Events Calendar


Starting events (15)Ongoing events (18)

Velké pivovarské slavnosti

Velké pivní slavnosti ve Vratislavicích! Program: 13:30 Archa (hard rock) / 15:30 Bandoleros (jižanský rok) / 17:30 V.A.R. Vratislavický alkoholový rachot / 20:00 Michal Ambrož a Hudba Praha / 22:00 Therapist (hardcore) / 24:00 Tomba Bomba (rap).

Foto k akci

Type: Other events Address: Konrad Brewery, Vratislavice nad Nisou


Má to smysl!

Má to smysl – …chránit, pomáhat, vzdělávat, bavit…i poznávat. Seriál smyslů plných komentovaných prohlídek v Zoo Liberec! Tři soboty, kdy se dozvíte něco navíc o smyslech zvířat. Speciální komentované prohlídky zoo se smyslovým zážitkem. To si nenechte ujít, to tu ještě nebylo. Rezervace nutná.

Foto k akci

Type: Other events – Events for children Address: Zoological Garden in Liberec


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Janovský jarmark

Po celý den na Berkově louce: sklářská pec, dobový jarmark - slané i sladké pečivo, medové perníčky, klobásky, pivečko, bramboráčky, buřtíky na pivě, koření, keramika, šperky, sklo, svíčky, mýdla, dřevěné hračky, klobouky, čepice, pletené košíky, aj.

Foto k akci

Type: Markets – fair – Encounter Address: Janov nad Nisou


Youngtimer sraz 2022

Setkání majitelů a fanoušků vozidel kategorie YOUNGTIMER. Setkání je organizováno se záštitou a za podpory Federace klubů historických vozidel ve spolupráci s Automuzeem Liberec. Účastníci mohou přijet s auty vyrobenými v období 1970-2000.

Foto k akci

Type: Other events Address: Technical Museum of Liberec


Červnový program studia ArtTeta

Program: 4.6. Keramické dárky pro učitele a učitelky / 12.6. Andělé a peříčka z Macramé / 18.6. Malujeme batůžky na prázdninové výlety / 25.6. Dárky na poslední chvíli.

Foto k akci

Type: Workshop Address: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Rádlofest

Obec Rádlo a kapela Blue Apples vás zvou na "Rádlofest". Vystoupí kapely: Bleskový sběr, Nabitý baterky, Blue Apples (vše Jablonec nad Nisou) a Album (Chomutov).

Foto k akci

Type: Concert – Festival Address: Stánek Milíře


Slavnosti slunovratu

Program: Divadlo Krtek ve 14:30 hod. - představení "Cirkus plný pohádek". Marek Dusil Blend v 15:30 hod. - hudební vystoupení.

Foto k akci

Type: Celebration – Events for children Address: Martin’s Wall Lookout Rock


Zakletá jeskyně

Pohádka Zakletá jeskyně vypráví pověst o zázračné jeskyni, v níž jsou uložené vzácné poklady. Je mezi nimi i obyčejná sůl, kterou lidé potřebují nejvíce.

Foto k akci

Type: Film showing – Events for children Address: Cinema Varšava


Hříšná Jizera v Naivním divadle

“Tak už se ztišíme, uklidíme svačiny, no pro vás vzadu to platí taky, dnes probereme sedmero smrtelných hříchů. Tak dávejte pozor, příště budu zkoušet!”

Foto k akci

Type: Performance Address: Naive Theatre, Liberec


Night of Warriors

Night of Warriors je série galavečerů profesionálního boxu, K1 a MMA pořádaných vždy na jaře a na podzim v Liberci.

Foto k akci

Type: Other events Address: Liberec Culture House


Párty Hárder: Summer Massacre - premiéra s delegací tvůrců

Další nejstrašnější mejdan v historii filmu. Režisér Martin Pohl, známý jako kontroverzní rapper Řezník nebo jako autor Mártyho frků, natočil pokračování své extrémně nekorektní komedie Párty Hárd. Česká kina letos nic šílenějšího s velkou pravděpodobností neuvedou. Film přijede uvést delegace tvůrců.

Foto k akci

Type: Film showing Address: Cinema Varšava


Fenomén pomník

Výstava o pomnících, památnících a pietních místech, která díky svému modernímu pojetí zaujmou snad každého kolemjdoucího a někdy budí pořádný rozruch.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: North Bohemian Museum Liberec


Léto na vyhlídce

Budova krajského úřadu měří 78 metrů. Od úterý 21. června do soboty 25. června mohou zájemci vystoupat až na její vrchol v rámci Léta na vyhlídce. Konkrétní program v odkaze.

Foto k akci

Type: Other events Address: Krajský úřad Libereckého kraje


Šárka Růžičková Zadáková

Šárka Růžičková – Zadáková se již od počátku své tvorby profiluje, jako malířka příběhů osobního života. Inspiraci nachází z viděného venku, v každodenních prožitcích a také z vlastní vnitřní mysli. Galerie je přístupná út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Space Gallery 228


Josef Kosák - obrazy / Stanislav Kosák - fotografie

200. jubilejní výstava ve foyeru krajského úřadu představí společně tvorbu dvojice Josefa Kosáka a jeho syna Stanislava. Výstava je přístupná v pracovní dny 8-17 hod., pondělí a středa do 18 hod., pátek do 16 hod. Vernisáž se koná 1.6. v 16:30 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Krajský úřad Libereckého kraje


Bojovali, abychom žili II

Druhý ročník venkovní expozice "Bojovali, abychom žili" představí dalších devět životních příběhů Liberečanů, kteří během druhé světové války vstoupili do domácího či zahraničního odboje, aby bojovali za svobodu své vlasti.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Liberec pohledem Petra Šimra

Výstava představí první celoživotní retrospektivu fotografií Liberce Petra Šimra, jehož dokumentární fotografie snesou srovnání s nejlepšími dokumentaristy české fotografie 20. století.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: North Bohemian Museum Liberec


Malíř Max Kaminski

Max Kaminski patří mezi nejvlivnější německé malíře druhé poloviny 20. století. Je jedním z neoexpresionistických umělců, kteří se kromě neformálních trendů obrátili k figuraci již v 60. letech minulého století. Jeho rozsáhlé dílo se vyznačuje vysoce výstředním, částečně roztříštěným jazykem forem, vnořenou strukturou prostorů a intenzivními barvami.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Prohlídka Vodní elektrárny Rudolfov

Povodí Labe zve každé ÚTERÝ a ČTVRTEK na prohlídky unikátní strojovny s výkladem strojníka elektrárny. Ve strojovně vybavené vysokotlakou Peltonovou turbínou se seznámíte s provozem vodní elektrárny i celé soustavy vodních děl Bedřichov - Rudolfov. Prohlídka je zdarma a trvá cca 45 minut.

Foto k akci

Type: Rarities Address: Hydroelectric Power Station, Liberec-Rudolfov


Krajiny zázraků

Výstava Krajiny zázraků představí výběr z díla barokního malíře Jana Jiřího Hertla (cca 1670–1740), působícího v Turnově a Mnichově Hradišti. Hertl je jedním z „malých mistrů“ českého baroka, kteří se zasloužili o přijetí barokního stylu obyvatelstvem českého a moravského venkova.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths


Venezuelská příroda

Botanická zahrada Liberec zve na přírodovědnou výstavu "Venezuelská příroda" s podtitulem "Vzácné dokumenty z nyní nepřístupné země". Všechny fotografie i film, který výstavu provází, jsou originály pořízené pro Botanickou zahradu. Výstavu najdete ve výstavním pavilonu při administrativní budově.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Botanical Gardens in Liberec


Na křídlech života

Cílem nové koncepce prezentace uměleckých děl ze sbírek OGL je propojení tak zvaně starého a nového umění. Současně se zaměřujeme na otevření depozitáře napříč médii od kresby, grafiky, malby přes sochu až po nová média.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Gallery Liberec - Baths