Veranstaltungen


Beginnende Veranstaltungen (7)Laufende Veranstaltungen (30)

Vystoupení dětí ze ZŠ

Program: v 16:00 hod. vystoupení souboru Altenzo ze ZŠ Aloisina výšina, v 16:30 hod. vystoupení pěveckých sborů Lojzíci, Sluníčka a Výšinka ze ZŠ Aloisina výšina.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: nám. Dr. E. Beneše


Adventní koncerty ZUŠ Liberec

Základní umělecká škla Liberec si vás dovoluje pozvat na adventní koncerty v aule G Technické univerzity.

Foto k akci

Typ: Konzert – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Technická univerzita v Liberci


Adventzeit in Liberec

Traditionelle Weihnachtsmärkte mit einem reichhaltigen Programm werden Ihre Adventszeit angenehmer machen und Sie auf die festliche Atmosphäre einstimmen. Eine Neuheit des diesjährigen Advents ist ein 25-Meter-Riesenrad!

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: nám. Dr. E. Beneše


Karel Kryl (nejen) v Liberci

Výstava fotografií Milana Drahoňovského z libereckého koncertu Karla Kryla v Áčku 9.12.1989. Vernisáž 15.11. od 17:00 hodin. Na výstavě můžete zhlédnout další fotografie, dokumenty, citáty, ale i originální grafiku legendárního zpěváka.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: MVS^L - Malá výstavní síň (Galerie)


Výstava Star Wars Fan Zone pro všechny Star Wars nadšence

Pro všechny nadšence Star Wars jsme připravili 6 zastavení se scénami z filmů, včetně figurín. O víkendech navíc doprovodný program pro děti i dospělé. Zúčastněte se závodů v ovládání robotů a vyhrajte vstupenky, vyfoťte se ve fotokoutku a odneste si na památku fotku ve fotorámečku.

Foto k akci

Typ: Ausstellung – Veranstaltungen für Kinder Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Výstava fotografií libereckého baletu

I letos baletní soubor DFXŠ vydává kalendář, autorem fotografií je Filip Novák. Výstavu fotografií můžete vidět v Novém magistrátu, vernisář se koná 21.11. od 17:00 hod. Kalendář s fotografiemi členů libereckého baletního souboru vychází v limitované edici, na místě jej bude možné zakoupit.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nový magistrát


Klub přátel červenobílé hole

Výstava vánočních prací a popularizace činnosti jeho hluchoslepých členů, kteří také žijí mezi námi. Podporuje Nadační fond Čs. rozhlasu Světluška a Úřad vlády ČR. Centrum Vl. Buriana je otevřeno: út-pá: 14:00-17:30 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Centrum Vlasty Buriana


Setkání s anděly

Malá vánoční výstava originálních betlémů, andělů a vitráží ze skla a keramiky. Práce dospěláků, které lze zakoupit. Vernisáž výstavy 29.11. v 17 hodin. Centrum Vl. Buriana je otevřeno: út-pá: 14:00-17:30 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Centrum Vlasty Buriana


Strom přání

V předvánočním čase bude na nádvoří historické budovy radnice už počtrnácté umístěn oblíbený Strom přání, na který mohou děti i dospělí zavěsit kartičku se svým přáním nebo vzkazem Ježíškovi. Ze všech lístků, jimiž bude stromek ozdoben, vylosuje vedení města přibližně třicet šťastlivců, kterým město jejich přání na začátku nového roku splní.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Rathausgebäude, Liberec


Mattel párty

Kdo si hraje, nezlobí.. a už vůbec ne v našem centru. Od listopadu až do Vánoc si můžete své předvánoční nákupy užít opravdu v klidu. Zatímco vy budete nakupovat, vaše děti se budou skvěle bavit v našem Mattel koutku. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Spiele – Veranstaltungen für Kinder Adresse: Obchodní centrum Forum Liberec


Vánoční trhy v Nise

Nechce se vám mrznout na venkovních trzích a přesto chcete zažít vánoční pohodu na trhu? Přijďte k nám do Nisy... Každý stánek má pro vás připraveno spoustu krásných, ručně vyráběných dárků.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Adventsmärkte

Vor dem Rathaus in Liberec können Sie Weihnachtsschmuck, Geschenke für Ihre Nachbarn und viele Leckereien kaufen.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: nám. Dr. E. Beneše


Dvě výročí

Naivní divadlo Liberec slaví v roce 2019 hned dvě významná jubilea. Nejprve si v červnu připomeneme vznik festivalového bienále Mateřinka, které se koná již po pětadvacáté, a na podzim pak přijde na řadu sláva spojená se 70. výročím založení samotného divadla. Obojí připomene výstava v Galerii pod radnicí.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie unter dem Rathaus


Adam Kašpar

Adam Kašpar patří do nastupující generace malířů, kteří se profilují klasickou, realistickou malbou s tradiční tématikou, technikou a kompozicí. Dominantním tématem Kašparových obrazů je příroda zobrazená precizní, realistickou technikou, která v sobě nese odkaz starých mistrů. Galerie je přístupná út a st: 9:00-13:00 a 14:30-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Prostor 228


Čas betlémů

Zveme vás na výstavu výrobků kroužků a kurzů DDM Liberec, která se bude konat v přízemí krajského úřadu. K vidění budou betlémy všech tvarů a velikostí z např. vizovického těsta, skla, keramiky...Vernisáž výstavy proběhne v úterý 3.prosince od 17.30 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje


Senioren frei in den Botanischer Garten Liberec

Sonderangebot: Den ganzen Dezember haben alle Senioren über 65 Jahre freien Eintritt in den Botanischen Gärten in Liberec. Kinder unter 6 Jahren haben freien Eintritt das ganze Jahr über und alle anderen können den botanischen Garten kostenlos, zumindest am ersten Weihnachtstag besuchen.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Botanischer Garten Liberec


Betlém z Ferdinandova

Rekonstrukci jedinečného vánočního lidového díla mapuje nová výstava ve vstupním vestibulu Krajského úřadu v Liberci. Návštěvníci se na dvaceti panelech blíže seznámí s osudy betléma, který během bezmála třiceti let vytvořil Gustav Augsten z Ferdinandova.

Foto k akci

Typ: Ausstellung – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje


Jan Pfeiffer: Kořeny pod vodou, skříně v zahradě

Výstava je inspirovaná snem o výstavě, který se autorovi zdál před několika lety při instalování jiné výstavy. Rozvržení výstavy je koncipováno tak, že model celého snu bude instalován v úvodní místnosti. Jednotlivé části – místa ze snu – budou ve fragmentech instalována chronologicky v místnostech za sebou.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Paul Gebauer

Jednou z oblastí výzkumu a prezentace typickou pro Oblastní galerii Liberec je tvorba německy hovořících výtvarných umělců z Čech, Moravy a Slezska. Pro rok 2019 se jedná o první retrospektivu slezského malíře Paula Gebauera. Jeho umělecký projev zahrnuje poměrně širokou škálu poloh od počátečních postimpresionismů, přes jedinečné fotorealismy třicátých let až po monumentální malbu.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Vendula Chalánková

Průřez volnou tvorbou i ilustracemi autorky se specifickým humorem na komorní ploše grafického kabinetu, Figurální motivy pro novou knihu Jacquese Rupnika Střední Evropa je jako pták s očima vzadu v čele s Václavem Havlem se střetávají s tématy jako kritika konzumní společnosti nebo otupené mezilidské vztahy, kterým se Vendula Chalánková průběžně věnuje.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Komix

Výstava „KomiX“ představuje aktuální německou a českou komiksovou scénu.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Petr Štosek: ...okolo nás

Petr Štosek se zabývá fotografováním lidí, portréty, figurálními fotografiemi, ale stejně tak i focením zátiší. Posledních několik let se ve své tvorbě věnuje výhradně černobílému zpracování. "Fotografie se stala mým prostředkem vyjadřování a každou svou fotografii dělám celou svou duší." Vernisáž se koná 21.11. od 17:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kavárna V patře


Verkaufsausstellung von Weinachtsschmuck und Dekoration

In der Tourist-Information in Liberec können Sie Weinachtsschmuck und Dekoration von der regionalen Prokuktion zu kaufen. Wir bieten nicht nicht nur interessante geblasene Perlendekorationen, sondern auch verschiedene kleine Glassfiguren, Glasstieren oder auch kleine Maschienen. Kommen Sie zu uns um etwas auszuwählen!

Foto k akci

Typ: Ausstellung – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Tourist-Information Liberec