Veranstaltungen


Beginnende Veranstaltungen (26)Laufende Veranstaltungen (17)

Zahájení sezony hradů a zámků

Hrady a zámky zahajují sezonu 1. dubna, novinky má připraven i celoročně otevřený Sychrov a Zákupy. Letošní sezona je ve znamení 20. výročí existence Národního památkového ústavu a 13. ročníku projektu Po stopách šlechtických rodů, který je zaměřen na rod Harrachů.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Liberecký kraj


Ostern im Crystal Valley

Dva dny otevřených dveří ve sklárnách, ateliérech a muzeích. Nejen krásné velikonoční ozdoby, ale i výrobu šperků, bižuterie a skleněných výrobků zažijete ve velikonoční atmosféře přímo v místech vzniku.

Foto k akci

Typ: Glasmacher-Veranstaltungen – Křišťálové údolí Adresse: Liberecký kraj


Dubnový program Rock Pubu

Program: 1.4. Anarchia + Bodybag / 8.4. Dysangelium + Okult + Sceleton + Hystos / 15.4. Shiva Rock Diva / 22.4. Epidemy + Sacrastic.

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Rock Pub Liberec


Dubnový program v Bunkru

Program: 1.4. Sodoma Gomora / 14.4. Grey 256 / 15.4. Dangar Six + Sarah / 19.4. Dust Bolt + Accuser / 21.4. Komunál / 22.4. Milan Peroutka a Perutě / 28.4. Protheus.

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Bunkr Rock Club


Kurz keramika - skřítek do zahrady

Tento víkendový kurz keramiky je vhodný pro dospělé zájemce, či pro dvojici dítě a dospělého. Budeme tvořit skřítky všeho druhu - plošné i prostorové; svícínek i "sochu". Registrace: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop Adresse: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Tiffany technika

Budeme řezat tabulové sklo na předem určené dílky, pak je obrousíme, olepíme samolepící měděnou páskou a nakonec je spájíme - dle návrhu - k sobě. Tím nám může vzniknout šperk, drobná vitrážka, svícínek či krabička. Registrace: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Foto k akci

Typ: Workshop Adresse: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Ukliďme Česko

Hlavním jarním úklidovým dnem v roce 2023 je sobota 1. dubna. Přehled zapojeným míst najdete na webu.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Besuchen Sie Liberec


Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany

Každou I. sobotu v měsíci můžete v rámci komentovaných prohlídek navštívit CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00, 11:30 a 13:00 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Typ: Kuriositäten Adresse: Luftschutzbunker in Liberec


Ukliďme Ostašov

Ukliďme Ostašov. Sejdeme se v 9 hodin v parku u kostelíku svatého Vojtěcha v Ostašově. Pytle a rukavice zajištěny, nezapomeňte na pevnou obuv.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: St. Adalbert Kirche, Liberec


Malování velikonočních ozdob - dílny pro děti

Naše profesionální malířka se bude dětem plně věnovat a ukáže jim tipy a triky, jak skleněné ozdoby dekorovat. Zároveň se mohou dozvědět, jak vypadá proces výroby takových ozdob. Nakonec si děti odnesou domů vlastnoručně malovanou skleněnou kraslici.

Foto k akci

Typ: Workshop – Veranstaltungen zu Ostern Adresse: Decor by Glassor


Sobotní výtvarná dílna Vyšívané Velikonoce

Pro milovníky Velikonoc připravilo naše lektorské oddělení výtvarnou dílnu plnou kreativity a zábavy. Společně oslavíme jaro, zapátráme v historii a navrátíme se ke kořenům našich předků. Povíme si zajímavosti o zvycích a tradičním velikonočním zdobení v Čechách i na Moravě.

Foto k akci

Typ: Workshop – Veranstaltungen zu Ostern Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Rádelské vítání jara

Kulturní dům Rádlo: Odpoledne plné zábavy a tvoření pro celou rodinu. Pletení pomlázek, výroba jarních dekorací. Čtení pohádek od Rádelských babiček. Vystoupení dětí z MŠ. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Workshop – Veranstaltungen zu Ostern Adresse: Rádlo


Vratislavické Velikonoce

V okolí KC Vratislavice 101010 vás čeká pestrý program, který vyvrcholí jarním koncertem vratislavickým mateřských škol. Kromě toho si budete moct i s dětmi vytvořit nápadité jarní dekorace a ochutnat řadu regionálních dobrot. Přijďte si užít příjemnou velikonoční atmosféru. Vstupné je zdarma.

Foto k akci

Typ: Fest – Veranstaltungen zu Ostern Adresse: Kulturzentrum VRATISLAVICE 101010


Jaro v Machníně

Od 16 hodin vystoupí pěvecký sbor Canzonetta Osečná. Od 15 hodin zajištěno občerstvení, vstupné dobrovolné. Pořádá Spolek Somach.

Foto k akci

Typ: Fest Adresse: Kostel Božského Srdce Páně, Machnín


Akcent slaví 20 let

Už je to tak. Akcent se prozpíval k dvacetinám! A takové jubileum si zaslouží oslavu. Pozvali jsme na ní Ondřeje Rumla a Superhero Killers, ale my si taky zazpíváme. Přijďte tuhle radost oslavit hromadou muziky s námi. Těšíme se!

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Malé divadlo Liberec


STO ZVÍŘAT

V posledních letech nastoupilo do kapely několik výrazných mladých muzikantů, kteří přinesli novou energii. Kapela se nachází v tuto chvíli zřejmě ve své vrcholné formě, o čemž svědčí nejen reakce fanoušků, ale i odborné kritiky.

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Lidové sady – Volksgarten / Kultur- und Gesellschaftszentrum


Aprílový hop

Taneční večer se skvělou muzikou, zábavou a dobrým jídlem. K tanci, poslechu a zábavě hraje skupina KRAKATIT. Vstupenky je možno zakoupit přímo na akci, anebo předem v pekařství u Bláhů v OC LBC.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: OC LBC


Zdenka Marie Nováková: Souznění

Zdenka Marie Nováková je významnou českou architektkou, která dosáhla řady vyznamenání za svoji práci doma i v zahraničí. Souběžně se celý život věnuje malbě, jejíž charakter je přesným protipólem jejímu technickému zaměření v hlavní pracovní oblasti. Její malba je lyrická, inspirovaná přírodou a hudbou.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Jan Stolín: Kresby

Doprovodná výstava kreseb Jana Stolína volně navazuje na umělecký počin Index 2 bratrů Stolínových. Soubor nových, výrazově sevřených a názorově dotažených kreseb je rozvahou nad trváním, nad světem, který si svou podobu uchovává, ztrácí a opět ji nabývá.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Cameron Tauschke: Valleys of the heart

Výstavní projekt australského umělce Camerona Tauschkeho, aktuálně působícího v Berlíně, představí v Oblastní galerii Liberec obrazy na plátně a kresby s využitím kombinované techniky na papíře.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Petra Švecová: V zahradě a o kus dál

Petra Švecová ve svých pracích průběžně vychází z motivů přírody, zahrad a květin. Ačkoliv její obrazy mají vztah k realitě, nepopisují ji: jsou spíš výchozím momentem pro hledání tvarů a barev, které odkazují ke kolektivním archetypům.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Vladimír Novák

Vladimír Novák se na české výtvarné scéně pohybuje již od počátku 70. let 20. století a patří k výrazným osobnostem české figurální malby s expresívním gestem. Jeho tvorba se pohybuje ve většině případů v okruhu malby, ale věnuje se také, kresbě, ilustracím a volné grafice.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Prostor 228


Ladislav Vlna - První člověk

Ladislav Vlna je všestranný umělec, především je ale svou podstatou vnímání sochař. Jeho fascinace figurou se promítá do všech sfér jeho tvorby, od klasické sochy až po jeho unikátní metalurgickou malbu. V Galerii Desítky budou k vidění jeho práce z poslední doby, včetně sochy, která dala výstavě i název První člověk.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Desítky


Index 2

Společnou stránkou bratrů Petra (architekt) a Jana (sochař) Stolínů je rozvinutá schopnost uvažovat prostorově. Výstava bude ohledáváním hranic architektury (konkrétního prostoru výstavního sálu OGL), aniž by roli hrála snaha být radikální pro radikálnost samu.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Milena Nečásková - restaurování

Výstava prostřednictvím ukázek z práce Mileny Nečáskové přiblíží některé základní postupy a otázky restaurování. Pomůže tak širší veřejnosti lépe poznat povolání restaurátora, které je často vnímáno jen jako činnost směřující ke konzervaci výtvarných děl a k vylepšení jejich vzhledu.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Ivan Antoš: Nejenom Shakespeare

Ivan Antoš je všestranný umělec, kterých je u nás i ve světe skutečně málo. Jeho dílo má nejen široký tvůrčí záběr, ale nechybí v něm vtip, nadsázka, nápad a vše vždy doplňuje dokonalé řemeslo. Vernisáž se koná 24.3. od 17 hodin.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: MVS - Kleine Ausstellungshalle


V. K. Novák: Rekonstrukce

Výstava přináší komplexní pohled na autorovu tvorbu sochaře, šperkaře i designéra. Hlavní část výstavy tvoří mobilní plastiky. Ty jsou představeny jak volně v nadživotním měřítku, tak i v malých modelech ve vitrínách a skic k jejich realizaci. Některé volně stojící objekty budou moci návštěvníci sami rozhýbat.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Karolína Kopřivová - Sklo a šperk

Přístup Karolíny Kopřivové ke sklářskému umění je silně ovlivněn minimalistickým designem a čistými barvami, které umožňují, aby přirozeně vynikla čistá krása skla. Neustále experimentuje s tradičními technikami i současnými postupy. Hlavní inspirací Karolíny je příroda a její rozmanité tvarosloví zejména v mikrosvětě organismů a rostlin.

Foto k akci

Typ: Ausstellung – Křišťálové údolí Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec