Veranstaltungen


Beginnende Veranstaltungen (3)Laufende Veranstaltungen (13)

ONLINE: HRAJEME PRO 20 ZOO

Online benefiční koncert pod názvem “Hrajeme pro 20 ZOO” zazní na podporu 20 zoologických zahrad, které spadají pod UCSZOO–Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Přehled zúčastněných kapel, informace o vstupenkách a další podrobnosti najdete v odkaze.

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Lidové sady – Volksgarten / Kultur- und Gesellschaftszentrum


ONLINE: VITAMÍN D ANEB DIVADLA SPOLU!

Třináct divadel od Chebu až po Ostravu přijalo SPOLEČNOU KREATIVNÍ VÝZVU, v rámci které každý zúčastněný soubor během pouhých 72 hodin vytvoří a natočí inscenaci na společné téma. Výsledky tohoto adrenalinového maratonu budou odvysílány 9. května 2021 v 18:00 v mimořádném přímém přenosu z Divadla F. X. Šaldy v Liberci na YouTube kanálu Vitamín D. Buďte u toho, hlasujte a bavte se!

Foto k akci

Typ: Vorstellung Adresse: F.X.Šalda-Theater Liberec


Online: 1000 mil na kole Českou republikou a Slovenskem

"Holka ty máš jediný štěstí... že nevíš do čeho jdeš!" Přesně takhle zakončil svoje vyprávění kamarád, od kterého jsem vyzvídala tipy a triky na závod 1000mil. Tento závod se jede napříč Česko - Slovenskem a jedná se o non-stop závod vlastní silou bez zabezpečení.

Foto k akci

Typ: Diskussion, Vortrag Adresse: Kulturzentrum VRATISLAVICE 101010


Itálie: zahrada a dóm světa

Výstava představuje výběr z italských krajinných motivů pěti století ze sbírek Oblastní galerie Liberec prostřednictvím grafik, kreseb, obrazů a plaket. Symbolicky připomíná 160. výročí sjednocení Itálie i 75. výročí vzniku Italské republiky.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Čarodějnický výšlap na Dračí skálu

Objevte a vyzkoušejte si kouzla na procházce na vyhlídku, vyluštěte tajenku a vyhrajte cenu! Ke splnění úkolů je potřeba chytrý telefon s připojením k internetu a čtečkou QR kódů. Více informací se dozvíte na webu nebo můžete přímo improvizovat u první infocedule u zastávky na konečné autobusové linky MHD č.28 v Radčicích.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen für Kinder Adresse: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Poezie a performance

Výstava prezentuje autorky a autory ze subkultur socialistických států vedle současných pozic. Tehdy stejně jako dnes nabývá Poetry & Performance v časech krizí obzvlášť výbušné síly. Široké spektrum básnických performancí je představeno prostřednictvím rukopisů, fotodokumentace, audio- a videozáznamů, objektů i instalací.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Lužičtí Srbové, neznámí sousedé

Pozoruhodná kulturní svébytnost, paradoxy menšiny s opravdovou zkušeností globálního a lokálního. Sousedé, příbuzní nám jazykem, ale i částí nesnadné historie a překvapivé současnosti, budou v mnoha směrech nově prezentováni na výstavě v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Maja Nagelowa: Na kromje

Maja Nagelová je malířka, grafička, fotografka a filmová tvůrkyně, která bývá řazena mezi nejvýznamnější současné umělce Lužických Srbů. Výstava v galerii představuje její malířské dílo a autorské filmy.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Sportovní stezka ve Vratislavicích

SK Liberec Handball pro vás připravil sportovní stezku s úkoly v okolí rybníků u koupaliště Sluníčko ve Vratislavicích. Stezka je vhodná pro děti ve věku 4-12 let a je přístupná i kočárkům. Po úspěšném absolvování stezky se můžete zařadit do slosování o ceny. Info v odkaze.

Foto k akci

Typ: Spiele – Veranstaltungen für Kinder Adresse: Liberec Vratislavice


Land-art výzvy 2021

NAJDI-VYTVOŘ-VYFOŤ-SDÍLEJ<br /> <br /> Zapoj se s námi do přírodního tvoření na místech, která jsou zapomenutá a zaslouží si naši pozornost a péči.<br />

Foto k akci

Typ: Workshop – Geopark Adresse: Liberecký kraj


KVĚTNOVÉ ONLINE POŘADY V KNIHOVNĚ

Pokud není uvedeno jinak, všechny pořady proběhnou ONLINE na kanálu YouTube, na Facebooku,<br /> případně přes Zoom. Změna programu podle aktuálních podmínek. Sledujte web a Facebook knihovny.<br /> <br />

Foto k akci

Typ: Diskussion, Vortrag Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Bojovali, abychom žili

Venkovní výstava před budovou knihovny představí životní osudy devíti Liberečanů, kteří v době druhé světové války vstoupili do československé zahraniční armády a na různých frontách bojovali za návrat svobody a demokracie. Prezentovány budou příběhy hrdinů od Tobruku, Dunkerque, Kyjeva nebo Dukly.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


David Hanvald: Rukopis převzít nejde!

Tvorba Davida Hanvalda originálním způsobem představuje syntézu racionální (de)konstrukce a hravého přístupu, navazování na moderní umění a jeho konceptuální popření. Díky živému a expresivnímu gestu má téměř magickou přitažlivost.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Příběh liberecké žuly

Vítejte na geologické procházce! Během několika zastavení bychom vám chtěli představit kámen, který je v Liberci používán tak často, že spoluutváří jedinečný charakter tohoto města. Na naší společné procházce uvidíte místa, kde byla v minulosti žula těžena, kde byla použita pro stavební účely, i kde z ní člověk vytvořil v umělecká díla.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Geopark Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec