Veranstaltungen

Beginnende Veranstaltungen (9)Laufende Veranstaltungen (27)

Vánoční trhy

Všechny srdečně zveme na tradiční vánoční trhy, které se netradičně letos konají v hlavní budově Jedličkova ústavu. Těšte se na prodej výrobků, Divadlo Na Kolečkách, Rachot Band atd.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Jedličkův ústav


Vánoční dílnička

V-klub vás srdečně zve na vánoční dílničku pro rodiče a děti od 5 let. Kapacita je omezena, registrace předem je proto nutná: vklub@ddmliberec.cz (do e-mailu prosím pište jméno, počet zúčastněných osob a věk dětí).

Foto k akci

Typ: Workshop – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: V-klub při DDM Větrník


Zahájení expozice Linser

Dne 7. 12. 2023 v 16 h. otevíráme expozici Linser – továrna motorových vozidel 1902 - 1908, která obsahuje dva z pouhých tří dodnes dochovaných a světově naprosto unikátních motocyklů. Veterány jsou dočasně zapůjčené ze soukromých sbírek.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Technisches Museum Liberec


CAVEMAN

Uvádí POINT, s.r.o.

Foto k akci

Typ: Vorstellung Adresse: Lidové sady – Volksgarten / Kultur- und Gesellschaftszentrum


Král Lear

Slavná tragédie o bláznovství a zmoudření pošetilého krále.

Foto k akci

Typ: Vorstellung Adresse: F.X.Šalda-Theater Liberec


Weihnachten in Liberec 2023

Traditioneller Weihnachtsmarkt mit einem reichhaltigen Rahmenprogramm machen Ihre Adventszeit angenehmer und stimmen Sie auf die festliche Atmosphäre ein.

Foto k akci

Typ: Fest – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Dr.-E.-Benesch-Platz


Adventsmärkte

Vor dem Rathaus in Liberec können Sie Weihnachtsschmuck, Geschenke für Ihre Nachbarn und viele Leckereien kaufen.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: Dr.-E.-Benesch-Platz


Týden s Tulipanem

I letos se vám budeme snažit obohatit adventní dny příjemnými zážitky po celý týden. Máte se na co těšit! Akce se bude konat na třech místech a to nám. Dr. E. Beneše, Komunitním centru TULIPAN v ulici Frýdlanstká a Bistru TULIPAN v ulici Kostelní.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Dr.-E.-Benesch-Platz


Strom splněných přání

Pojďte s námi rozdávat radost a podpořte vánočním dárkem děti z: Dětského centra Liberec, Dětského domova Frýdlant, Dětského domova Jablonné v Podještědí. Stačí si vybrat kartičku s přáním ze Stromu splněných přání a předat ji spolu s dárkem do 12.12. v informačním centru hypermarketu Globus Liberec.

Foto k akci

Typ: Humanitární akce Adresse: NC Géčko Liberec


Strom splněných přání

Pomozte nám rozzářit dětské oči a zaplnit prázdné místo v srdcích dětí, které nemají to štěstí vyrůstat v kruhu svých blízkých - dětí z dětských domovů.

Foto k akci

Typ: Humanitární akce – Veranstaltungen zu Weihnachten Adresse: OC Plaza Liberec


Advent v paličkovaných krajkách

Liberecký kraj ve spolupráci s kolektivem výtvarnic Paličkované krajky z Lysé nad Labem zve na výstavu do vestibulu krajského úřadu. Výstava je přístupná v pracovní dny 8-16, pondělí a středa do 17:30 a pátek do 15 hod. Vernisáž se uskuteční v pondělí 4. prosince v 16:30.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje


Na křídlech života

Jak vystavit současné umění v kontextu umění 20. století? Ústředním tématem nové koncepce prezentace uměleckých děl ze sbírek OGL je dialog umění s námětem naší existence. Současně se zaměřujeme na otevření depozitáře napříč výtvarnými obory od kresby, grafiky, malby přes sochu až po nová média.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Lukáš Miffek

Lukáš Miffek patří mezi nejvýraznější malíře své generace, na současné české výtvarné scéně se prosadil s výrazně osobitým projevem. Jeho tvorba je systematicky rozvíjená v cyklech s důrazem na obsah a originální příběh. Galerie je otevřena út a st: 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Prostor 228


Klíčem je dech, být tady a teď

Přijměte pozvání na částečně interaktivní výstavu prací žáků ZŠ Logopedické Liberec. Vernisáž bude uvedena tancem a zpěvem, který vám předvedou žákyně naší školy. Výtvarné práce žáků bude možné vidět po celý měsíc prosinec ve 2. patře Krajské vědecké knihovny Liberec.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Vznik státu Izrael

Prostor před budovou: Výstava představuje 16. ikonických fotografií, které jsou odrazem izraelské kultury. Všechny fotografie jsou doplněny krátkým popiskem toho, co představují.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Veronika Psotková: Kůže líná

Veronika Psotková se ve své tvorbě věnuje genderovým tématům, ženství, mateřství a partnerství. Její tvorba je založena na principech realistického figurálního sochařství. V Galerii Desítky jsou k vidění nejnovější sochy, které byly doslova ušity na míru unikátnímu prostoru galerie.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Desítky


Pod stromečkem

Přijďte si do muzea při příležitosti vánočních svátků zavzpomínat na dětství, objevit několika generacemi vyzkoušené, prozkoumané a náležitě dotýkané předměty, připomenout si dávno zašlou slávu legendárních her a hraček, které provázely nejedno dětství.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Linie!

Jak přesně ovlivňuje forma obsah? Jakým způsobem se vedení linie v grafických technikách propisuje do jejího významu a naopak, jak námět určuje techniku grafických prací - právě na tyto otázky hledá odpověď výstava LINIE!, která představí grafickou tvorbu výtvarníků od konce 19. století do současnosti.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Svěží dům s věží: Severočeské muzeum očima studentů Sutnarky

V tomto roce si muzeum připomíná několik výročí, z nichž nejdůležitější je 150 let od jeho založení. Neméně významné jubileum má muzejní budova, která se právě letos „dožívá“ 125 let. Jedním z počinů, kterými si významná data z historie připomínáme, je vydání ilustrované artové knihy, která je však určena pro širší publikum včetně starších dětí.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Václav Plechatý: Od klaunů k apoštolům

Václav Plechatý patří k Liberci stejně neodmyslitelně jako Ještěd. Podobnou měrou totiž přispívá k věhlasu našeho města mezi obdivovateli jeho díla po celém světě. Vernisáž výstavy plastik a grafik tohoto autora se koná MVS 1.12. v 17 hodin za účasti autora a je určena i veřejnosti.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kleiner Ausstellungssaal


Staletím navzdory

Ve sbírkách Oblastní galerie Liberec se nachází několik velmi cenných dřevěných plastik z různých historických období dokládajících nejen křesťanské tradice, ale také zručnost a umělecké kvality tehdejších řezbářů. Jako výmluvné ukázky restaurátorské práce jsme vybrali šest dřevěných plastik od neznámých umělců převážně z 15. století.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Cesty průmyslu

Specifická instalace Cesty průmyslu je popisem průmyslového dobrodružství, které začalo na konci 18. století. Návštěvník si může doslova projít dvě staletí průmyslu v dosud největší infografice, jaká kdy byla v muzeu instalována.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Kamenná krása aneb muzejní bestiář

Pasáž v 1 patře OC PLAZA Liberec zdobí panelová výstava "Kamenná krása aneb muzejní bestiář". Výstava uspořádaná v rámci oslav výročí 150 let od založení Severočeského muzea přibližuje tuto stavbu v detailních pohledech a přináší zajímavé informace o jejím vzniku.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: OC Plaza Liberec