Kalendář akcí


Začínající tento den (16)Probíhající akce (27)

Jarní jízda veteránů

Technické Muzeum Liberec zve na Jarní Jízdu Veteránů dne 21.5.2022 před libereckou radnici. Jedná se o výstavu a jízdu veteránů pro vozidla do roku 1950. Sraz je v 9 hodin před radnicí.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Květnové akce v Bunkru

Program: 6.5. Gutalax + Anime Torment / 7.5. Darewin / 13.5. Punk´n´beer / 14.5. Maniak + DJ Wich / 21.5. Student Vibes Party / 27.5. Deethane.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Bunkr Rock Club


Květnové tvoření ve Studiu ArtTeta

Program: 7.5. Dárky pro milované maminky / 14.5. Hrátky s drátky / 15.5. Kytičkové šperky z perliček / 21.5. Pomaluj si tričko / 28.5. Kočky a jiná stvoření z powertexu.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Studio ArtTeta, OC Forum Liberec


Loupežnickou pěšinou

Pěší trasy: 8, 16, 26 a 46 km, cyklo: 30, 50 a 75 km. Prezentace, start a cíl: V Mníšku na hřišti fotbalového klubu.

— Foto není k dispozici —

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Mníšek


Malá a velká ťapka v pohádkovém lese

Pro návštěvníky budou připraveny dvě trasy, jedna kratší určena pro kočárky a druhá delší pro ty co už ťapou sami.Potkáte se s čerty, vodníky, princeznami a mnoha dalšími bytostmi z pohádkové říše. Průběžný start v parku před DDM Větrník 9-11:30 hod. V cíli bude na malé turisty čekat diplom a další odměna. Startovné 30 Kč / osoba.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Dům dětí a mládeže Liberec - DDM Větrník


Kurz čalounění jednoduchých křesel

Dvoudenní praktický kurz čalounění jednoduchých křesel je otevřen jak pro nové zájemce o základy čalounění, tak pro ty, kteří potřebují dokončit již započatou práci na svém kusu nábytku. Na kurz je nutné se registrovat na emailu: avantgart@email.cz

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Zauhlovací a vodárenská věž


Memoriál Martina Chaloupky

Místo konání: centrální parkoviště a přilehlé stráně. Vystoupí country a bluegrassové skupiny: Pohromadě na přehradě, Riding Hoppers, Volupsije, Poslední šance Míry Ošance a další. Vstupné 100 Kč. Pohodlí si uděláte na tom, co si přinesete.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kryštofovo Údolí


AKCENTFEST vol. 5

Rodinný festival na kterém se pokřtí nové CD vokálního souboru Akcent s názvem We Are The Voice.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Ježek Sonic 2

Modrý superrychlý ježek Sonic, který patří k největším videoherním legendám, se vrací do kin s dalším dobrodružstvím. V patách má znovu svého neúnavného pronásledovatele, Doktora Robotnika (Jim Carrey), ale také věčně naštvaného ježuru Knucklese.

Foto k akci

Typ: Promítání – Akce pro děti Místo konání: Kino Varšava


S láskou Mary

Hořká komedie o tom, že životu se má jít naproti. Host Divadlo Bolka Polívky, Praha.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Film roku

Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez spolu natočili hravou a poťouchlou komedii Film roku.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: Kino Varšava


Legiovlak v Liberci

Nádraží Liberec je sedmou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech ČR. Široké veřejnosti je Legiovlak v Liberci přístupný zdarma, ve všední dny 8-18 hod. a o víkendu 9-19 hod. Komentované prohlídky pro veřejnost se konají ve všední dny od 14 hod., o víkendech pak každou celou hodinu.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Vlakové nádraží Liberec


Studánka Fest 2022

Festival s pořádnou náloží těch nejlepších kapel, které československá rock-metalová scéna nabízí: Dymytry, Alkehol Citron, Komunál, Rain, Motorband, The remedy. Dangar six, Morčata na útěku, De bill heads, Hanz´s fuckers a další.

Foto k akci

Typ: Koncert – Festival Místo konání: Hřiště, Krásná Studánka


Individuální benefiční Běh pro Paměť národa

Od čtvrtka do neděle (19.-22. 5.) bude ve Vratislavicích nad Nisou v Liberci připravena trať na 5 a 10 km, kterou si můžete zaběhnout kdykoli v tomto termínu a zúčastnit se tak INDIVIDUÁLNÍHO ZÁVODU. Start trasy bude na rozcestí nad Dětským hřištěm Zámecký vrch.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: lesopark Vratislavice


Velká cena Liberce

Od pátku 20.5. do neděle 22.5. se libereckém bazénu koná plavecká soutěž VELKÁ CENA LIBERCE 2022. Všechny bazény (50m + 25m) a dětské sauny, budou pro veřejnost uzavřeny od pátku 20.5. 12:00h, celou sobotu 21.5. a neděli 22.5. Zveme všechny příznivce plavání na parádní podívanou. Přihlášeno je 400 závodníků, věřte, že se bude na co dívat. Pro diváky bude možný přístup na tribunu přes restauraci.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Bazén Liberec


Jan Amos Komenský

U příležitosti oslavy 430. výročí narození Jana Amose Komenského připravila Jednota bratrská výstavu věnovanou této významné osobnosti a také historii vlastní církve, jejímž biskupem Jan Amos Komenský byl.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Příběhy 20. století Libereckého kraje

Exteriérová expozice regionální pobočky Paměť národa Severní Čechy přináší vzpomínky deseti pamětnic a pamětníků na události 20. století, které dokumentujeme v Libereckém kraji pro sbírku Paměť národa.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Prostor před NG Plaza


Děti památkám, památky dětem

Výtvarně historický projekt „Děti památkám, památky dětem“ propojí výtvarné dovednosti žáků druhého stupně základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií z celého Libereckého kraje. Nejlepší umělecké počiny žáků si veřejnost prohlédne v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Josef Sudek: Sen o zahradě

Josef Sudek patří mezi naše nejslavnější fotografy. Výstava je setkáním Sudkových fotografií ze sbírky PPF art a sbírky Severočeského muzea zahrnující i portréty fotografa od jeho kolegů.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Výstava Tajemná Indonésie

Největší výstava svého druhu ve Střední Evropě! Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea vznikl na základě cest českých cestovatelů do zapomenuté části planety. Expozice odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. Otevřeno: pá-ne 10-18 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Centrum Babylon


Porigami - Práce s papírem Terezy Hradilkové

Výstava představí celou škálu děl Terezy Hradilkové, která se v Asii inspirovala tamní tradicí vystřihovánek. Uvidíte její práce od vizitek přes prořezávané knihy po velké papírové konstrukce určené jako ozdoba veřejných prostor.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Tvoření je radost

Je nám ctí pozvat vás a vaše přátele na výstavu obrazů Akademie umění a kultury při ZUŠ v Jablonci nad Nisou pod názvem "Tvoření je radost". Výstava je v prostorách KODAPu přístupná každý všední den v čase 7:30 – 15:30.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Kodap


Blanka Kirchner: Dvojtečka

Výstava Blanky Kirchner prezentuje nová umělecká díla a instalace, které vycházejí z autorčiných systematicky produkovaných denních záznamů, deníkových zápisků či autorských textů. Život, časová linka, vrstvy událostí a příběhy, to vše tvoří imaginární materiál, který ve své umělecké tvorbě autorka zkoumá.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Krajina ženami požehnaná... přirozená krása Českého Švýcarska

Pojďme zkusit vnímat krajinu jinak. nezprostředkovaně, naplno, celými těly. Nahými těly. A tak se nahé ženy spojily se svým krajem, aby světu — i sobě samým — podaly svědectví o přírodním i lidském bohatství Českého Švýcarska. O nezměrné kráse téhle krajiny. Jinak, než je obvyklé.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Univerzitní knihovna TUL


Pohledy na Ukrajinu

Pohledy na Ukrajinu je název výstavy, kterou Oblastní galerie Liberec mimořádně zařadila do svého výstavního programu. Jde o komorní výstavu založenou na sbírkových předmětech OGL. Posláním výstavy je také apel na to, že hodnoty kulturního dědictví všech národů by i v případě válečného konfliktu měly být pro budoucnost zachovány.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Šárka Růžičková Zadáková

Šárka Růžičková – Zadáková se již od počátku své tvorby profiluje, jako malířka příběhů osobního života. Inspiraci nachází z viděného venku, v každodenních prožitcích a také z vlastní vnitřní mysli. Galerie je přístupná út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Bojovali, abychom žili II

Druhý ročník venkovní expozice "Bojovali, abychom žili" představí dalších devět životních příběhů Liberečanů, kteří během druhé světové války vstoupili do domácího či zahraničního odboje, aby bojovali za svobodu své vlasti.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Malíř Max Kaminski

Max Kaminski patří mezi nejvlivnější německé malíře druhé poloviny 20. století. Je jedním z neoexpresionistických umělců, kteří se kromě neformálních trendů obrátili k figuraci již v 60. letech minulého století. Jeho rozsáhlé dílo se vyznačuje vysoce výstředním, částečně roztříštěným jazykem forem, vnořenou strukturou prostorů a intenzivními barvami.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Venezuelská příroda

Botanická zahrada Liberec zve na přírodovědnou výstavu "Venezuelská příroda" s podtitulem "Vzácné dokumenty z nyní nepřístupné země". Všechny fotografie i film, který výstavu provází, jsou originály pořízené pro Botanickou zahradu. Výstavu najdete ve výstavním pavilonu při administrativní budově.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Botanická zahrada Liberec