Kalendarz wydarzeń

Imprezy począwszy od tego dnia (4)Imprezy długoterminowe (21)

Sváteční jízdy historickou tramvají

O státních svátcích se můžete svézt po Liberci historickými tramvajemi na trase Rybníček-Lidové sady-ZOO. Jízdné se platí přímo ve voze.

Foto k akci

Typ: Inny typ imprezy Adres: Transport miejski / Dworzec autobusowy Fügnerova


Divadelní náměstí

V prostoru před Divadlem F. X. Šaldy se můžete na státní svátek mezi 16.-22. hodinou těšit na živou hudbu, divadelní jukebox, stánky, autogramiádu a od 16 do 20 hodin na sedm hravých aktivit pro děti v budově divadla - Šalďák dětem.

Foto k akci

Typ: Koncert – Festiwal Adres: Teatr F. X. Šaldy Liberec


SVATOVÁCLAVSKÝ KONCERT

SVATOVÁCLAVSKÝ KONCERT, Madrigalion Praha a kvintet pěveckého sboru Cum decore. Duchovní madrigaly a kantáta Stabat Mater F.I. Tůmy. Kostel sv. Antonína Velikého.

Foto k akci

Typ: Koncert Adres: Komunitní středisko Kontakt Liberec


Obrazy Zoé

V prostorách KODAPu probíhá výstava obrazů od malířky Zoé. Výstavu si můžete prohlédnout každý všední den v čase 7:30-15:30 hodin.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: KODAP Liberec, s.r.o.


Mokřady

Výstava přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí. Výstava je přístupná v pondělky a středy 8-18 hod., v úterky a čtvrtky 8-17 hod. a o pátcích do 16 hod.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Urząd Krajski Kraju Libereckiego


Pasta Oner: The Gilded Age

Pasta Oner je český umělec, který ve své práci snoubí prvky Pop-artu a cartoon estetiky. Pastova tvorba zahrnuje akrylovou malbu, ale i prostorové objekty, plastiky a realizace velkoformátových maleb ve veřejném prostoru.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


75 let Fomaklubu

Členská výstava 13 fotografů v Galerii Johann Paláce Liebieg je přístupná úterý - sobota: 10-17 hodin.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Pałac Liebiega (Willa Johanna Liebiega młodszego)


Cirkus Bob Navarro King

Pod šapitó uvidíte smečku somálských lvů, starokladrubské a fríské koně, poníky, miniprasátka, lamy, špičkové artisty, akrobaty a žongléry apod. Místo konání: U OC Nisa Liberec. Informace a rezervace: 725127106.

Foto k akci

Typ: Przedstawienie – Impreza dla dzieci Adres: OC Nisa Liberec


Martina Chloupa - Múzy

V nové expozici v Galerii desítky s názvem MÚZY se představí objekty i velkoformátovými obrazy současná etablovaná umělkyně Martina Chloupa. Autorka, která má na kontě více jak 30 výstav v Česku i zahraničí, převádí symboly, se kterými se potkáváme v běžném životě, do zcela jiného kontextu.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Dziesiątki


Lázeňská sezóna

Série výstav pod společným názvem Lázeňská sezóna zahrnuje Sochařskou zahradu s díly předních českých umělců, instalaci Pasty Onera The Gilded Age a výstavu Libuše Dlabola Pražákové Tobě.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Libuše Dlabola Pražáková: Tobě

Malířský cyklus Libuše Dlabola Pražákové podává zprávu o tom, jaké jsou dnešní ženy: inspirativní, silné, nezávislé, ale milující a obětavé. Dvacáté století je plné žen, které dokázaly zvládnout obě tyto polohy bytí a svými životy proměnily společnost.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Ještěd 50

V celonárodní anketě prohlášená stavba století si v minulosti vysloužila již jednu výstavu, ale 50. výročí otevření horského hotelu Ještěd architekta Karla Hubáčka je výzvou chopit tuto významnou architekturu novým způsobem.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Muzeum Północnoczeskie Liberec


Pol Eno

Značka Pol Eno má domov v Jizerských horách a stojí za ní Andrea Tůmová, autorka ideové koncepce, a Štěpán Kadlec, který se stará o výrobu. Jak název napovídá, tak výrobky, které vymýšlí a vyrábí, jsou ze dřeva. Jejich zvířátka slouží nejen jako dekorace, ale také jako hračky pro děti nebo terapeutické objekty.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Muzeum Północnoczeskie Liberec


Dívej se srdcem

Výstava obrazů Ingrid Najmanové inspirovaných živou přírodou přenesenou do pro ni typických plastických výtvarných děl.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Teatr Miejski Jablonec nad Nisou


Petr Pavlík

Tvorba Petra Pavlíka od samého začátku zkoumá do důsledků obsah obrazu, kdy východisko každé nové práce je oproštěno od předchozí výtvarné činnosti. Galerie je otevřena: út a st: 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Prostor 228


Kamenná krása aneb muzejní bestiář

Exteriérová panelová výstava uspořádaná v rámci oslav výročí 150 let od založení muzea přibližuje muzejní budovu a její výzdobu z netradičního úhlu. Všímá si detailů na fasádě i v interiéru, které návštěvník leckdy přehlédne, protože se nachází v místech, kam zrak často ani nezabloudí.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Muzeum Północnoczeskie Liberec


Linie!

Jak přesně ovlivňuje forma obsah? Jakým způsobem se vedení linie v grafických technikách propisuje do jejího významu a naopak, jak námět určuje techniku grafických prací - právě na tyto otázky hledá odpověď výstava LINIE!, která představí grafickou tvorbu výtvarníků od konce 19. století do současnosti.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia