Kalendarz wydarzeń


Imprezy począwszy od tego dnia (9)Imprezy długoterminowe (26)

Kurz renovace nábytku

V rámci kurzu můžete pracovat na vlastním doneseném nábytku, nebo si vybrat a zakoupit kus z našeho re-use skladu. Kurz je určen novým zájemcům, začátečníkům, ale i těm, kteří potřebují dokončit již započatou práci na svém nábytku.

Foto k akci

Typ: Workshop - warsztat Adres: Wieża węglowa i wieża ciśnień


Barevný podzim v Technickém muzeu

Pro děti Technické muzeum chystá ještě rozloučení s prázdninami formou dětského dne: Mladé cyklisty a motoristy čeká soutěž v rychlosti i obratnosti, dopravní prostředky-kola, šlapací autíčka a tříkolky k dispozici.

Foto k akci

Typ: Gry – Impreza dla dzieci Adres: Muzeum Techniki Liberec


Fidlík a Violenka - Muzíček

Fidlík s Violenkou utíkají z bájné krajiny Tóniny, před zlým Tritonem. A kdo jim pomůže? No přeci Teta Květa, která je tak trochu popleta. V kouzelném domečku Muzíčku si společně s našimi hrdiny zazpíváte originální hity jako Bědovala Žába, Mlsný Méďa, Hurá je tu Mikuláš a spousty dalších.

Foto k akci

Typ: Przedstawienie – Impreza dla dzieci Adres: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Tvoření s Lenkou v javorovém altánku

Pátky 11:00-16:00 a neděle 13:00-17:00 Tvoření s Lenkou v javorovém altánku Děti si vytvoří polštářkového kamaráda a rodiče se mohou v případě zájmu dozvědět něco o svých dětech Lektorka: Lenka Tauchmanová

Foto k akci

Typ: Gry Adres: EKOPark Liberec


Vernisáž světelných objektů Jana Kindla

Přijďte si s námi užít světla a stínu na jedinečné výstavě světelných objektů s názvem KUKLY A LARVY, které tvoří Jan Kindl a jimiž vyzdobí patro pod násypníkem krásné Zauhlovačky. O podvečerní atmosféru vernisáže se kromě Honzy postará Vojta Havel (držitel Českého Lva za hudbu) s kytarou.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Wieża węglowa i wieża ciśnień


Krajina spojení

Člověk v opuštěnosti, stejně jako krajinné prostory v opuštěnosti, hledají spojení a oživení. Martin Novotný využívá své fantazie a skládá zdánlivě nespojitelné do nového obrazu, kterým poskytuje vznik nové harmonie, nového světa ve starých kulisách, kde nic nezůstává v prázdnotě. Ani člověk, ani prostor.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Muzeum Północnoczeskie Liberec


Alpen Cup 2022

Liberecké skokanské můstky po roce opět ožijí mezinárodními závody. Od soboty 24. září do neděle 25. září proběhnou ve skokanském areálu pod Ještědem závody Alpen Cupu, jenž jsou určeny pro mladé závodníky ve věku od 15 do 19 let. Oba víkendové dny budou na programu závody mužů v poměrně zajímavé konkurenci – na můstcích se představí reprezentanti Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Slovinska a pochopitelně České republiky.

Foto k akci

Typ: Konkurs, turniej Adres: Skiareál Ještěd


Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé

Centrum informací a regionálního vzdělávání v Jelení Hoře – „Krkonošská knihovna” ve spolupráci s dalšími knihovnami Euroregionu Nisa vyhlásila výtvarnou soutěž na téma Krakonoš a jeho pohádkoví přátelé ze tří zemí. V průběhu září si mohou návštěvníci oceněné práce dětí prohlédnout v naší knihovně.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Wojewódzka Biblioteka Naukowa Liberec


Prohlídka Vodní elektrárny Rudolfov

Povodí Labe zve každé ÚTERÝ a ČTVRTEK na prohlídky unikátní strojovny s výkladem strojníka elektrárny. Ve strojovně vybavené vysokotlakou Peltonovou turbínou se seznámíte s provozem vodní elektrárny i celé soustavy vodních děl Bedřichov - Rudolfov. Prohlídka je zdarma a trvá cca 45 minut. Registrace předem nutná.

Foto k akci

Typ: Kurioza Adres: Vodní elektrárna v Liberci – Rudolfově


Výstava: Staša Matulová

Ve výstavní síni vestibulu krajského úřadu můžete zhlédnout kresby, malby a grafiky Staši Matulové. Slavnostní vernisáž se koná 5.9. od 17 hod. Dále je výstava přístupná v pracovní dny 8-17, pondělky a středy do 18, pátky do 16 hod.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Urząd Krajski Kraju Libereckiego


Fenomén pomník

Výstava o pomnících, památnících a pietních místech, která díky svému modernímu pojetí zaujmou snad každého kolemjdoucího a někdy budí pořádný rozruch.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Muzeum Północnoczeskie Liberec


Slavomíra Ondrušová a Svätopluk Mikyta / Zpřítomnění. Myslet kresbou

Spojení myšlení a kresby se stalo základem pro vytvoření kurátorského projektu Zpřítomnění. Myšlení kresbou, ve kterém se prezentují slovenští umělci Slavomíra Ondrušová a Svätopluk Mikyta. Výstava akcentuje bezprostřednost a proměnlivost kresby, která nám napomáhá v prozkoumávání a ztvárnění světa v nás i kolem nás.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


Výstava angličáků

Přijďte ukázat svým dětem s čím jste si hráli, když jste byli malí. Máte možnost zhlédnout jedinečnou výstava modelů autíček "angličáků". Najdete model z roku 1951, také zcela nové kousky z kolekcí Matchbox a Hotwheels.

Foto k akci

Typ: Wystawa – Impreza dla dzieci Adres: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Krajiny zázraků

Výstava Krajiny zázraků představí výběr z díla barokního malíře Jana Jiřího Hertla (cca 1670–1740), působícího v Turnově a Mnichově Hradišti. Hertl je jedním z „malých mistrů“ českého baroka, kteří se zasloužili o přijetí barokního stylu obyvatelstvem českého a moravského venkova.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia


David Hanvald: Čtverec není kruh!?

David Hanvald patří ke klíčovým uměleckým osobnostem střední generace. Jeho výjimečností je práce s reinterpretacemi rozličných stavebních i stavebných předloh a stejně tak uměleckých děl modernistických vizuálních směrů.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: MVS^L - Malá výstavní síň (Galeria)


Venezuelská příroda

Botanická zahrada Liberec zve na přírodovědnou výstavu "Venezuelská příroda" s podtitulem "Vzácné dokumenty z nyní nepřístupné země". Všechny fotografie i film, který výstavu provází, jsou originály pořízené pro Botanickou zahradu. Výstavu najdete ve výstavním pavilonu při administrativní budově.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Ogród Botaniczny Liberec


Skláři z Křišťálového údolí

Prezentace přestavuje šestici vybraných sklářských osobností z Libereckého kraje, které se v různých městech (Nový Bor, Železný Brod, Harrachov) věnují vytváření špičkových skleněných výrobků. Venkovní výstavu uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci ve spolupráci s Křišťálovým údolím.

Foto k akci

Typ: Wystawa – Křišťálové údolí Adres: Wojewódzka Biblioteka Naukowa Liberec


Šárka Koudelová

Šárka Koudelová patří k výrazným osobnostem na české výtvarné scéně. Její tvorba se pohybuje ve většině případů v okruhu malby, ale věnuje se také prostorovým instalacím nebo videoartu. Galerie je přístupná: út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Prostor 228


RELAX LajfMůfs čtvrtky

Online klidná lekce s úvodním odreagováním, rozdýcháním a nejrůznějšími pohybovými spojeními k příjemnému rozhýbání a posílení celého těla... Více zde: https://clovece-protahuj-se.webnode.cz/products/kazdy-ctvrtek-relax-time-at-jste-kdekoli/

Foto k akci

Typ: Inny typ imprezy Adres: Zapraszamy do Liberca


Na křídlech života

Cílem nové koncepce prezentace uměleckých děl ze sbírek OGL je propojení tak zvaně starého a nového umění. Současně se zaměřujeme na otevření depozitáře napříč médii od kresby, grafiky, malby přes sochu až po nová média.

Foto k akci

Typ: Wystawa Adres: Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia