Events Calendar


Starting events (65)Ongoing events (14)

ANIFILM 2021

International Festival of Animated Films. The center of the festival is the Liberec chateau again, where the first steps of every festival visitor should go. In addition to the Liberec chateau, screenings and other programs will take place in the Cinema Varšava, Cinema City OC Forum, the congress hall of the Zlatý Lev hotel, the North Bohemian Museum, the Lázně Regional Gallery, Lidové sady, the Regional Scientific Library and Dr. E. Beneš square.

Foto k akci

Type: Film showing Address: Visit Liberec


František Kaván - Podmrak

V roce 2021 si připomínáme 155. výročí narození a 80. výročí úmrtí významného českého malíře – krajináře, symbolisty a básníka Františka Kavána. Rozsáhlá výstava v galerii ukáže Kavánovo dílo nejen ve značné šíři, ale do určité míry i v novém světle.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


The Museum Night

This event is jointly organized by: Regional Gallery Liberec, North Bohemian Museum in Liberec, Technical Museum Liberec, iQLANDIA, Museum of Glass and Jewelery in Jablonec nad Nisou, Jan and Josef V. Scheybal House Jablonec nad Nisou, Automobile Museum and Ferdinand Porsche's birthplace in Vratislavice nad Nisou.

Foto k akci

Type: Celebration – Křišťálové údolí Address: Visit Liberec


Tatrhy u Zámku

Více než stovka stánků s jídlem a pitím, designem a módou a k tomu bleší trh. K tomu hudební festival, divadlo a zásahy současných umělců. Navíc letos spolupracujeme s Anifilm a tak se můžete těšit nejen na filmový festival, ale také interaktivní umělecké instalace a přehlídku futuristických filmů ve virtuální realitě.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Park Clam-Gallasů


SUMMER ON THE SQUARE

You can enjoy theater performances, concerts, dancing and more. The program will be really varied and it takes whole two months of summer holiday.

Foto k akci

Type: Other events Address: nám. Dr. E. Beneše


Po stopách Libereckého fantoma...s detektivem Klikou!

… aneb výlet po Liberci a jeho významných místech. V období od 1. června do 1. září 2021 je možné stáhnout si online HRU – Po stopách Libereckého fantoma a podle ní se vydat na dobrodružnou, detektivní cestu městem s vašimi dětmi …

Foto k akci

Type: Games Address: Motyčkovic klika


Kontakt

Navštivte budovu Krajského úřadu Libereckého kraje a prohlédněte si výstavu fotografií sdružení KONTAKT od fotografů Euroregionu Nisa a prezentace Geoparku Ralsko. Výstavní prostory jsou otevřeny v PO a ST 8:00-18:00, ÚT a ČT 8:00-17:00 a v PÁ 8:00-16:00 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Krajský úřad Libereckého kraje


Liberecká smršť

Zahajujeme provoz nové Kunst haly manifestačně! Výstavou Liberecká smršť! Název implikuje, že shromažďujeme pestrou směsici umělkyň a umělců, kteří jsou s Libercem a sudetským Libereckem, s bližším i vzdálenějším okolím, spjati a to mnoha způsoby. Kunst halu můžete navštívit po telefonické dohodě.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Kunst hala


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Vzpomínky a sny na obratníku Raka

Výstava „Vzpomínky a sny na obratníku Raka“ mapuje cestu moderní tchajwanskou literaturou od japonského koloniálního období až po současnost. V kontextu moderní světové literatury se autoři i povídky zaměřují na psychologii postav i kolektivní paměť ostrova.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Výstava Tajemná Indonésie

Největší výstava svého druhu ve Střední Evropě znovu otevřena v Liberci! Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea vznikl na základě cest českých cestovatelů do zapomenuté části planety. Expozice odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Centrum Babylon


Léto před Bunkrem (část I. - červen, červenec)

Červencový program na place před klubem: 18.6. UDG / 2.7. Cocotte Minute+Hentai Corporation / 9.7. Monkey Business / 16.7. Vypsaná Fixa / 23.7. Trautenberk / 30.7. Krucipisk. Předprodej lístků v síti eVstupenka. Otevření areálu v 18, koncert předkapely v 19, koncert hlavní kapely ve 20:15 hod.

Foto k akci

Type: Concert Address: Bunkr Rock Club


ANIFILM 2021

Mezinárodní festival animovaných filmů.

Foto k akci

Type: Film showing – Festival Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Komentované procházky Starým Městem

Každý čtvrtek se s námi můžete vydat na komentovanou procházku nejkrásnější libereckou čtvrtí Staré Město, kde prohlídkovou trasu lemují zajímavé historické vily a další architektura spojená s významnými rody Redernů, Clam-Gallasů či Liebiegů. Procházku zakončíme u znovuotevřeného Severočeského muzea, kde vystoupáme na muzejní věž, odkud je krásný výhled.

Foto k akci

Type: Other events Address: City Information Centre Liberec


Zpívání pro radost a naději

Zazní skladby starých mistrů, lidové, pohádkové písně na nekonečné téma lásky. Vystoupí pěvecký sbor: AUREA ROSA, sbor Univerzity třetího věku TUL. Nastudovala a řídí: Jana Konvalinková.

Foto k akci

Type: Concert Address: Holy Trinity Church, Vratislavice nad Nisou


Muzejní noc

Prohlídka Automuzea Vratislavice během plánovaných zastávek autobusu na trase Liberec-Jablonec n. Nisou. Venkovní akce: ochutnávka alko i nealko nápojů ve spolupráci s pivovarem Konrad a firmou Kitl, baristická show, skákací hrad pro děti.

Foto k akci

Type: Other events Address: Automuzeum Liberec


Muzejní noc

Přehlídka a jízda veteránů ve veřejném prostoru areálu, vystoupení country kapely, občerstvení ve venkovních prostorách.

Foto k akci

Type: Other events Address: Technical Museum of Liberec


Pracovní skupina pro vnímání mimosmyslové estetiky - Intervence č. 26

Dva ze čtyř členů Pracovní skupiny pro vnímání mimosmyslové estetiky Jan Kolský a Matěj Pavlík představí nový projekt. Autoři připravují sérii fotogramů věnujících se psychotronice a velkoformátové fotografie vycházející z reálných historických vojenských reenactmentů.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Expo Osaka 1970

V roce 1970 se v japonské Ósace konala světová výstava, Expo – událost, která se dnes hned v několika ohledech jeví jako důležitá křižovatka. Výstava se zaměřuje na jedinečný okamžik konfrontace české, japonské a světové situace.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Zelený Ještěd - úklid sjezdovek a okolí

Zveme všechny, kterým není stav ještědské přírodě lhostejný, aby přišli na pomoc v rámci tradiční akce ZELENÝ JEŠTĚD s úklidem areálu a jeho okolí od odpadků. Dobrovolníci se mohou hlásit na e-mailu info@skijested.cz nebo tel.737222499. Pro všechny účastníky budou připraveny rukavice, pytle na odpad a jako odměna jednodenní skipas, svačina a jízda lanovkou Skalka na čerstvém vzduchu.

Foto k akci

Type: Other events Address: Skiareál Ještěd


Autogramiáda jezdců Dakaru - Orion MRG tým

Milujete adrenalin a sledujete naše úspěchy na legendární rallye Dakar? Máme to vás skvělou akci! Zveme vás na autogramiádu jezdců Martina Michka a Milana Engela z Orion MRG týmu. Autogramiáda proběhne v 1. patře centra v blízkosti kruhového světlíku u Costa Coffee.

Foto k akci

Type: Other events Address: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Noc Sokoloven

Zveme vás na noc sokoloven: cvičební program pro malé i velké, výstava 90 let jednoty T.J. Sokol Liberec 3, občerstvení.

Foto k akci

Type: Other events Address: TJ Sokol Františkov (Štrynclovka), Liberec


Muzejní noc v iQlandii

Už 25.6. nás čeká další Muzejní noc. Přijďte si ji užít k nám do světa plného chytré zábavy s 50% slevou na vstupném. Můžete navštívit rovněž iQplanetárium za 50 % ceny (lze i bez návštěvy expozic).

Foto k akci

Type: Other events Address: iQLANDIA


Muzejní noc

Zažijte neopakovatelnou noční atmosféru v muzeu i v jeho nejbližším okolí. Kromě nových expozic a výstav se budete moci podívat na muzejní věž, zhlédnout filmy z probíhajícího festivalu Anifilm 2021 nebo si s dětmi projít stezku se samoobslužnými úkoly v muzejním parku.

Foto k akci

Type: Celebration Address: The Northbohemian Museum Liberec


Muzejní noc

Možnost zhlédnout probíhající výstavy a stálé expozice. V průběhu akce komentované prohlídky.

Foto k akci

Type: Celebration Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Muzejní noc

U příležitosti festivalu muzejní noci srdečně zveme do Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Ferdinand Porsche Birth House


Paulie Garand & Kenny Rough

Paulie Garand se společně s Kenny Roughem vrací zpět do Liberce. Po vynucené koncertní pauze vezmou útokem libereckou přehradu na open air show už 25. 6. 2021. Prostor dostanou samozřejmě i Monology, Paulieho poslední album, které vyšlo ještě v době, kdy byly koncerty tabu.

Foto k akci

Type: Concert Address: Restaurace na liberecké přehradě


Dětský MTB Cup

Otvírák letošního seriálu Dětského MTB Cupu se koná v Liberci - Vratislavicích. V sobotu 26.6. se uvidíme na novém pumptracku, kde pro vás připravíme zajímavou trať.

Foto k akci

Type: Competition, tournament Address: Vapark Vratislavice


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Type: Markets – fair Address: Home Credit Arena and Sport Park Liberec


Jízdy na Zubačku

JÍZDY NA ZUBAČKU v sobotu 26.6.2021 budou rozšířené o tři páry spojů historické tramvaje. JABLONEČÁCI tak budou mít jednu z posledních šancí svézt se původně svými tramvajemi. Motorovým vozem 6MT č. 117 (1953) a vlekem č. 44 (1932).

Foto k akci

Type: Other events Address: Public Transport in Liberec / Central Station Fügnerova


Sportovní den s SK Liberec Handball

Venkovní areál ZŠ Dobiášova: Děti si zasportují na různých stanovištích, čeká na ně spousta dobrodružství, budou si moci zaskákat na skákacích hradech. Pro dospělé bude přichystáno občerstvení. Během akce probíhá nábor do klubu házené.

Foto k akci

Type: Other events – Events for children Address: ZŠ Dobiášova


Nazdar bazar

V rámci prima události - Tatrhy v zámku Liberec - budeš moct zažít bezpeněžní zónu Nazdar Bazar. Můžeš sem darovat, či se nechat obdarovat jen tak nezištně, a to hlavně vybavení do kuchyně, domácnosti, na zahradu.

Foto k akci

Type: Other events Address: Park Clam-Gallasů


OPEN AIR DFXŠ

Divadlo OPEN AIR, DFXŠ hraje venku! Své oblíbené divadlo tak můžete vidět na zámku Svijany, hradu Grabštejn, zámku Lemberk a v zahradě Lidových sadů Liberec.

Foto k akci

Type: Performance Address: F. X. Šalda Theatre, Liberec


O PYŠNÉ ŽIRAFĚ

Žirafě Natálii se už nelíbí v zoo. Nudí se.

Foto k akci

Type: Performance – Events for children Address: Lidové sady / Cultural and Social Centre Lidové sady


Muzeum od půdy ke sklepům

Přednáška o proměnách budovy Severočeského muzea s ředitelem Jiřím Křížkem. Vstupné 100 Kč, nutná rezervace předem: info@muzeumlb.cz

Foto k akci

Type: Discussion, lecture Address: The Northbohemian Museum Liberec


Milovat dobro, odporovat zlu

Výstava "Milovat dobro a odporovat zlu" na deseti panelech přibližuje životní mezníky kardinála Berana, zasazuje je do historických souvislostí a podtrhuje význam jeho osobnosti v odporu vůči totalitním režimům 20. století – nacismu a komunismu. Výstavu můžete zhlédnout při Noci kostelů (28.5.) a dále pak ve čtvrtky a neděle v čase 15-18 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Church of St. Anthony the Great


Putování židovskou historií

Výstava ke knize Kláry Smolíkové a Tobiáše Smolíka "Cha cha chá, zasmál se Mordechaj". Vydejte se s naším hrdinou napříč deseti stoletími a seznamte se s pozoruhodnými osudy Židů, kteří se usadili a žili v Čechách a na Moravě.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Liberec Regional Research Library


Oldřich Tichý

Hlavním tématem děl Oldřicha Tichého, je pronikání vnitřní a vnější reality přírodního a lidského světa. Galerie je otevřena: út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Space Gallery 228


Výstava 1111

Představujeme vám úžasnou výstavu, která potrvá ještě měsíc. Vystavují: Klára Sedlo, David Kolovratník, Peter Herel Raabenstein, Petr Homola a Leona Vondrášková. Otevřeno po-pá: 15:00-19:00 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Eli Gallery


Malba a kresba A-Z

Tvorbu dětí i dospělých si můžete prohlédnout ve výstavních prostorách KODAPu. Výstavu je možné navštívit ve všední dny 7:30–15:00 hod.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Kodap


David Hanvald: Rukopis převzít nejde!

Tvorba Davida Hanvalda originálním způsobem představuje syntézu racionální (de)konstrukce a hravého přístupu, navazování na moderní umění a jeho konceptuální popření. Díky živému a expresivnímu gestu má téměř magickou přitažlivost.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Oskar Kokoschka a blízké tváře

Výstava v grafickém kabinetu představí kresebné varianty expresivního portrétu v litografiích Oskara Kokoschky, který v ostré výrazné kresbě zachycuje známé i méně známé, vzdálené osobnosti se soustředí na prožitky, gesta i komplexní charakter jedince.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Ššš.Hůů.Haf...NDL!

Po roce za zavřenými dveřmi Naivní divadlo expozicí v liberecké Malé výstavní síni připomíná, že je stále tady! Činí tak za pomoci houkání lokomotivy a hlasitého psího štěkotu. Výstavě, která potrvá až do začátku září, totiž dominuje scéna z veleúspěšné inscenace o pejscích a vlacích Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Foto k akci

Type: Exhibition Address: MVS - Small Exhibition Hall


Ššš.Hůů.Haf...NDL!

Po roce za zavřenými dveřmi Naivní divadlo expozicí v liberecké Malé výstavní síni připomíná, že je stále tady! Činí tak za pomoci houkání lokomotivy a hlasitého psího štěkotu. Výstavě, která potrvá až do začátku září, totiž dominuje scéna z veleúspěšné inscenace o pejscích a vlacích Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Foto k akci

Type: Exhibition Address: MVS - Small Exhibition Hall


Baptiste Charneux - Intervence č. 25

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2019 Baptiste Charneux, vytvořil pro výstavu v galerii novou sérii keramických soch, volně inspirovaných básněmi Clauda Cahuna Aveux non avenus z roku 1930.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: Regional Art Gallery Liberec - Baths


Rostislav Vaněk: typografický portrét

Vaňkova práce utkvěla v povědomí veřejnosti zejména v podobě nadčasového informačního systému pražského metra. Chce-li se návštěvník dozvědět něco o pražském metru, na liberecké výstavě může zhlédnout původní makety a informační boardy z Vaňkova ateliéru.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: The Northbohemian Museum Liberec


Jizerský SKUBBISMUS

Výstava Jizerský SKUBBISMUS je ukázkou střetnutí doby, času, prostoru a především hmoty. Díla se rodí v okolí materiálové pestrosti Jizerských hor a díky tomu vidíme spektrum ateliérové tvorby na hranici umění a designu, kde prim hraje sklo.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: The Northbohemian Museum Liberec


Liberec kontra Reichenberg

Výstavní projekt Severočeského muzea je výběrem pozoruhodných exponátů dokumentujících spletitý a zajímavý architektonicko-urbanistický vývoj Liberce.

Foto k akci

Type: Exhibition Address: The Northbohemian Museum Liberec