Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (11)Probíhající akce (9)

Design Days Reichenberg - DDR

Letní design market v Oblastní galerii Liberec je už tradiční a oblíbenou akcí. VSTUP ZDARMA! Přijďte v pátek 12-19 hod., sobotu 10-19 hod. nebo v neděli 10-17 hod.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Anifilm

Mezinárodní festival animovaných filmů.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: Liberec


PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

Byla jednou jedna chaloupka. V chaloupce bydlel dřevorubec se svými dětmi – Jeníčkem a Mařenkou.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Lidové sady Liberec


NA FARMĚ

Hudební pořad, ve kterém se děti podívají na venkovskou farmu.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Lidové sady Liberec


MAJSTREAM

Tentokrát pozvání přijal bývalý ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrava a bývalá ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci Blanka Konvalinková.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Lidové sady Liberec


Kitl v Kyselce

"Kitl v Kyselce" je akce, která navazuje na již léty prověřenou a tradiční akci Den otevřených sudů Kitl. V roce 2021 vám otevřeme brány ve Vratislavické kyselce.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Vratislavická kyselka


Léto před Bunkrem (část I. - červenec)

Červencový program na place před klubem: 18.6. UDG / 2.7. Cocotte Minute+Hentai Corporation / 9.7. Monkey Business / 16.7. Vypsaná Fixa / 23.7. Trautenberk / 30.7. Krucipisk. Předprodej lístků v síti eVstupenka. Otevření areálu v 18, koncert předkapely v 19, koncert hlavní kapely ve 20:15 hod.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Muzejní noc pod Ještědem

Projekt Muzejní noc pod Ještědem je součástí Festivalu muzejních nocí, který volně navazuje na Mezinárodní den muzeí. Tuto akci společně pořádají: Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci, Technické muzeum Liberec, iQLANDIA, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Dům Jany a Josefa V. Scheybalových Jablonec nad Nisou, Automuzeum a Rodný dům Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Liberec


Liberec žije

Vystoupí kapely: Pekař, Lipo, Robin Mood, Mareks. Otřevření areálu v 15 hod., začátek v 17 hod.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Hřiště, Krásná Studánka


OPEN AIR DFXŠ

Divadlo OPEN AIR, DFXŠ hraje venku! Své oblíbené divadlo tak můžete vidět na zámku Svijany, hradu Grabštejn, zámku Lemberk a v zahradě Lidových sadů Liberec.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Bojovali, abychom žili

Venkovní výstava před budovou knihovny představí životní osudy devíti Liberečanů, kteří v době druhé světové války vstoupili do československé zahraniční armády a na různých frontách bojovali za návrat svobody a demokracie. Prezentovány budou příběhy hrdinů od Tobruku, Dunkerque, Kyjeva nebo Dukly.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Zábavný kvíz pro celou rodinu

KSK Liberec vás zve k procházkové stezce, která vede od Oblastní galerie kolem areálu zoo. Na stezce vás čeká 14 úkolů a pro účastníky je připraveno i losování o ceny.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Komunitní středisko Kontakt Liberec


Oldřich Tichý

Hlavním tématem děl Oldřicha Tichého, je pronikání vnitřní a vnější reality přírodního a lidského světa. Inspiraci nachází v běžném životě a ve zdánlivě obyčejných, bezvýznamných detailech přírody. Galerie je otevřena: út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


David Hanvald: Rukopis převzít nejde!

Tvorba Davida Hanvalda originálním způsobem představuje syntézu racionální (de)konstrukce a hravého přístupu, navazování na moderní umění a jeho konceptuální popření. Díky živému a expresivnímu gestu má téměř magickou přitažlivost.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Oskar Kokoschka a blízké tváře

Výstava v grafickém kabinetu představí kresebné varianty expresivního portrétu v litografiích Oskara Kokoschky, který v ostré výrazné kresbě zachycuje známé i méně známé, vzdálené osobnosti se soustředí na prožitky, gesta i komplexní charakter jedince.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Baptiste Charneux - Intervence č. 25

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2019 Baptiste Charneux, vytvořil pro výstavu v galerii novou sérii keramických soch, volně inspirovaných básněmi Clauda Cahuna Aveux non avenus z roku 1930.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Příběh liberecké žuly

Vítejte na geologické procházce! Během několika zastavení bychom vám chtěli představit kámen, který je v Liberci používán tak často, že spoluutváří jedinečný charakter tohoto města. Na naší společné procházce uvidíte místa, kde byla v minulosti žula těžena, kde byla použita pro stavební účely, i kde z ní člověk vytvořil v umělecká díla.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Geopark Místo konání: Severočeské muzeum Liberec