Veranstaltungen


Beginnende Veranstaltungen (65)Laufende Veranstaltungen (14)

ANIFILM 2021

Internationales Festival der Animationsfilme. Das Zentrum vom Festival findet man wieder im Liberecer Schloss, wohin die ersten Schritte jedes Festivalbesuchers gehen sollten. Außer im Schloss findet man hier Vorführungen und weitere Programme im Warschauer Kino, Cinema City OC Forum, im Kongresssaal vom Clarion Grandhotel Zlatý Lev, im Nordböhmischen Museum, in der Reigionalgalerie Lázně, im Kulturzentrum Lidové sady, in der Regionalen Wissenschaftlichen Bibliothek statt, und auch auf dem Dr. E. Beneš Platz.

Foto k akci

Typ: Filmvorführung Adresse: Besuchen Sie Liberec


František Kaván - Podmrak

V roce 2021 si připomínáme 155. výročí narození a 80. výročí úmrtí významného českého malíře – krajináře, symbolisty a básníka Františka Kavána. Rozsáhlá výstava v galerii ukáže Kavánovo dílo nejen ve značné šíři, ale do určité míry i v novém světle.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Museums Nacht

Diese Veranstaltung wird gemeinsam organisiert von: Regionalgalerie Liberec, Nordböhmisches Museum in Liberec, Technisches Museum Liberec, iQLANDIA, Museum für Glas und Bijouterie in Jablonec nad Nisou, Jan und Josef V. Scheybal Haus Jablonec nad Nisou, Automobilmuseum und Ferdinand Porsches Geburtshaus in Vratislavice nad Nisou.

Foto k akci

Typ: Fest – Křišťálové údolí Adresse: Besuchen Sie Liberec


Tatrhy u Zámku

Více než stovka stánků s jídlem a pitím, designem a módou a k tomu bleší trh. K tomu hudební festival, divadlo a zásahy současných umělců. Navíc letos spolupracujeme s Anifilm a tak se můžete těšit nejen na filmový festival, ale také interaktivní umělecké instalace a přehlídku futuristických filmů ve virtuální realitě.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt Adresse: Park Clam-Gallasů


SOMMER AUF DEM PLATZ

Sie können sich über Theateraufführungen, Konzerte, Tanzhalle und vieles mehr freuen. Das Programm wird tatsächlich aufgeladen und wird in den zwei Ferienmonate laufen!

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: nám. Dr. E. Beneše


Po stopách Libereckého fantoma...s detektivem Klikou!

… aneb výlet po Liberci a jeho významných místech. V období od 1. června do 1. září 2021 je možné stáhnout si online HRU – Po stopách Libereckého fantoma a podle ní se vydat na dobrodružnou, detektivní cestu městem s vašimi dětmi …

Foto k akci

Typ: Spiele Adresse: Motyčkovic klika


Kontakt

Navštivte budovu Krajského úřadu Libereckého kraje a prohlédněte si výstavu fotografií sdružení KONTAKT od fotografů Euroregionu Nisa a prezentace Geoparku Ralsko. Výstavní prostory jsou otevřeny v PO a ST 8:00-18:00, ÚT a ČT 8:00-17:00 a v PÁ 8:00-16:00 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Krajský úřad Libereckého kraje


Liberecká smršť

Zahajujeme provoz nové Kunst haly manifestačně! Výstavou Liberecká smršť! Název implikuje, že shromažďujeme pestrou směsici umělkyň a umělců, kteří jsou s Libercem a sudetským Libereckem, s bližším i vzdálenějším okolím, spjati a to mnoha způsoby. Kunst halu můžete navštívit po telefonické dohodě.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kunst hala


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt Adresse: Home Credit Arena und Sport Park Liberec


Vzpomínky a sny na obratníku Raka

Výstava „Vzpomínky a sny na obratníku Raka“ mapuje cestu moderní tchajwanskou literaturou od japonského koloniálního období až po současnost. V kontextu moderní světové literatury se autoři i povídky zaměřují na psychologii postav i kolektivní paměť ostrova.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Výstava Tajemná Indonésie

Největší výstava svého druhu ve Střední Evropě znovu otevřena v Liberci! Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea vznikl na základě cest českých cestovatelů do zapomenuté části planety. Expozice odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Centrum Babylon


Léto před Bunkrem (část I. - červen, červenec)

Červencový program na place před klubem: 18.6. UDG / 2.7. Cocotte Minute+Hentai Corporation / 9.7. Monkey Business / 16.7. Vypsaná Fixa / 23.7. Trautenberk / 30.7. Krucipisk. Předprodej lístků v síti eVstupenka. Otevření areálu v 18, koncert předkapely v 19, koncert hlavní kapely ve 20:15 hod.

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Bunkr Rock Club


ANIFILM 2021

Mezinárodní festival animovaných filmů.

Foto k akci

Typ: Filmvorführung – Festival Adresse: Lidové sady – Volksgarten / Kultur- und Gesellschaftszentrum


Komentované procházky Starým Městem

Každý čtvrtek se s námi můžete vydat na komentovanou procházku nejkrásnější libereckou čtvrtí Staré Město, kde prohlídkovou trasu lemují zajímavé historické vily a další architektura spojená s významnými rody Redernů, Clam-Gallasů či Liebiegů. Procházku zakončíme u znovuotevřeného Severočeského muzea, kde vystoupáme na muzejní věž, odkud je krásný výhled.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Tourist-Information Liberec


Zpívání pro radost a naději

Zazní skladby starých mistrů, lidové, pohádkové písně na nekonečné téma lásky. Vystoupí pěvecký sbor: AUREA ROSA, sbor Univerzity třetího věku TUL. Nastudovala a řídí: Jana Konvalinková.

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Kirche der Allerheiligsten Dreifaltigkeit, Vratislavice nad Nisou


Muzejní noc

Prohlídka Automuzea Vratislavice během plánovaných zastávek autobusu na trase Liberec-Jablonec n. Nisou. Venkovní akce: ochutnávka alko i nealko nápojů ve spolupráci s pivovarem Konrad a firmou Kitl, baristická show, skákací hrad pro děti.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Automuzeum Liberec


Muzejní noc

Přehlídka a jízda veteránů ve veřejném prostoru areálu, vystoupení country kapely, občerstvení ve venkovních prostorách.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Technisches Museum Liberec


Pracovní skupina pro vnímání mimosmyslové estetiky - Intervence č. 26

Dva ze čtyř členů Pracovní skupiny pro vnímání mimosmyslové estetiky Jan Kolský a Matěj Pavlík představí nový projekt. Autoři připravují sérii fotogramů věnujících se psychotronice a velkoformátové fotografie vycházející z reálných historických vojenských reenactmentů.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Expo Osaka 1970

V roce 1970 se v japonské Ósace konala světová výstava, Expo – událost, která se dnes hned v několika ohledech jeví jako důležitá křižovatka. Výstava se zaměřuje na jedinečný okamžik konfrontace české, japonské a světové situace.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Zelený Ještěd - úklid sjezdovek a okolí

Zveme všechny, kterým není stav ještědské přírodě lhostejný, aby přišli na pomoc v rámci tradiční akce ZELENÝ JEŠTĚD s úklidem areálu a jeho okolí od odpadků. Dobrovolníci se mohou hlásit na e-mailu info@skijested.cz nebo tel.737222499. Pro všechny účastníky budou připraveny rukavice, pytle na odpad a jako odměna jednodenní skipas, svačina a jízda lanovkou Skalka na čerstvém vzduchu.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Skiareál Ještěd


Autogramiáda jezdců Dakaru - Orion MRG tým

Milujete adrenalin a sledujete naše úspěchy na legendární rallye Dakar? Máme to vás skvělou akci! Zveme vás na autogramiádu jezdců Martina Michka a Milana Engela z Orion MRG týmu. Autogramiáda proběhne v 1. patře centra v blízkosti kruhového světlíku u Costa Coffee.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Noc Sokoloven

Zveme vás na noc sokoloven: cvičební program pro malé i velké, výstava 90 let jednoty T.J. Sokol Liberec 3, občerstvení.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: TJ Sokol Františkov (Štrynclovka), Liberec


Muzejní noc v iQlandii

Už 25.6. nás čeká další Muzejní noc. Přijďte si ji užít k nám do světa plného chytré zábavy s 50% slevou na vstupném. Můžete navštívit rovněž iQplanetárium za 50 % ceny (lze i bez návštěvy expozic).

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: iQLANDIA


Muzejní noc

Zažijte neopakovatelnou noční atmosféru v muzeu i v jeho nejbližším okolí. Kromě nových expozic a výstav se budete moci podívat na muzejní věž, zhlédnout filmy z probíhajícího festivalu Anifilm 2021 nebo si s dětmi projít stezku se samoobslužnými úkoly v muzejním parku.

Foto k akci

Typ: Fest Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Muzejní noc

Možnost zhlédnout probíhající výstavy a stálé expozice. V průběhu akce komentované prohlídky.

Foto k akci

Typ: Fest Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Muzejní noc

U příležitosti festivalu muzejní noci srdečně zveme do Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Ferdinand Porsche Geburtshaus


Paulie Garand & Kenny Rough

Paulie Garand se společně s Kenny Roughem vrací zpět do Liberce. Po vynucené koncertní pauze vezmou útokem libereckou přehradu na open air show už 25. 6. 2021. Prostor dostanou samozřejmě i Monology, Paulieho poslední album, které vyšlo ještě v době, kdy byly koncerty tabu.

Foto k akci

Typ: Konzert Adresse: Restaurace na liberecké přehradě


Dětský MTB Cup

Otvírák letošního seriálu Dětského MTB Cupu se koná v Liberci - Vratislavicích. V sobotu 26.6. se uvidíme na novém pumptracku, kde pro vás připravíme zajímavou trať.

Foto k akci

Typ: Wettrennen, Turnier Adresse: Vapark Vratislavice


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Typ: Märkte - Jahrmarkt Adresse: Home Credit Arena und Sport Park Liberec


Jízdy na Zubačku

JÍZDY NA ZUBAČKU v sobotu 26.6.2021 budou rozšířené o tři páry spojů historické tramvaje. JABLONEČÁCI tak budou mít jednu z posledních šancí svézt se původně svými tramvajemi. Motorovým vozem 6MT č. 117 (1953) a vlekem č. 44 (1932).

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: ÖPNV in Liberec / Zentrale Station Fügnerova


Sportovní den s SK Liberec Handball

Venkovní areál ZŠ Dobiášova: Děti si zasportují na různých stanovištích, čeká na ně spousta dobrodružství, budou si moci zaskákat na skákacích hradech. Pro dospělé bude přichystáno občerstvení. Během akce probíhá nábor do klubu házené.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen – Veranstaltungen für Kinder Adresse: ZŠ Dobiášova


Nazdar bazar

V rámci prima události - Tatrhy v zámku Liberec - budeš moct zažít bezpeněžní zónu Nazdar Bazar. Můžeš sem darovat, či se nechat obdarovat jen tak nezištně, a to hlavně vybavení do kuchyně, domácnosti, na zahradu.

Foto k akci

Typ: Sonstige Veranstaltungen Adresse: Park Clam-Gallasů


BRATŘI EBENOVÉ

Kapela tří bratří Ebenů

— Foto nicht zur Verfügung —

Typ: Konzert Adresse: Lidové sady – Volksgarten / Kultur- und Gesellschaftszentrum


OPEN AIR DFXŠ

Divadlo OPEN AIR, DFXŠ hraje venku! Své oblíbené divadlo tak můžete vidět na zámku Svijany, hradu Grabštejn, zámku Lemberk a v zahradě Lidových sadů Liberec.

Foto k akci

Typ: Vorstellung Adresse: F.X.Šalda-Theater Liberec


O PYŠNÉ ŽIRAFĚ

Žirafě Natálii se už nelíbí v zoo. Nudí se.

Foto k akci

Typ: Vorstellung – Veranstaltungen für Kinder Adresse: Lidové sady – Volksgarten / Kultur- und Gesellschaftszentrum


Muzeum od půdy ke sklepům

Přednáška o proměnách budovy Severočeského muzea s ředitelem Jiřím Křížkem. Vstupné 100 Kč, nutná rezervace předem: info@muzeumlb.cz

Foto k akci

Typ: Diskussion, Vortrag Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Milovat dobro, odporovat zlu

Výstava "Milovat dobro a odporovat zlu" na deseti panelech přibližuje životní mezníky kardinála Berana, zasazuje je do historických souvislostí a podtrhuje význam jeho osobnosti v odporu vůči totalitním režimům 20. století – nacismu a komunismu. Výstavu můžete zhlédnout při Noci kostelů (28.5.) a dále pak ve čtvrtky a neděle v čase 15-18 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Dom des heiligen Antonius des Großen


Putování židovskou historií

Výstava ke knize Kláry Smolíkové a Tobiáše Smolíka "Cha cha chá, zasmál se Mordechaj". Vydejte se s naším hrdinou napříč deseti stoletími a seznamte se s pozoruhodnými osudy Židů, kteří se usadili a žili v Čechách a na Moravě.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kreiswissenschaftsbibliothek Liberec


Oldřich Tichý

Hlavním tématem děl Oldřicha Tichého, je pronikání vnitřní a vnější reality přírodního a lidského světa. Galerie je otevřena: út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Galerie Prostor 228


Výstava 1111

Představujeme vám úžasnou výstavu, která potrvá ještě měsíc. Vystavují: Klára Sedlo, David Kolovratník, Peter Herel Raabenstein, Petr Homola a Leona Vondrášková. Otevřeno po-pá: 15:00-19:00 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Eli Gallery


Malba a kresba A-Z

Tvorbu dětí i dospělých si můžete prohlédnout ve výstavních prostorách KODAPu. Výstavu je možné navštívit ve všední dny 7:30–15:00 hod.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Kodap


David Hanvald: Rukopis převzít nejde!

Tvorba Davida Hanvalda originálním způsobem představuje syntézu racionální (de)konstrukce a hravého přístupu, navazování na moderní umění a jeho konceptuální popření. Díky živému a expresivnímu gestu má téměř magickou přitažlivost.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Oskar Kokoschka a blízké tváře

Výstava v grafickém kabinetu představí kresebné varianty expresivního portrétu v litografiích Oskara Kokoschky, který v ostré výrazné kresbě zachycuje známé i méně známé, vzdálené osobnosti se soustředí na prožitky, gesta i komplexní charakter jedince.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Ššš.Hůů.Haf...NDL!

Po roce za zavřenými dveřmi Naivní divadlo expozicí v liberecké Malé výstavní síni připomíná, že je stále tady! Činí tak za pomoci houkání lokomotivy a hlasitého psího štěkotu. Výstavě, která potrvá až do začátku září, totiž dominuje scéna z veleúspěšné inscenace o pejscích a vlacích Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: MVS - Kleine Ausstellungshalle


Ššš.Hůů.Haf...NDL!

Po roce za zavřenými dveřmi Naivní divadlo expozicí v liberecké Malé výstavní síni připomíná, že je stále tady! Činí tak za pomoci houkání lokomotivy a hlasitého psího štěkotu. Výstavě, která potrvá až do začátku září, totiž dominuje scéna z veleúspěšné inscenace o pejscích a vlacích Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: MVS - Kleine Ausstellungshalle


Baptiste Charneux - Intervence č. 25

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2019 Baptiste Charneux, vytvořil pro výstavu v galerii novou sérii keramických soch, volně inspirovaných básněmi Clauda Cahuna Aveux non avenus z roku 1930.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Regionalgalerie Liberec - im ehem. Stadtbad


Rostislav Vaněk: typografický portrét

Vaňkova práce utkvěla v povědomí veřejnosti zejména v podobě nadčasového informačního systému pražského metra. Chce-li se návštěvník dozvědět něco o pražském metru, na liberecké výstavě může zhlédnout původní makety a informační boardy z Vaňkova ateliéru.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Jizerský SKUBBISMUS

Výstava Jizerský SKUBBISMUS je ukázkou střetnutí doby, času, prostoru a především hmoty. Díla se rodí v okolí materiálové pestrosti Jizerských hor a díky tomu vidíme spektrum ateliérové tvorby na hranici umění a designu, kde prim hraje sklo.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec


Liberec kontra Reichenberg

Výstavní projekt Severočeského muzea je výběrem pozoruhodných exponátů dokumentujících spletitý a zajímavý architektonicko-urbanistický vývoj Liberce.

Foto k akci

Typ: Ausstellung Adresse: Nordböhmisches Museum Liberec