Zvýhodněná společná online vstupenka

Zvýhodněná vstupenka do vybraných kulturních příspěvkových organizací v regionu. To je takzvaný eLpass, který letos jako svou novinku představuje Liberecký kraj ve spolupráci se Zoo Liberec. Do projektu společné vstupenky se zapojily kromě liberecké zoo také Botanická zahrada Liberec, Muzeum Českého ráje v Turnově, Oblastní galerie Liberec, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a Severočeské muzeum v Liberci.

eLpass

 

Zájemci o vstupenku mají na výběr ze dvou základních variant: eLpass GRANDE a eLpass MINI.

eLpass GRANDE zahrnuje vstup do všech zmíněných příspěvkových organizací, a to za 440 korun. Nákupem této vstupenky tak návštěvníci ušetří 230 korun. Zlevněný eLpass GRANDE je za cenu 220 korun a zakoupit si jej mohou děti ve věku 3–15 let, studenti s platným průkazem, senioři a osoby držící průkaz ZTP. Sleva u této vstupenky činí 220 korun a její platnost je 14 dní.

eLpass MINI je vždy sestaven ze vstupenky do Zoo Liberec a jedné příspěvkové organizace. Existuje tedy pět základních možností (pro dospělé) a další zlevněné varianty. Například varianta zoo + botanická vyjde na 230 korun, a návštěvník tak ušetří 80 korun, v kombinaci zoo + OGL činí cena vstupenky 170 korun, a lidé tak ušetří 90 korun. Platnost vstupenky je 30 dnů. Návštěvníci mají stejně jako u eLpass GRANDE též možnost zvolit si základní či zlevněnou variantu.

Nakoupit eLpass si budou moci lidé přes webové stránky https://elpass.zooliberec.cz/, kde po zaplacení obdrží zájemce QR kód, kterým se prokáže u pokladen. Webové stránky jsou navíc k dispozici nejen v češtině, ale i v zahraničních mutacích – polština, angličtina a němčina. Platnost eLpassu GRANDE je 14 dní od zakoupení, u eLpassu MINI 30 dní.

 

Společnou online vstupenku lze využít jmenovitě u:

  1. Zoo Liberec, která je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Její začátky sahají až k roku 1904. Na prohlídkové trase, která měří přibližně 2 kilometry, lze pozorovat více než 160 druhů zvířat.
  2. Botanická zahrada Liberec, jež má nejpestřejší sbírky exotických rostlin. Doménami zahrady jsou sbírky orchidejí, kapradin, broméliovitých a masožravých rostlin.
  3. Muzeum Českého ráje v Turnově. To je instituce plná pestrých drahých kamenů, ale také zábavy a akcí. Muzeum nabízí bohaté sbírky z archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění či horolezectví.
  4. Oblastní galerie Liberec, která letos oslaví 70 let od svého založení. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku čtyř stálých expozic evropského a českého umění.
  5. Severočeské muzeum v Liberci. To letos slaví 150 let od otevření. Mezi lety 2018 a 2020 se dočkalo rekonstrukce. Aktuálně tam zájemci naleznou nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.
  6. Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, které sídlí v bývalém augustiniánském klášteře. Areál nabízí přírodní a historické expozice, knihařskou dílnu, kovářskou expozici, interiér chalupy Vladimíra Menšíka a výstavu o těžbě uranu na Českolipsku.

 

Zdroj: Tisková zpráva Krajského úřadu Libereckého kraje (text krácen), www.kraj-lbc.cz

 

Při prokázíní se krajskou online vstupenkou na Městském informačním centru Liberec získate během července a srpna zvýhodněné vstupné na prohlídku liberecké radnice.