Chytrá zábava pro rodiny s dětmi

Kam se vydat s dětmi? Přece do Liberce! A přijeďte na dýl! Máme pro vás nachystáno takové množství atraktivit, že vám jen pár dní prostě nebude stačit. zoo_liberec

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA

Nejstarší zoo v Čechách se pyšní mimořádnou kolekcí horských kopytníků a dravých ptáků. To ovšem ani zdaleka není vše, co tu můžete vidět. Víte třeba, jak vypadá nyala, margay, mangabej, urial nebo sambar? Už jste slyšeli zpívat Ptačí orloj v Čapím hnízdě? Vydejte se do naší zoo a zažijte dobrodružství z poznání.


 

botanka_MatyasGal

BOTANICKÁ ZAHRADA

Ve sklenících liberecké botanické zahrady postupně procestujete celý svět. Chvilku kráčíte rozpálenou pouští, abyste se po pár krocích přehoupli do dusného vlhka tropických deštných pralesů. Zkrátka vychutnejte si kouzlo barev a vůně všech kontinentů.


 

iqlandia

IQLANDIA

Vezměte své starší děti na pokec s robotem. Uvidí tančit oheň, uslyší zpívat blesky, země pod nohama se jim zatřese a naučí kreslit i vodopád. Jaký pocit je vidět svět kočičíma, psíma nebo koňskýma očima? Zvládnou laparoskopickou operaci jako opravdový chirurg? A troufnou si zažít výcvik astronautů v gyroskopu? Přijďte si pro odpovědi. Chytrá zábava – přesně taková je iQLANDIA!


 

iqpark

iQPARK

Tohle vědecko-zábavní centrum je báječným světem pro nejmenší badatele. Mohou tu stavět hráze nebo roztáčet vodní turbíny, v dalších patrech se zase stanou hasičem, prodavačem, stavitelem nebo rovnou televizní hvězdou. Jak se chodí po nakloněné rovině modelu Titanicu? Dá se ležet na fakírském loži a je těžké poskládat orgány na správné místo v maketě lidského těla? Vyzkoušejte si to.


 

funpark

FUNPARK

Vypusťte děti do Funparku, ať si otestují mrštnost v ninja aréně, sjedou „vodopád“, vyzkouší si jízdu městem nebo svedou hravou bitvu ve střílecím hradu. Mrňouskové se v baby herně promění ve zmrzlináře, prodavačku, doktora nebo třeba květinářku a na borce všeho věku čekají i trampolíny, prolézačky a další zábavné pohybové prvky. Tady jsou opičárny povoleny!


 

lunapark_centrumbabylon

LUNAPARK

Také máte rádi poutě? V babylonském Lunaparku si jednu můžete dopřát po celý rok. Užijte si honičky v autodromu, rodeo na divokém býku nebo si zamotejte hlavu na kolotočích. Malé děti povozí kachní vláček a bříško si polechtají na houpačkách nebo miniřetízkovém kolotoči. Starší děti se zase vyřádí na trampolínách, prolézačkách, horolezecké stěně a mini tower je vyveze “vzhůru do oblak”.


 

Labyrint_CB

LABYRINT

Už se vám někdy stalo, že jste zabloudili? V babylonském Labyrintu s tím rozhodně počítejte, protože najít správnou cestu mezi 120 zrcadly je přece jen trochu fuška. Navíc vás tu čeká nejen klasické zrcadlové bludiště, ale také temný labyrint se strašidly a dokonce i místnost s optickými klamy. Přijďte se ztratit!


 

dinopark

DINOPARK

Bavte se s dinosaury v libereckých druhohorách. Odvážné děti tady určitě vyzkouší dobrodružnou stezku DinoTrek, na které vystoupají do výšky, brodí se vodou, a pak zamíří přímo pod nohy zdejších obrů. Také DinoLaser rozhodně nikoho nešetří, protože uniknout pavučině paprsků, to chce pořádnou hbitost. Mrňouskové na dětském paleontologickém hřišti objeví skrytou kostru a spoustu zábavy i hraní je čeká také v provázkovém hradě. Druhohory forever.


 Motýlí dům

MOTÝLÍ DŮM

Vydejte se na expedici, která v džungli učiní překvapivý objev… Papilonia Liberec vás přenese na dobrodružnou výpravu do nitra pralesa, kde mezi stovkami poletujících motýlů jako nezvaný host spočinulo havarované letadlo, dodávající tomuto motýlímu domu neopakovatelnou atmosféru. Součástí expozice je i fotokoutek s možností vyfotit se s motýlem na sněhobílém pozadí.