Týden knihoven


V prvním říjnovém týdnu zvou české knihovny své (i nové) čtenáře na “dny otevřených dveří” s pestrým doprovodným programem. Také Krajská vědecká knihovna v Liberci nachystala do letošního jubilejního 25. ročníku zajímavou nabídku!

Můžete se těšit na tradiční čtenářskou akci Rande naslepo s knihou, maxihry v Hudební knihovně, oblíbenou Burzu knih a časopisů a také na různé soutěže na sociálních sítích a v Knihovně pro děti a mládež. Po celý týden se v Knihovně pro děti a mládež a na pobočkách budou moci noví dětští čtenáři registrovat zdarma.

V uvedeném týdnu zahájí knihovna také zbrusu nový cyklus online rozhovorů s názvem Knihomluvy, ve kterém bude zpovídat zajímavé regionální osobnosti, jako jsou spisovatelé Pavel Novotný a Klára Aycox nebo hudebník Jakub Děkan.

V duchu společného motta udržitelnosti má knihovna pro své dětské příznivce připravenou ekologickou vycházku Jak se chováme v lese. Také tradiční liberecká specialita – série literárních čtení nazvaná Literatour – se letos ponese v „zeleném“ duchu. Na účastníky čekají ukázky ze světa rostlin, stromů a parků na pěti nevšedních místech Liberce.

Týden knihoven 2021

Týden knihoven 2021

 

Literatour 2021

Literatour 2021