Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (151)Probíhající akce (14)

NOC KOSTELŮ 2023

Noc kostelů je pozváním všech lidí dobré vůle ke společnému setkání a k objevování krásy křesťanských výtvarných a architektonických pokladů. Letos se koná jubilejní 15. ročník.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Liberec


Palác Liebieg se pro vás otevírá

Palác Liebieg se slavnostně otevře pro veřejnost. V sobotu 3.6. se můžete těšit na pohádky pro děti, krásnou pohádkovou zahradu, ale také na historický bál a koncerty. Vystoupí pro vás třeba Abba Stars Revival nebo pohodoví Fast Food Orchestra. Po celý den bude možné absolvovat komentované prohlídky (vstupenky na Evstupenka) nebo zajímavé workshopy. Na úplný závěr večera se můžete těšit na dechberoucí videomapping. Akce je určena pro širokou veřejnost a je zdarma.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Palác Liebieg (Vila Johanna Liebiega mladšího)


Festival dětského čtenářství 2023

V pořadí dvacátý ročník Festivalu dětského čtenářství. Téma jsme pro letošní ročník zvolili „Příběhy ožívají“. Můžete se jako vždy těšit na bohatý program, a protože letos oslavíme kulatiny, tak jsme pro vás připravili i několik novinek a jedno překvapení. Nechte příběhy z knih ožít a přijdťe na náš festival.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Festival Místo konání: Liberec


Mateřinka 2023

Sedmadvacátý ročník loutkového festivalu nabídne malým divákům a jejich rodičům to nejlepší ze současné loutkové tvorby pro děti předškolního věku. Na festivalu vystoupí téměř dvě desítky profesionálních loutkových divadel i špičkových sólistů nejen z České republiky, ale také z Belgie, Dánska, Německa a Slovenska. Hrát se bude na různých místech po celém Liberci i v okolních městech.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Naivní divadlo Liberec


Fresh Festival Liberec 2023

Letošní rok bude pro Prima FRESH festival doslova přelomový! Dorazí ty nejlepší podniky u nás, které jsou považovány v ČR za legendy. „Při přípravách letošního ročníku jsme udělali mezi lidmi anketu, které podniky u nás považují za legendární, a ty vybrané jsme oslovili. Ročník 2023 považujeme za unikátní,“ zdůrazňuje ředitel festivalu Petr Jirásek.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Park Budyšínská


Šaldova šňůra

1. ročník divadelní přehlídky, při které se na obou scénách Divadla F. X. Šaldy odehraje vše, co v uplynulé sezoně vzniklo.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Léto na náměstí 2023

Léto na náměstí bude tradičně pro různé věkové skupiny a ochutnáte různé žánry. Zatančíte si, poslechnete si skvělou hudbu, zhlédnete divadelní představení a především si užijete letní večery v centru města. Vstup na všechny akce je zdarma.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Duhová bouře 2023

Duhová bouře je multižánrový festival Hudební mládeže v Liberci. Klade si za cíl nejen obohatit a pobavit jeho účastníky z řad HM i odjinud, ale také vnést trochu toho zdravého, kulturního rozruchu do města, se kterým je neodmyslitelně spojen.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Liberec


MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

Přijďte oslavit Mezinárodní den dětí do Dětského koutku v Lidových sadech.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Dětský koutek Lidové sady Liberec


Den dětí v Nisaparku

Přijďte se svými ratolestmi oslavit Den dětí k nám do Nisa Parku! Každé dítě dostane jako dárek nanuk zdarma. Těšit se můžete na obří bubliny, našeho maskota a spoustu zábavy na našich trampolínách, hopsakoulích a dalších atrakcích i na relaxaci na vodních polštářích. Na akci nelze využít zvýhodněné vstupenky.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Nisapark


Noc kostelů v kapli U Obrázku

Pozor, U Obrázku probíhá program o den dříve než tradiční Noc kostelů - tedy už ve čtvrtek 1.června! Čeká vás výstava a koncert ze ZŠ nám. Míru, představení Divadla na kliku, koncert libereckého dechového sextetu i letní kino před kostelem - Lípa Musica.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kostel Panny Marie U Obrázku


Večery pod hvězdami č. 32

Pravidelný cyklus setkání připravovaný vedoucím iQPLANETÁRIA, Mgr. Martinem Gembecem, známým popularizátorem astronomie, který probíhá v iQPLANETÁRIU.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: iQLANDIA


SLAM POETRY & POETRY - Duhová bouře 2023

Večer slam poetry a autorské poezie v rámci 32. ročníku festivalu Duhová bouře. Vystoupí slameři ING. PUDING a THEA a mladí básníci - Anežka Mann, Timofey Golev, Michael Drahý, Marie Šebková, Anna Tesaříková, Martina Náhlíková a další.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Tartuffe

Klasická veršovaná komedie o věčné přitažlivosti přetvářky.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Červnový program Bunkru

Program: 2.6. Reichentech / 8.6. Gairo (IT ) / 9.6. PAST / 16.6. Technordbunkr / 17.6. B-Soul a DJ Daroot / 20.6. Wildstreet (USA) / 24.6. Total Chaos (USA) / 30.6. Summer Groove.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Představení dětské opery Brundibár

Představení dětské opery Brundibár v nastudování Divadla F. X. Šaldy. Konkrétní dny a začátky představení najdete na webu v odkaze.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Technické muzeum Liberec


Pasta Oner: The Gilded Age

Pasta Oner je český umělec, který ve své práci snoubí prvky Pop-artu a cartoon estetiky. Pastova tvorba zahrnuje akrylovou malbu, ale i prostorové objekty, plastiky a realizace velkoformátových maleb ve veřejném prostoru.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Zahájení koupací sezóny 2023

Tradičním skokem do vody odstartujeme letní sezónu na Lesáku. Letos naposledy otevřeme již legendární dřevěný PIVOLIMO stánek. Takže budete mít čím uhasit žízeň, zahnat hlad bude možno buřtem na ohni a k tomu všemu nám zahraje živá hudba.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Lesní koupaliště


Noc kostelů v modlitebně CČSH

Hudba k poslechu, promluva o faře, zajímavosti města, poezie, vystoupení dětí z Hrádku n.N., čtená pohádka pro zasmání, vystoupení maminek a dětí z Ukrajiny, klavírní přednes, zpěv s akordeonem.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Fara Církve československé husitské


Noc kostelů ve vratislavické kapli Vzkříšení

Výtvarná dílnička pro děti, výstava výtvarných prací žáků ZŠ Vratislavice, přednáška na téma Rodina odsouzených osob, koncert dětí a spřízněných duší vratislavické farnosti, prostor k individuální prohlídce kaple, prodejní výstava obrázků z Rujány.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kaple Vzkříšení, Vratislavice


Noc kostelů v Hanychově

Koncert dětského pěveckého sboru Kokrháček, venkovní program pro rodiny s dětmi, prezentace života sv. Zdislavy, vyhlídka z věže kostela, prohlídka původních artefaktů kostela, přednáška o obyvatelích Hanychova, koncert sboru Kvintus, varhany a zpěv ZUŠ Liberec a ZUŠ Jabloňová.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kostel sv. Bonifáce


Noc kostelů v Ostašově

Kostel bude zpřístupněn po celou dobu tj. od 18 do 21 hodin, zajištěno bude občerstvení, prohlídka kostela s výkladem, bude možné zapálit svíčku za blízkou osobu, aj. V 18 hodin koncert smíšeného pěveckého sboru A my taky. K návštěvě vás srdečně zve Spolek přátel Ostašova.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kostel sv. Vojtěcha


Noc kostelů v Ruprechticích

Komentovaná prohlídka kostela a kůru, seznámení s historií, prohlídka věže a krovu, hra pro děti, ukázka židovských tanců, prohlídka klášterní kaple.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kostel sv. Antonína Paduánského, Liberec


Noc kostelů ve sv. Antonínovi Velikém

Výstava obrazů, Třígenerační sbor TUL, Cum decore a Cum amore, talkshow Petra Vydry, Sukovo kvarteto v čele s Danielem Matějčou, pohled na město z výšky.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kostel sv. Antonína Velikého


Noc kostelů na Perštýně

Komentovaná prohlídka kostela, představení minulosti kostela i aktivit s kostelem spojených (ADRA, Naděje, PROTĚŽ a Úsměv pro Kryštofa).

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kostel sv. Vincence z Pauly


Drink & draw

Přijďte si jen tak kreslit podle živého modelu a užít si večerní atmosféry našeho ateliéru. K dispozici jsou papíry, uhle, tužky. Není to klasická výuka s lektorem, ale spíše setkání u kresby...

— Foto není k dispozici —

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Ateliér Tuba


PREMIÉRA: Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


2023 Ještědská Odysea

Čas a prostor tvoří naší realitu a existence má svá neměnná pravidla. První sobotu v červnu se proto opět uvidíme na dvanáctém ročníku hudebního festivalu Ještědská odysea. Opět ve Sportovním areálu Vesec, na čtyřech pódiích a v plné síle!

Foto k akci

Typ: Koncert – Festival Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany

Každou I. sobotu v měsíci můžete v rámci komentovaných prohlídek navštívit CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00, 11:30 a 13:00 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Místo konání: Kryt civilní obrany Liberec


Dětský den

Pořádá obec Stráž nad Nisou ve spolupráci s místními spolky a dobrovolníky.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Stráž nad Nisou


Óóóbří dětský den

Dobrodružné děti i jejich rodiče zveme oslavit dětský den na čerstvém vzduchu do areálu Obří sud Javorník. V sobotu 3. 6. od 10.00 do 15.00 přivítáme všechny děti, co se rády hýbou. Na co se můžete těšit? Pro účastníky bude připraveno 10 stanovišť se zábavnými úkoly: Fun bike dráha, dřevěné pexeso, pamatovačka, skákání v pytlích a mnoho dalšího… Všechny soutěživé děti obdrží od areálu dárek.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Všesportovní areál Obří Sud Javorník


Letní gril a Krakatit

Můžete se těšit na prověřené rockové pecky a skvělé papání. Konec akce je plánován na neděli v 01.00 a tak si určitě dosytosti užijete báječnou atmosféru krásného prostředí včetně letní terasy. Vstup z Revoluční ulice otevíráme v 19.00. Lístky na akci je možné zakoupit na místě a nebo v předprodeji v Pekařství u Bláhů v OC LBC u Bláhů.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: OC LBC


Dětský den na Výšině

Nenáročný soutěžní okruh pro děti s živými lesními bytostmi zakončený odměnou, ve 12 hod. dílničky s ledním klubem Rašovka, ohýnek pro opečení buřtíků, v 15 hod. ukázka olympijského sportu JUDO od JC Liberec, točená zmrzlina, skákací hrad zdarma.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Liberecká výšina


GODY 2023

Ve spolupráci s Country – Western Club Liberec jsme pro vás připravili pohodovou neděli pro celou rodinu.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Lidové sady Liberec


PREMIÉRA: Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Sousedské setkání - přípravy Otevíračky

Letošní - a před prázdninami poslední - Sousedské setkání proběhne přímo na dějišti festivalu Otevíráme Zauhlovačku vol.6. Přípravy jsou v plném proudu, proto budeme za každou pomocnou ruku vděčni. Přijďte nahlédnout za oponu festivalu. My tu budeme! Pracovní oblečení s sebou. Díky a těšíme se!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zauhlovací a vodárenská věž (Zauhlovačka)


SNĚHUR A TRPASLICE

Úplně Nenormální Ochotnický Spolek Obsahově i genderově vyvážená pohádka ve verších.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Lidové sady Liberec


Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Janův Důl známý, neznámý - komentovaná procházka libereckou čtvrtí

Každý čtvrtek od června do září vás zveme na komentované procházky libereckou čtvrtí se zajímavými místy dřívějších bitev i pozdější meziválečné výstavby. Sraz účastníků se zakoupenou vstupenkou (www.evstupenka.cz) je na stanici MHD Vápenka. Pojďte s námi objevovat Liberec!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: zastávka MHD Vápenka


Červnový program Bunkru

Program: 2.6. Reichentech / 8.6. Gairo (IT ) / 9.6. PAST / 16.6. Technordbunkr / 17.6. B-Soul a DJ Daroot / 20.6. Wildstreet (USA) / 24.6. Total Chaos (USA) / 30.6. Summer Groove.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Komentovaná prohlídka Galerií od sklepa až po půdu

Prozkoumejte důkladně budovu Císařských lázní, navštivte půdu, technické zázemí, Bazénovou halu a spoustu ostatních zákoutí této nádherné stavby. Prohlédněte si, jak se z honosných lázní stala galerie a jak byl pro tyto účely přizpůsoben prostor, kde se ještě v druhé polovině 20. století ozývalo šplouchání vody a výskání koupajících se dětí.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Jekyll & Hyde

Znáte své druhé já? Taneční horor inspirovaný předlohou R. L. Stevensona.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Burger Street Festival Liberec

Ochutnej ty nejlepší burgery široko daleko. Největší putovní street food festival míří do Liberce k OC Nisa. Vstup volný.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Obchodní centrum Nisa v Liberci


Marie Antoinetta

Komedie ze soukromí poslední královny Francie s nevyhnutelným koncem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Velká cena MP Liberec

18. ročník celostátní soutěže služebních psů v areálu Kynologického klubu Pavlovice.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Kynologický klub Liberec - Pavlovice


Šmoulové na Den dětí

Těšte se na šmouly v nadživotní velikosti a šmoulózní zábavu: Meet a greet se Šmouly, šmoulózní fotokoutek, soutěžní šmouloviště, šmoulí minidiskotéky, koncert s písničkami Šmoulové live show - od 16 hodin.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


Beseda s autorkou knihy Hořím! Simonou Bagarovou

Postřehy a zkušenosti ze života pečujících se Simonou Bagarovou, zakladatelkou organizace Mila a autorkou knihy Hořím, a zdravotní sestrou z Hospice sv. Zdislavy. Vstupné je dobrovolné a celé bude věnováno hospici.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Knihkupectví a antikvariát Fryč


Nikola Šuhaj

Slavný příběh o legendárním podkarpatském zbojníkovi s písněmi Petra Ulrycha.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Housle

Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů. Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit... V představení Divadla Ungelt Praha hrají Jiří Langmajer, Pavel Liška a Milan Hein.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


ZooObjektiv

Zajímá vás dění v liberecké zoo? Chcete znát podrobnosti z chovu zvířat v lidské péči? Přijďte každou druhou středu v měsíci na pravidelná neformální setkání a besedu se zoology liberecké zoo. Vstup do budovy ZooExpo je z ulice Masarykova (tramvajová zastávka Botanická zahrada). Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


ŠLUS

ŠLUS aneb Za špatné vysvědčení KÚD!

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Lidové sady Liberec


Pol Eno

Značka Pol Eno má domov v Jizerských horách a stojí za ní Andrea Tůmová, autorka ideové koncepce, a Štěpán Kadlec, který se stará o výrobu. Jak název napovídá, tak výrobky, které vymýšlí a vyrábí, jsou ze dřeva. Jejich zvířátka slouží nejen jako dekorace, ale také jako hračky pro děti nebo terapeutické objekty.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Janův Důl známý, neznámý - komentovaná procházka libereckou čtvrtí

Každý čtvrtek od června do září vás zveme na komentované procházky libereckou čtvrtí se zajímavými místy dřívějších bitev i pozdější meziválečné výstavby. Sraz účastníků se zakoupenou vstupenkou (www.evstupenka.cz) je na stanici MHD Vápenka. Pojďte s námi objevovat Liberec!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: zastávka MHD Vápenka


Komentovaná prohlídka výstavy Kódži Jamamura: Čtyři okamžiky

Kódži Jamamura je žijící legendou světové kinematografie a jedním z nejvýznamnějších současných japonských animátorů. Během své dosavadní umělecké kariéry získal přes 130 mezinárodních festivalových ocenění a jeho dílo bylo prezentováno po celém světě na více než sto výstavách.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Barbora Poláková - Něhy tour

Release LP Něhy a Dydjiny doprovází unikátní koncertní turné NĚHY po specifických místech České republiky. Jedna ze zastávek bude i NA STŘEŠE galerie Desítky. Barbora Poláková je česká herečka a zpěvačka. Hostovala v řadě pražských divadel, hrála v řadě filmů a její písně Nafrněná nebo Kráva se staly hity.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Slavnosti řeky Nisy

Slavnosti řeky Nisy, pořádané vodními skauty z liberecké Flotily ve spolupráci se společností Sundisk a SK Tuleň, probíhají již od roku 1997. Flotila lodí s vílou Nisou popluje letos po Nise od pátku 16. do neděle 18. června. Symbolický start u pramene Nisy na Nové Vsi je v pátek ve 12 hodin.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Liberecký kraj


Libuše Dlabola Pražáková

Výstava představí cyklus obrazů Tobě, který vzdává poctu ženám, které jsou Libuši Dlabole Pražákové blízké a pro ni inspirativní. Velkoformátové malby se nesnaží zachytit přesnou podobu jednotlivých protagonistek, ale jakousi atmosféru vystihující danou ženu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Červnový program Bunkru

Program: 2.6. Reichentech / 8.6. Gairo (IT ) / 9.6. PAST / 16.6. Technordbunkr / 17.6. B-Soul a DJ Daroot / 20.6. Wildstreet (USA) / 24.6. Total Chaos (USA) / 30.6. Summer Groove.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Mateřinka "23" - Škatulení

Škatulení zve do světa fantazie, v němž se i zdánlivě obyčejné věci mění v něco nevšedního. Stačí otevřít oči, zapnout představivost, rozhýbat se a hrát si. Pro diváky od 4 let. V rámci mezinárodního divadelního festivalu MATEŘINKA „23“ uvádí Naivní divadlo Liberec.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Fousáč ve Stamině

Hudební tvorba písničkáře Fousáče se pohybuje na hranici folku a punku a jeho vystoupení jsou nabitá mužskou energií. Originální živou hudbu doplňují autentické texty plné syrové opravdovosti, v nichž se odráží vesnická filosofie a pohled na svět.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Klub Stamina


Dětský MTB Cup Vratislavice n/N

Čtvrtý díl Dětského MTB Cupu. Závod na horských kolech pro děti od dvou do šestnácti let.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj – Akce pro děti Místo konání: Bikepark VAPARK Vratislavice


Strážské slavnosti 2023

Klasické Strážské slavnosti. V letošním roce bude podvečerní program i v pátek 16.6. ve stanu. Klasický celodenní program jako vždy bude v sobotu 17.6. na Bergerově náměstí a v centru obce.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Stráž nad Nisou


Janovský jarmark

Po celý den na Berkově louce: sklářská pec, dobový jarmark – slané i sladké pečivo, medové perníčky, klobásky, pivečko, bramboráčky, buřtíky na pivě, koření, keramika, šperky, sklo, svíčky, mýdla, dřevěné hračky, klobouky, čepice, pletené košíky, aj

— Foto není k dispozici —

Typ: Trhy - jarmark – Setkání Místo konání: Janov nad Nisou


Cesta

Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Světáci

Divadelní adaptace kultovního filmu.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Den otců v iQFABLABU

Otevíráme dveře naší dílny, všichni otcové jsou vítáni! Můžete zde se svými dětmi strávit společný čas při výrobě housenky či loďky a naučit se základním technikám práce se dřevem. Akce je zdarma v rámci vstupného.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Den otců v iQFABLABU

Otevíráme dveře naší dílny, všichni otcové jsou vítáni! Můžete zde se svými dětmi strávit společný čas při výrobě housenky či loďky a naučit se základním technikám práce se dřevem. Akce je zdarma v rámci vstupného.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


MAGIC ALEX

Zábavná kouzelnická show nejen pro děti!

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Lidové sady Liberec


Marie Antoinetta

Komedie ze soukromí poslední královny Francie s nevyhnutelným koncem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Tartuffe

Klasická veršovaná komedie o věčné přitažlivosti přetvářky.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Šach Mat/ Carmen

Dvě baletní suity v jednom společném programu.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Červnový program Bunkru

Program: 2.6. Reichentech / 8.6. Gairo (IT ) / 9.6. PAST / 16.6. Technordbunkr / 17.6. B-Soul a DJ Daroot / 20.6. Wildstreet (USA) / 24.6. Total Chaos (USA) / 30.6. Summer Groove.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Léto na vyhlídce

Na střeše budovy Krajského úřadu Libereckého kraje se již podruhé uskuteční akce Léto na vyhlídce. Konat se bude od středy 21. do soboty 24. června. Bohatý program je ozvláštněn o jedinečný výhled na celý Liberec ze 17. patra nejvyšší budovy ve městě.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


T-mobile Olympijský běh

Také letošní rok nám slibuje skvělé zážitky na T-Mobile Olympijském běhu 21. června 2023. Opět se poběží na bedřichovské Pětce se startem v místě konání legendárního lyžařského závodu Jizerská 50.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Stadion Bedřichov


T-Mobile Olympijský běh 2023

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka! T-Mobile Olympijský běh v Liberci se bude odehrávat na atletickém stadionu SPORT PARK Liberec. Vyběhněte i vy a přispějte tak na konto České olympijské nadace. Registrace probíhají pouze online do 11. června. Registrace na místě není možná.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Madama Butterfly

Tragický příběh z japonského prostředí o zklamání a nenaplněné touze.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Janův Důl známý, neznámý - komentovaná procházka libereckou čtvrtí

Každý čtvrtek od června do září vás zveme na komentované procházky libereckou čtvrtí se zajímavými místy dřívějších bitev i pozdější meziválečné výstavby. Sraz účastníků se zakoupenou vstupenkou (www.evstupenka.cz) je na stanici MHD Vápenka. Pojďte s námi objevovat Liberec!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: zastávka MHD Vápenka


Želary

Divadelní podoba strhujícího příběhu nezdolných lidí z hor.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Zahradní slavnost

Tradiční skvělá akce v zahradě Jedličkova ústavu v Liberci. Hudba: Rachot band, Cigarette Pillowbag, Pubcoustic, Tres Udos. Mimo muziky - spousta jídla, pití a prodej výrobků z místních dílen.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Jedličkův ústav


Magic Relax

V kouzelnickém programu účinkuje vítěz mnoha kouzelnických soutěží a držitel několika hlavních cen "Grand Prix" Magic Přemek Rajdl. A jako host pozvání přijal vynikající kouzelník a bavič Radim Šoch. Můžete se tak těšit na dvě hodiny zábavy a spousty kouzel. Jednotvé vstupné 250 Kč. Rezervace a info: 603831256.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadélko Magické sklepení


Lak na rakve - OPEN AIR

One woman show o životě jedné herečky z pera a v podání Jany Hejret Vojtkové v prostoru venkovního jeviště s koncertem Lucky Malingerové.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: HáeSko


Young timer festival

Přehlídka mladších veteránských vozů i klasických veteránů.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Technické muzeum Liberec


Červnový program Bunkru

Program: 2.6. Reichentech / 8.6. Gairo (IT ) / 9.6. PAST / 16.6. Technordbunkr / 17.6. B-Soul a DJ Daroot / 20.6. Wildstreet (USA) / 24.6. Total Chaos (USA) / 30.6. Summer Groove.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Liberecké všehotrhy

Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo koupit to, co nepotřebují ti druzí. Trhy se konají na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Pivovarské slavnosti

V červnu opět ožije výjimečný areál pivovaru ve Vratislavicích nad Nisou. Přijďte si vychutnat výborné pivo a skvělou atmosféru plnou hudby a zábavy. Užijte si nezapomenutelné chvíle s kamarády. Těšíme se na vás!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Pivovar Konrad, Vratislavice nad Nisou


Divokej Bill - 25 let tour Liberec

Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení Divokýho Billa. Oslavit 25 let na scéně se jeho členové rozhodli vydáním osmého studiového alba, venkovním koncertním turné, které bude čítat 25 zastávek napříč republikou.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Liberec Vratislavice


Jahodová neděle

Ochutnáte výrobky z jahod, nakoupíte čerstvé jahody z domácí produkce a spoustu dalších výrobků a produktů z našeho farmářského trhu. Dobře se najíte a napijete. Připravili jsme soutěže a dílničky nejen pro děti a zábavu pro příjemnou neděli. Celým dnem vás bude provázet skupina Náhodné setkání a skupina Malukoš. Ve 13.00 hod.proběhne soutěž v pojídání jahodových knedlíků.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Na správné adrese

Open air představení v atriu: Co se stane, když se čtyři spolubydlící nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny si, bez vědomí ostatních, podají inzerát, se dozvíte v komedii plné vtipných situací a nečekaných záměn z pera jednoho z nejznámějších autorů divadelních komedií Marce Camolettiho.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Příběh jedné stěny

Open air představení v atriu: Setkání dvou malířů na rynoltickém nádraží. Setkání dvou světů. Lehké drama s komediálními prvky sehraje RySK (Rynoltický spolek kultury).

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Hokejbalové mistrovství světa juniorů a juniorek 2023

Světový mládežnický hokejbal se po dlouhé covidové pauze vrací zpátky do hry. Centrem dění bude Česká republika! Mistrovství světa v hokejbale juniorů a juniorek se odehraje ve Svijanské Aréně a v Home Credit Aréně v Liberci.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Ještěd 50

V celonárodní anketě prohlášená stavba století si v minulosti vysloužila již jednu výstavu, ale 50. výročí otevření horského hotelu Ještěd architekta Karla Hubáčka je výzvou chopit tuto významnou architekturu novým způsobem.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Koleje beze smyslu

Open air představení v atriu: Umíš být vůbec sám? Děláš to, co tě opravdu činí šťastným? Vážně škola určí hodnotu člověka?

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Janův Důl známý, neznámý - komentovaná procházka libereckou čtvrtí

Každý čtvrtek od června do září vás zveme na komentované procházky libereckou čtvrtí se zajímavými místy dřívějších bitev i pozdější meziválečné výstavby. Sraz účastníků se zakoupenou vstupenkou (www.evstupenka.cz) je na stanici MHD Vápenka. Pojďte s námi objevovat Liberec!

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: zastávka MHD Vápenka


Jiří Pavlica a Hradišťan - zahájení Léta na náměstí

Na zahajovacím koncertě festivalu "Léto na náměstí" vystoupí legendární hudební soubor Hradišťan & Jiří Pavlica, který je ojedinělým hudebním seskupením s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. Jako host se představí dětský pěvecký sbor Severáček.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


James Harries

James Harries je uznávaný hudebník z anglického Manchestru, žijící od r. 1990 v ČR. Vydal několik studiových alb, oceňovaných kritiky po celém světě. Jeho hudební projev je osobitý a originální, zařaditelný do kategorií folk, rock, indie, alternativní rock.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


Bubliny za vysvědčení

Voláme všechny děti školou povinné, aby si před iQLANDIÍ zařádily v bublinách. Přijede k nám Hasičský záchranný sbor Liberec a jejich stroje začnou chrlit bubliny! Těšit se můžete i na maskota RobiQa a obří bublifuky. Pojďte s námi oslavit začátek prázdnin! Vstup na akci je zdarma.

Foto k akci

Typ: Hry Místo konání: iQLANDIA


S vysvědčením do iQLANDIE zdarma!

Je nutné se prokázat aktuálním a platným vysvědčením! Samé jedničky NETŘEBA! Poté bude za doprovodu 1 dospělého umožněn vstup zdarma 1 dítěti do 15 let věku.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: iQLANDIA


Červnový program Bunkru

Program: 2.6. Reichentech / 8.6. Gairo (IT ) / 9.6. PAST / 16.6. Technordbunkr / 17.6. B-Soul a DJ Daroot / 20.6. Wildstreet (USA) / 24.6. Total Chaos (USA) / 30.6. Summer Groove.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Bunkr Rock Club


Zahraj ty ejsíky

Open-air přestavení v atriu: One man show o muži, který, více jak třicet let, rok co rok, pořádá pro kamarády oslavu založení jejich rockové kapely.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010


V. K. Novák: Rekonstrukce

Výstava přináší komplexní pohled na autorovu tvorbu sochaře, šperkaře i designéra. Hlavní část výstavy tvoří mobilní plastiky. Ty jsou představeny jak volně v nadživotním měřítku, tak i v malých modelech ve vitrínách a skic k jejich realizaci. Některé volně stojící objekty budou moci návštěvníci sami rozhýbat.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Karolína Kopřivová - Sklo a šperk

Přístup Karolíny Kopřivové ke sklářskému umění je silně ovlivněn minimalistickým designem a čistými barvami, které umožňují, aby přirozeně vynikla čistá krása skla. Neustále experimentuje s tradičními technikami i současnými postupy. Hlavní inspirací Karolíny je příroda a její rozmanité tvarosloví zejména v mikrosvětě organismů a rostlin.

Foto k akci

Typ: Výstava – Křišťálové údolí Místo konání: Severočeské muzeum Liberec


Nisa Open 2023

Nisa Open 2023 je již 23. ročníku florbalového turnaje pod Ještědem, který se bude konat v areálu Sport Park a to hned v několika kategoriích. Tento turnaj je významnou sportovní událostí v regionu a přitahuje mnoho nadšených fanoušků.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Výstava Tmání

První výstava v nově otevírané Galerii Johann, která se nachází ve zrekonstruovaném Paláci Liebieg. Umělecká instalace využívá virtuální realitu k zobrazení autentických zážitků mladého člověka s depresí. Jedná se o autobiografický animovaný film Ondřeje Moravce a výtvarnice Báry Anny Stejskalové. Výstavu si můžete prohlédnout v termínu od 9.5.–29.6. Nutná rezervace přes Evstupenku.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Palác Liebieg (Vila Johanna Liebiega mladšího)


Kurt Gebauer

Kurt Gebauer hledá radost ze života a krásu ve svém okolí při každé příležitosti. Jeho díla vyvolávají úsměv, jsou groteskní, ironická i poeticky smutná s vědomím vlastní konečnosti. Kurt Gebauer zobrazuje člověka, který nemění dějiny silou, ale vyprávěním, jemným humorem a hlubokou lidskostí.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


"Živé nás nedostanou"

Venkovní výstava PŘED KNIHOVNOU připomíná osudy příslušníků parašutistického výsadku Antimony a jejich pomocníků z řad místního obyvatelstva, kteří na přelomu let 1942–1943 vyvíjeli aktivní odbojovou činnost na území dnešního Libereckého kraje.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Kódži Jamamura: Čtyři oka mžiky

Kódži Jamamura narozený v roce 1964 v japonské Nagoji a absolvent katedry malby na Akademii umění a designu v Tokiu (Tókjó zókei daigaku) patří mezi největší osobnosti současné japonské animátorské tvorby. Je skutečnou žijící legendou světové kinematografie. V České republice je jeho unikátní dílo představeno na liberecké výstavě poprvé.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Dušan Mravec: Hřiště

Nová výstava v Galerii Desítky představí tvorbu Dušana Mravce. Malíř Dušan Mravec patří mezi mladé nadějné absolventy ateliéru Zdeňka Berana na pražské Akademii výtvarných umění. Pro absolventy Beranova ateliéru je typické dokonalé zvládnutí náročné techniky hyperrealismu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Desítky


Na druhý břeh

Výstava v Oblastní galerii Liberec představí netradiční téma spiritismu a dekadence v dílech významných českých a českoněmeckých autorů, jakými byli například Josef Váchal, František Kobliha, Jan Konůpek, František Bílek, Max Švabinský, Jakub Schikaneder či František Kupka.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně