Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (59)Probíhající akce (15)

Liberecký jarmark 2019

Nenechte si ujít atraktivní historický program Libereckého jarmarku, který je opět dvoudenní. Dobová tržnice nabídne i letos tradiční keramické a proutěné zboží, oděvy, dřevěné meče a loutky či šperky. V doprovodném programu se můžete těšit na dobovou hudbu i tance, rytířské turnaje, šerm apod.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Akce pro děti Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Mateřinka 2019

Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu profesionálních loutkových divadel, zaměřený na inscenace pro děti předškolního věku, se uskuteční v Liberci v termínu 18.–22.června 2019.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Naivní divadlo Liberec


Jakub a jeho pán: Premiéra

Komedie Jakub a jeho pán nese podtitul Pocta Denisi Diderotovi, jehož Jakubem Fatalistou je hra inspirována. Milostné historky ze života Jakuba a jeho pána jsou plné ironie. Je to náhoda, anebo se nám tam nahoře někdo směje? Odkud jdeme a kam… Jedna z nejlepších komedií, které byly ve 20. století napsány.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Malé divadlo Liberec


Olympiáda dětí a mládeže 2019

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských reprezentací v různých sportovních disciplínách. Účastníkům i divákům navozuje atmosféru opravdových olympijských her, včetně zapálení olympijského ohně, slavnostních ceremoniálů nebo soužití v olympijské vesnici.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Liberecký kraj


Ještědská odysea

Ještědská odysea je nekomerční hudební festival, který spojuje rozličné hudební žánry a životní styly.

Foto k akci

Typ: Koncert – Festival Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


Krajská vědecká knihovna uzavřena

Vážení návštěvníci knihovny, upozorňujeme vás, že od 1.6. do 31.8.2019 je z důvodu rozsáhlé rekonstrukce uzavřena hlavní budova knihovny.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany

Každou I. sobotu v měsíci je možné navštívit v rámci komentovaných prohlídek CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00 a 11:30 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Místo konání: Kryt civilní obrany Liberec


Pohádkový les a Dětský den

Pohádková les a Dětský den.<br /> Základní škola Ještědská a Hasiči Horní Hanychov ve spolupráci se SRPŠ, Lesy ČR, S.P., Policie ČR, Water RESCUE Liberec o.s. a Školní jídelna Gastron - Zuzana Vaníčková, s.r.o. zvou všechny děti a rodiče z okolí i dálky na Pohádková les a Dětský den.<br />

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Liberec, Horní Hanychov


Divadlo Rolnička OŘECHOVÁ POHÁDKA

Divadlo v rámci Dne dětí v Dětském koutku. Oříšky v pohádkách občas bývají. Oříšky pohádkové. V naší pohádce jsou ale největší ze všech ořechů – ořechy kokosové. Rostou na palmě a chtěly by si hrát s holčičkou Aišou.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Lidové sady Liberec


Výlety za pohádkou do Kliky

Máte rádi výlety a pohádky? Pokud ano, tak neváhejte a vezměte svoje děti, babičky i dědečky, strýčky a tetičky a jiné známé na pohádku do Kliky v Kateřinkách. Na výletové trase, kterou jsme pro vás připravili, vás budou čekat různé kontroly s razítky a jednoduchými úkoly pro zpestření vaší cesty, podobně jako při orientačním běhu.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Motyčkovic klika


Slavnostní otevření barokní zahrady a odhalení mariánského sloupu

Slavnostní otevření barokní zahrady kostela Nalezení sv. Kříže se přesunulo ze 4. května na sobotu 1. června. Přijďte na slavnostní odhalení zrestaurovaného mariánského sloupu od Matyáše Bernarda Brauna. Součástí programu bude vystoupení pěveckého sboru Severáček a ZUŠ Liberec. K této příležitosti bude od 1.6. v prodeji nová turistická vizitka a dostupné turistické razítko.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Setkání Místo konání: Mariánský sloup a barokní zahrada


FESTIVAL DĚTSKÉHO ČTENÁŘSTVÍ

Dětem nabídneme nejen výstavy ilustrátorů knih oceněných Zlatou stuhou, ale i besedy se třemi desítkami autorů, tradiční Listování – divadlo s knihou v ruce,<br /> <br /> velkou čítárnu nakladatelství Albatros, výtvarné dílny, které budou i v Oblastní galerii. Dílny připravíme tak, aby je děti mohly navštívit i mimo objednávku škol.<br /> Festivalové vstupné pro děti zůstává stejné jako každý rok 10,- Kč.<br />

Foto k akci

Typ: Veletrh Místo konání: Lidové sady Liberec


Časovka Milíře

Závod je součástí Poháru Časovek Liberecka 2019. Trať: časovka do vrchu, délka 3,3 km, převýšení 193 m.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Rádlo


Red Bull 400

Uběhnout 400 m asi nezní jako ta největší sportovní výzva, že? Co kdyby právě těch 400 metrů bylo do nejprudších stoupání s převýšením 140 m a zrovna na skokanském můstku? Ano, je to RED BULL 400 – nejtěžších 400 metrů v životě. V sobotu 8.6. proběhne největší RED Bull 400 na světě, během dvou dnů se očekává 1 800 běžců. Součástí závodu je páteční noční sprint. Tento event vznikl v roce 2011 v Rakousku s 300 účastníky a za 7 let se proměnil v globální sérii s 19 závody a více než 20 000 účastníky v roce 2018.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Skiareál Ještěd


Sváťovo divadlo v Plaze

Program: 6.4. Princezna na hrášku / 27.4. O perníkové chaloupce / 18.5. Kašpárek a baba Jaga / 8.6. O Budulínkovi.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


Slavnosti slunovratu

Slavnosti slunovratu na Martinské stěně v Liberci-Kateřinkách. Program: Pohádkový les (13-14 hod.), Divadlo Rolnička - Letní dračí pohádka (14:30 hod), ukázka skotských tanců, opékání buřtů a sladkých hadů. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Martinská stěna


Den s Českým rozhlasem LIBEREC GODY 2019

Pohodová neděle pro celou rodinu<br /> Festival Country, Bluegrassu a spřízněných žánrů nabídne také projížďky na koni, indiány v teepee, country tance. Vstup je zdarma. Účinkují: Pavlína Jíšová a BABABAND, Cvykr, Julldajen, Nová sekce, Modrotisk, Nonstop 25 let, Devil´s Dream, The Wings, Countryon.<br /> <br />

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Lidové sady Liberec


ODM 2019: Odemykání dětského potenciálu z pohledu rodičů a trenérů aneb jak vést dítě ke štěstí a úspěchu

V rámci doprovodného programu ODM 2019 jsou pro vás připravené tři zajímavé přednášky, na kterých nesmíte chybět. Vstupné je zdarma, nutná je však předchozí registrace. Kapacita sálu je omezená, tak neváhejte a přihlaste se hned (přes odkaz). Přednášky se uskuteční ve Velké aule Technické univerzity v Liberci, v budově G,Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Technická univerzita v Liberci


Komentovaná prohlídka liberecké radnice - po stopách filmu

Komentovaná prohlídky radnice, při které vám ukážeme filmové proměny radničních interiérů a dozvíte se zajímavosti z filmového zákulisí. Počet míst na prohlídce je omezen! Rezervace na www.evstupenka.cz nebo prostřednictvím infocentra Liberec.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


ZooObjektiv

Pravidelná neformální setkání a besedy se zoology liberecké zoo. Každou druhou středu v měsíci v 18.00 na ZooExpo (vstup do budovy ZooExpo z ul. Masarykova - tramvajová zastávka Botanická zahrada). Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


SLAM POETRY LIBEREC

Bojíte se poezie? Nedivíme se vám. A proto jsme tady! Abychom zbořili mýty o tom, že je poezie duchovní záležitost jen pro pár vyvolených. Není. Tradiční souboj v poezii naživo opět v Liberci.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Lidové sady Liberec


10. abonentní koncert 60. sezony komorní hudby PRAŽSKÉ KYTAROVÉ KVARTETO

bylo založeno v roce 1984 na pražské konzervatoři. Soubor, složený z laureátů mezinárodních soutěží, si brzy získal přízeň publika doma i v zahraničí. Kvarteto je zváno na významné hudební festivaly ( Pražské jaro, Paříž, Tel Aviv, Miami, Kuvajt...), koncertovalo ve většině zemí Evropy, v USA, na Středním východě, absolvovalo stovky koncertů v České republice. Pražské kytarové kvarteto hraje v tomto složení: Marek Velemínský, Matěj Freml, Václav Kučera a Patrick Vacík.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Slavnosti řeky Nisy

Poselstvo skautů a vodáků s vílou Nisou letos už po dvacáté poputuje od města k městu, aby ukázalo, že naše řeka už není průmyslovou stokou, ale opět důležitým prvkem krajiny i měst. Poselství letos poputuje od pramene Nisy až k soutoku s Odrou, aby postupně českým, německým i polským obcím předalo své pozdravy a přijalo od nich stuhu na znak vzájemného spojení.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Liberecký kraj


Krajské slavnosti a Den otevřených dveří

Hlavním hostem Krajských slavností a Dne otevřených dveří Libereckého kraje bude rapper Paulie Garand. Slavnosti se budou konat v pátek 14. června u budovy Krajského úřadu Libereckého kraje, který zároveň otevře své dveře všem zvědavcům. Připravený bude celodenní program jak uvnitř budovy, tak ve venkovních prostorách.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje


Ostašovská noc

Letní festival regionálních skupin spojený s programem pro děti.

Foto k akci

Typ: Koncert – Festival Místo konání: Liberec - Ostašov


Komentovaná prohlídka městské čtvrti Kristiánov: "Zpátky ke strojům!"

Pojďte s námi na komentovanou prohlídku městské čtvrti Kristiánov. Součástí prohlídky bude návštěva Střední průmyslové školy textilní Liberec. Sraz účastníků s průvodcem je před historickou budovou radnice.Vstupenku na prohlídku je třeba vyzvednout předem v Městském informačním centru Liberec, popř. si ji zakoupit on-line na www.evstupenka.cz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Komentovaná prohlídka městské čtvrti Kristiánov: "Zpátky ke strojům!"

Pojďte s námi na komentovanou prohlídku městské čtvrti Kristiánov. Součástí prohlídky bude návštěva Střední průmyslové školy textilní Liberec. Sraz účastníků s průvodcem je před historickou budovou radnice.Vstupenku na prohlídku je třeba vyzvednout předem v Městském informačním centru Liberec, popř. si ji zakoupit on-line na www.evstupenka.cz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Den otevřených dveří

Zveme vás na prohlídku Muzea papírové krásy, kde jsou vystaveny blahopřejné pohlednice i další blahopřání. Bezbariérový vstup. Vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Muzeum papírové krásy


Filmové léto

Obec Mníšek vás zve na promítání. Program: 16.6. Čertí brko, 17.6. Trabantem tam a zase zpátky, 18.6. Hastrman, 19.6. Chata na prodej. Místo: prostranství u fotbalového hřiště v Mníšku, čas: po setmění (kolem 21 hod.), vstupné dobrovolné.

Foto k akci

Typ: Promítání Místo konání: Mníšek


Jahodová neděle

Speciální trh zaměřený především na jahody. Ve 13:00 hod. proběhne už tradiční velká soutěž v pojídání jahodových knedlíků o 1000 Kč útraty na trzích a celá akce nabídne řadu laskomin pro váš žaludek a ducha.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


A-STYL SHOW "BIOGRAF" 2019

Zveme Vás na naší velkolepou výroční SHOW na téma "BIOGRAF", která se bude konat 16. 6. 2019 od 17:00 v Home Credit Areně.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


JMÉNO - DIVADLO VERZE

Open Air představení<br /> Salonní francouzská komedie nabízející vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení<br /> Hrají: Jan Dolanský, Jana Janěková ml., Roman Zach, Linda Rybová, Petr Lněnička.<br /> (Při nepřízni počasí, se představení odehraje na velkém sále)<br /> <br />

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Lidové sady Liberec


T-Mobile Olympijský běh 2019

Do T-Mobile Olympijského běhu se zapojí i Liberec. Vyběhněte i vy a oslavte tak Olympijský den (registrace probíhají online do 12.6., registrace na místě v den akce nebudou možné). Svým startem také podpoříte Českou olympijskou nadaci, která pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. Závod se koná atletickém stadionu Sport park Liberec. Zaběhnout si můžete trasu na 3 nebo 6 kilometrů.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


T-mobile Olympijský běh 2019 - Vratislavice

Do T-Mobile Olympijského běhu se zapojí i Vratislavice nad Nisou. Vyběhněte i vy a oslavte tak Olympijský den (registrace probíhají online do 12.6., registrace na místě nebude možná). Svým startem také podpoříte Českou olympijskou nadaci, která pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. Zázemí se nachází v zámeckém parku. Trasy dětských závodů neopustí prostor zámeckého parku a lesoparku.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Liberec Vratislavice


VLADIMÍR MIŠÍK & ETC...

Jedna z nejvýraznějších osobností české populární hudby s kapelou ETC koncertuje přes 45 let – legenda, symbol svobody a poctivosti. Open air koncert. Vstupenky k sezení.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Lidové sady Liberec


Den žiraf

Komentované prohlídky zázemí žiraf.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Dětský MTB CUP Libereckého kraje

4. závod ze série dětských MTB. Místo závodu: Louka vedle kostela U Obrázku. Prezentace: 8:00-9:30 hod., první závod startuje v 10:00 hod.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Liberec Ruprechtice


Svatojánská pouť

Slavnostní zahájení poutě v 10:00 hodin. Od 14:00 hodin poutní mše svatá pod širým nebem, folklórní soubor Horačky, ukázky lidových řemesel, soutěže pro děti a spousta pouťových dobrůtek. Místo konání: louky u Hostince u Šámalů, Proseč p. J.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Proseč pod Ještědem


ZooKaleidoskop

Zoo Liberec a Česká koalice na ochranu biodiverzity přinášejí: ZooKaleidoskop. Obrázky a vyprávění lidí, kteří aktivně pracují v projektech na ochranu přírody. Vstup zdarma. Vstup z ulice Masarykova (tram. zastávka Botanická zahrada).

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Tulifest 2019

VI. ročník přehlídky začínajících hudebníků s handicapem i bez. Zúčastnít se mohou sólisté i kapely všech žánrů a všech věkových kategorií.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Soukenné náměstí


Slavnosti vratislavického piva

Jubilejní 20. ročník tradičních slavností vratislavického pivovaru a piva Konrad s programem pro celou rodinu. Vystoupí např. kapela Sešlost, Dalibor Janda, Deda Mládek Illegal band nebo revival Kabátů z Mladé Boleslavi.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Pivovar Konrad, Vratislavice nad Nisou


Výluka tramvají č. 2,3 na trase Fügnerova - Lidové sady-Zoo

V úseku Fügnerova – Lidové sady-ZOO je tramvajová doprava nahrazena autobusy s označením X2 a X3, linky jedou dle výlukového jízdního řádu. Přestupním místem mezi náhradní autobusovou dopravou do Lidových sadů a tramvajovou dopravou do Dolního, Horního Hanychova je zastávka „Fügnerova-terminál MHD“.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MHD Liberec / Terminál Fügnerova


Kateřina Olivová - Intervence ceny Jindřicha Chalupeckého

Kateřina Olivová je absolventkou Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, Ateliéru tělového designu. Její tvorba se věnuje tématu ženskosti, feminismu, tělesnosti, sexuality, mateřství, mezilidských vztahů a citů. Skrze své performance, které často balancují na hranici kýče a záměrné trapnosti otevírá otázky zažitých společenských tabu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Krása a půvab: Současné české sochařky

Logisticky náročný projekt dílčím způsobem představuje současné české sochařství. Prostřednictvím výběru sochařek z mladší a střední generace (Hulačová, Immrová, Komm, Korečková, Roztočilová, Skavová, Šubrtová a další) poukazuje na pestrost současné české scény.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Odstávka kabinové lanové dráhy na Ještěd

Od 1. dubna do 20. června 2019 je kabinová lanová dráha na Ještěd mimo provoz. V uvedeném termínu probíhá jarní revize a rekonstrukce elektrického zařízení spojeného s výměnou pohonu a zabezpečovacího zařízení. Děkujeme za pochopení.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Kabinová lanová dráha Liberec - Ještěd (celoroční)


Mirek Kaufman

Od počátku je tvorba Mirka Kaufmana založena na práci s barvou, jeho doménou je práce na rozsáhlejších malířských cyklech, které mu nabízejí široké pole možností, jak interpretovat svět kolem sebe. Galerie je přístupná: út a st 9-13 a 14:30-18 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Karíma Al-Mukhtarová a Martin Pondělíček jako host

Pro tvorbu této autorky je příznačná její práce s autobiografickým a autoreferenčním materiálem, který se ale prostřednictvím realizací, pohybujících se na hraně mezi materiálovou tvorbou, sochařstvím a instalačními situacemi, posouvá do obecnějšího symbolického kontextu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Mystika hygieny

Mezinárodní kurátorský projekt představí roli těla, zdraví a hygieny ve vazbě na s tím spojenou estetiku v tvorbě současných umělců.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Z lázní do Lázní

K výstavě s názvem Mystika hygieny je připravena do grafického kabinetu prezentace výběru ze sbírkového fondu Oblastní galerie Liberec se zaměřením na témata spojená s lázeňstvím, která se objevují na klasických grafických listech zejména z 19. století.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Procházka vilovou čtvrtí Lidové sady

Komentované prohlídky se konají od května do září každý ČTVRTEK od 16 hodin. Součástí prohlídky městské čtvrti je výstup na věž KC Lidové sady Liberec, ze které je nezaměnitelný výhled na město Liberec. Sraz účastníků je v Lidových sadech na tramvajové zastávce č. 3. Vstupenku na prohlídku je třeba vyzvednout předem v Městském informačním centru Liberec, popř. si ji zakoupit on-line na www.evstupenka.cz.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Lidové sady Liberec


Magický Himálaj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevírací doba: KVĚTEN=čt-ne+svátky: 9:00-17:00, ČERVEN=st-ne: 9:00-17:00, ČERVENEC-SRPEN=út-ne: 9:00-17:00.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec