Žhavé léto je tady, pojďte se zchladit


Letní slunce rozžhavilo svou kondici takovým způsobem, že je skoro nutností zamířit k vodě. Tak pojďme vybírat:

Bazén LiberecBazén Liberec
Tahle padesátka vám dá pořádně do těla. Hlavní 50metrový bazén je zárukou, že se tady provlníte vodou k dokonalé kondici. Nádrž má 8 drah i skokanskou věž a kamarádí s ní ještě postranní 25metrový bazén výukový a 12metrový bazén dětský. Pro nejmenší vodníčky je tu brouzdaliště s miniskluzavkou, starší borci si užijí jízdu tobogány nebo čtyřdráhovou skluzavkou. Jestli se chcete trochu potrápit, dejte si Kneippův chodník pro otužilé, a pak si za odměnu potopte tělo do vířivek se sladkou i slanou vodou.
P.S. Na 20. června se chystá Bazén Liberec otevřít svou Sluneční louku (pozor tento den je zároveň sanitárním, takže bazén je zpřístupněn až od 14 hod.) a 30. června plánuje velkou akci k ukončení školního roku s bohatým zábavným programem a zvýhodněným vstupným.


 Aquapark v Centru BabylonAquapark v Babylonu
Dvacet tisíc mil pod mořem. Přesně tak si budete připadat v Aquaparku Centra Babylon, který je vyzdoben ve stylu příběhů Julese Verna. Už jste se někdy koupali za zvuků varhanní hudby doprovázené barevnými světly? Zažili jste laser show s vodními motivy? To vše vás v Aquaparku čeká. A také vodní skluzavky, divoká řeka, whirlpooly v jeskyních, vodotrysky a gejzíry, vodní masáže a také čtyři tobogány – Dráček, Anakonda, Galaxie a Tornádo.
P.S. Babylonské léto bude v Aquaparku hravé! Těšte se na zdejší ochutnávky potápění, aqua dance tancování ve vodě nebo aqua games vodní hry a soutěže s Dancemission, kdy budou i drobné odměny pro všechny zúčastněné.


Koupaliště VápenkaKoupaliště Vápenka
Koupaliště postavil řezník Franz Richter už v roce 1933, takže je zdejší betonový bazén pravděpodobně nejstarším v ČR. Koupališti se říká Vápenka (podle nedaleké už zaniklé vápenky), i když tu návštěvníci ladí barvu spíše do bronzova. Koupaliště najdete nedaleko tramvajové trati ve směru na Ještěd, je hluboké do 3 metrů a krom hlavního 50metrového bazénu tu máte k dispozici i dětské brouzdaliště a travnaté odpočinkové plochy pro chvíle plné pohody.
P.S. Vápenka zahajuje letní sezonu od 17. června.


Koupaliště SluníčkoKoupaliště Sluníčko
Vydejte se za sluníčkem na Sluníčko. Už jen tomu jménu se prostě nedá odolat. Vratislavické koupaliště má pro vás nachystaný 30metrový bazén pro plavce a 50metrový bazén pro neplavce. Vodu tu lemují travnaté odpočinkové plochy, z jedné strany hezky rovné, z druhé terasovitě stupňované. Přijďte si zaplavat a také nachytat ten správný letní bronz.
P.S. Sluníčko otevřelo své brány už začátkem června.


Lesní koupalištěLesní koupaliště
Tohle místo není pro bábovky. Koupák s křišťálově průzračnou hladinou, ve které se zrcadlí okolní stromy, vás očaruje svou romantikou okořeněnou špetkou drsnosti. Možná i víc než špetkou. Bazén je totiž napájen přímo z Jizerských hor, takže voda má pořádný říz. Důkladné osvěžení je tu zaručeno, a to celoročně. Právě tak osvěžující jsou plány stejnojmenného spolku, který o koupaliště pečuje a díky zajímavým nápadům do budoucna mu chce vrátit správnou plovárenskou tvář a hlavně duši.
P.S. Lesák je přístupný zdarma a non-stop, stánek s všemožným osvěžením funguje po-pá 15-19 a so-ne 13-20 hod.

 


Informace o kvalitě vody v přírodních koupalištích a koupacích oblastech pravidelně zveřejňuje Krajská hygienická stanice Liberec.