Oslavy 10 let jízdenky Libnet+ / EuroNeisse Ticket


Turistická jízdenka LIBNET+ letos slaví 10 let a při té příležitosti nabízí celou řadu bonusových akcí u nás i u našich německých sousedů.


V rámci svého jubilea také sjednocuje svůj název na české straně s německou mutací na Euro Nisa Ticket (zkratka ENT) a v roce 2015 už bude prodávána pouze pod tímto názvem.
Jízdenky se vydávají na celý kalendářní den pro cestování ve veřejné dopravě nejen na celém území Libereckého kraje, ale i v německých okresech Bautzen a Görlitz a také na části území Dolnoslezského vojvodství v Polsku.

 

vlak

Jízdenky jsou platné v regionálních autobusech dopravců BusLine, ČSAD Česká Lípa a ČSAD Liberec, v prostředcích MHD ve městech v Libereckém kraji a ve všech vlacích na území Libereckého kraje (i v rychlících). Velkým lákadlem je její platnost na lanové dráze ČD na Ještěd a v Německu na úzkokolejkách (např. Žitava – Jonsdorf, Oybin) bez jakéhokoli příplatku.

Jízdenky LIBNET+ a LIBNET5+ (od roku 2015 název Euro Nisa Ticket ) se vystavují v papírové podobě a jejich cena je  velmi příznivá.

Jednodenní výlet z Liberce do Budyšína (Bautzen) pro 5 cestujících s jízdenkou Libnet+ pro všechny tam i zpět Vás tak vyjde na pouhých 320 Kč!
V Libereckém kraji je jízdenky možné zakoupit na všech předprodejních místech IDOL (informační kanceláře dopravců), ale také přímo v regionálních autobusech a u průvodčího ve vlaku (v železničních stanicích bez obsluhy).
Vice informací zde.
Podrobnosti o těchto turistických jízdenkách lze nalézt na www.iidol.cz  a www.zvon.de  (i v češtině).