Největší lekníny světa v Liberci


Novým pavilonem leknínů se pyšní Botanická zahrada Liberec. Pavilon, který je unikátem v rámci střední Evropy, byl otevřen v úterý 1. července 2014. Bude se specializovat na pěstování tří druhů největších leknínových rostlin světa najednou. Jedinečné exotické přírodní prostředí, které je v přirozené podobě jen obtížně dosažitelné, umožní navíc návštěvníkům botanické zahrady příjemnou relaxaci.


„Otevíráme pavilon, který zvýší přitažlivost botanické zahrady, a tím i města Liberce jak pro naše občany, tak i pro návštěvníky města. Poskytne vhodné zázemí nejen pro vyhlášenou Viktorii královskou, která je raritou a chloubou naší botanické zahrady a vlastní expozici si zasloužila. Proto mě těší, že se nám projekt, kterému v jednu chvíli hrozilo, že nebude realizován, nakonec podařilo prosadit,“ řekla primátorka Martina Rosenbergová.


„Věřím, že tímto novým pavilonem napomůžeme ke zvýšení zájmu o svět rostlin a vztahu člověka k přírodě jako celku,“ doplnil náměstek primátorky pro územní plánování, rozvoj města a dotace Jiří Rutkovský. Pavilon je již otevřen pro veřejnost, podle ředitele zahrady Miloslava Studničky bude však nejlepší čas pro návštěvu až za několik týdnů, až se pavilon zevnitř více zazelená. „Pavilon je sice osázen, ale sazenice jsou mladé, tudíž malé, ujímají se teprve několik dnů,“ poznamenal.

Další informace o Botanické zahradě Liberec