Legendární motocykl v technickém muzeu

Technické muzeum Liberec představuje ve svém pavilonu A novou expozici, která je věnována legendárnímu motocyklu ze severu Čech motocyklu Böhmerland – Čechie.

Od roku 1925 je v Krásné Lípě vyráběl Albin Hugo Liebisch. Vzniklo méně něž 800 kusů a nejkurióznější je především typ, který umožňoval jízdu tří až čtyř cestujících v sedě za sebou. Se začátkem druhé světové války výroba motocyklů na severu Čech končí. V roce 2019 byl vyroben v Turnově prototyp motocyklu Čechie, který na slavného předchůdce v řadě detailů odkazuje.

Technické muzeum Liberec nabízí v prostorách bývalého výstaviště LVT návštěvníkům historické automobily, motocykly, jízdní kola, ale i bohatou expozici městské hromadné dopravy spravovanou spolkem Boveraclub, zcela mimořádnou soukromou sbírku luxusních vozů Království automobilů, nebo expozici věnovanou historii a současnosti průmyslu v regionu. Muzeum se může pochlubit i třemi lokomotivami a zapůjčenou sněžnou rolbou. Technické muzeum Liberec vzniklo před šesti lety v září roku 2014 jako soukromá iniciativa stejnojmenného spolku. Otevřeno má kromě pondělka vždy od 10:00 do 17:00 h.

technickemuzeum_cechie technickemuzeum_prumysl2