Dejte si liberecké jaro

Dejte si liberecké jaro! Pojďte s námi do trojky našich atraktivit… 

Kam vás pozveme v našem městě? Přece na procházku pestrou jako jaro samo. Za jedinečnými exponáty, křehkou krásou skla, uměním různých druhů i tunami kovu. Vychutnejte si Liberec!

Technické muzeum

A začneme hezky velkotonážně. První zajímavostí, o které vám chceme vyprávět, je totiž historický autobus v  Technickém muzeu. Tenhle vůz získal pro Liberec spolek Boveraclub a byl to opravdu majstrštyk. Renovovaný autobus Praga RND je ve svém dvoudvéřovém uspořádání patrně jediný dochovaný na světě! Původně byl nejspíš vyroben jako pojízdná stomatologická ambulance, později pak sloužil pro přepravu cestujících. Autobus natrvalo zaparkoval v Technickém muzeu a příležitostně vyjede také do ulic. První provozní nasazení zřejmě absolvuje už v květnu u příležitosti tradiční Muzejní noci pod Ještědem.

 Oblastní galerie

Překvapivě také Oblastní galerie Liberec-Lázně vsadila na dopravní prostředky a do svých hravých vln oblékla jednu z tramvají, která nyní při cestě po městě svou vizáží cestujícím připomíná, že naše galerie letos slaví krásných 70 let svého fungování. Není to však jediná připomínka tohoto výročí, další akce se plánují. Příjemnou novinkou je také delší otvírací doba galerie, díky které si zdejší expozice i proměnlivé výstavy můžete vychutnat ještě déle. Zamiřte do budovy bývalých lázní a nechte se pohltit uměním.

 

Severočeské muzeum

A kam vás pozveme na konec? Rovnou do nebe! Konkrétně tedy do Severočeského muzea, které vás láká na expozice přírody, historie i umění a jeho „Křišťálovou věž“ zdobí nejdelší skleněný žebřík na světě. Příčky žebříku vyrůstají z křemičitého písku, protože právě v něm má sklářství svou základnu, a návštěvníkům se při stoupání (po schodech) vzhůru představuje působivým videomappingem historie skla zakončená nebem a výhledem z věže do okolí.

Přejeme vám krásné jarní dny na procházkách naším městem!