Skiareál Ještěd zahajuje letní sezonu

Velikonoční svátky odstartují letní sezónu na Ještědu.

Vyměňte lyže za kolo nebo pohodlné boty a zpříjemněte si začátek jara aktivně na čerstvém vzduchu. Skiareál Ještěd navíc 3. dubna spustil akční online předprodej zvýhodněných letních sezónek na sedačkovou lanovku, a to jak pro pěší turisty, tak i pro bikery a cyklisty. Při nákupu online do konce dubna zakoupíte sezónku již od 330 korun pro dospělého. Sedačkovou lanovkou to na Ještědu navíc teprve začíná. Kromě oblíbeného vysílače vám ještědský hřeben nabídne i letos široké spektrum aktivit a zážitků pro celou rodinu.

Skiareál Ještěd

Dobrodružné stezky, terénní tříkolky i cyklotrasy
Velkým lákadlem Liberecka je již několik desítek let Ještědský vysílač, který je od horní stanice sedačkové lanovky Skalka už jen coby kamenem dohodil. Pokud máte ale rádi dobrodružství, neměli byste vynechat ani originální dobrodružné stezky pod názvem Skryté příběhy. Naučné trasy vás kromě vysílače zavedou i do Ještědského pralesa nebo po stopách Ještědských čertovských kamenů. Za vyzkoušení určitě stojí i edukativně zábavné stezky plné úkolů, při kterých se dozvíte spoustu informací o regionu a výrobě lokálních firem.

V letních přípravách Skiareálu Ještěd nechybí ani adrenalinové atrakce. Výlet si tak budete moci zpestřit zábavnou jízdou na terénních tříkolkách nebo na koloběžkových SUV – Kickbike FAT MAX, které jsou jako stvořené pro krosovou jízdu v terénu. Nádherná příroda láká také k procházkám nebo jízdě na kole. Letos nově s doporučenými trasami, které začínají lanovkou Skalka a pak pokračují dále z ještědského hřebenu všemi směry, a to jak pro pěší tak pro cyklisty. Kromě desítek kilometrů cyklotras po zpevněných lesních cestách, které zvládnete i s dětmi, můžete otestovat i zdejší bikepark s dlouhou tradicí a bohatou historií pro nadšence adrenalinu. V letošní sezóně bude k dispozici nově i půjčovna terénních či dětských kol a e-biků.

Skiareál nabídne v létě i Fun Zone pro děti s hřištěm, skluzavkami a spoustou atrakcí, nechybí ani Apres-ski bar s terasou. Všechny aktivity na Ještědu jsou navíc skvěle dostupné. Z centra Liberce jste u lanovky za pár minut tramvají a autem z Prahy za pouhou hodinu.

Podrobné informace a novinky sledujte prosím na webu Skiareálu.

Fotografie a text: Skiareál Ještěd.