Užijte si^Liberec


Světové kuchyně v Liberci

← Zpět na výpis
vytvořeno:21.12.2017 | upraveno:6.5.2022

Chtěli byste ochutnat exotické kuchyně, ale nemáte finance nebo čas cestovat po celém světě? Nevadí, přijeďte do Liberce! Skoro celý svět tu čeká na vás.

Irská kuchyně

Z lokálních surovin vaří Black Horse. V této útulné restauraci na Nerudově náměstí se můžete seznámit s pravou irskou tradicí. Mimo grilované steaky a mořské plody tady můžete ochutnat i točený Guinness. 

Řecká a italská kuchyně

Pokud máte rádi spíš slunný jih, bude vám zaručeně chutnat v Nikosově řecké taverně. Stylový nábytek, řecká jídla a tradiční hudba vás velmi snadno dostanou na ten pomyslný gastronomický Olymp. Pokud byste raději na Vesuv, pak je pro vás ta správná adresa Masarykova 522/12. Protože tady dělají dva sympatičtí Italové skvělou pizzu.

Balkánská kuchyně

V restauraci Maškovka na vás dýchne moře a servírovat vám tu budou pokrmy z boseňské kuchyně, pizzy i mořské speciality. Stylový námořnický interiér a vybrané lahůdky vás tak alespoň na chvíli přenesou na dobrodružnou plavbu. Dobro došli.

Asijská kuchyně

Je pro vás Evropa málo exotická? Nevadí! Můžete se vydat dál na východ. V restauraci Royal Maharaja na vás čeká pravá chuť Indie. Kdo chce zažít kousek Nepálu, vydá se do restaurace Sagarmatha, kde tým rodilých Nepálců a Indů připravuje pravou orientální kuchyni. Japonská kuchyně je zase specialitou restaurace Sakura, kde si můžete vybrat z velké škály tradičního Sushi s mořskými plody a nabídnout vám zde mohou i jídla čínská nebo vietnamská. Pokud milujete vietnamskou kuchyni, pak navštivte restauraci MOC nebo originální bistro v moderním stylu Sapa Liberec, zatímco opravdu hodně pálivá jídla vám naservíruje thajská restaurace Cosia.

Americká kuchyně

Láká vás ochutnat pravou americkou kuchyni? V Chicago Grillu vám to rádi splní. Zrekonstruovaný interiér v krásném stylovém domě v samém centru Liberce vás v okamžiku dostane. Na šťavnatou chuť Ameriky sází i Coyote Diners a Bar, kde si můžete pochutnat na originálních burgerech, vyzrálých steacích nebo domácích hranolkách.

Mexická kuchyně

Vychutnejte si mexická jídla a to překvapivě přímo v centru Liberce. Restaurace Ooh Mexicano si pro vás připravila nejen proslavené nápoje, jakými jsou Mezcal, Tequilla nebo mexická piva, ale také mexické pochoutky, které jsou lahodné a svěží. Vybrat si můžete z pokrmů od mírně kořeněných až po ty velmi ostré. Ooh, tak chutná Mexiko!

Světová kuchyně

Chcete mít celý svět na talíři? Pak se stane vaší oblíbenou adresou Omam, kde jídlo milují a připravují tu to nejzajímavější z moderní světové kuchyně.


Chuťově jsme teď s vámi procestovali celý svět. Na další výlet vás proto chceme pozvat třeba na příjemné posezení v libereckých designových kavárnách.