Užijte si^Liberec

Světové kuchyně v Liberci

< >
Chtěli byste ochutnat exotické kuchyně, ale nemáte finance nebo čas cestovat po celém světě? Nevadí, přijeďte do Liberce! Skoro celý svět tu čeká na vás.

IRSKÁ KUCHYNĚ

Z lokálních surovin vaří Black Horse. V této útulné restauraci na Nerudově náměstí se můžete seznámit s pravou irskou tradicí. Mimo grilované steaky a mořské plody tady můžete ochutnat i točený Guinness. 


ŘECKÁ A ITALSKÁ KUCHYNĚ

Pokud máte rádi spíš slunný jih, bude vám zaručeně chutnat vNikosově řecké taverně. Stylový nábytek, řecká jídla a tradiční hudba vás velmi snadno dostanou na ten pomyslný gastronomický Olymp. Pokud byste raději na Vesuv, pak je pro vás ta správná adresa Masarykova 522/12. Protože tady dělají dva sympatičtí Italové skvělou pizzu.


BALKÁNSKÁ KUCHYNĚ

V restauraci Maškovka na vás dýchne moře a servírovat vám tu budou pokrmy z boseňské kuchyně, pizzy i mořské speciality. Stylový námořnický interiér a vybrané lahůdky vás tak alespoň na chvíli přenesou na dobrodružnou plavbu. Dobro došli.


ASIJSKÁ KUCHYNĚ

Je pro vás Evropa málo exotická? Nevadí! Můžete se vydat dál na východ. V restauraci Royal Maharaja na vás čeká pravá chuť Indie. Kdo chce zažít kousek Nepálu, vydá se do restaurace Sagarmatha, kde tým rodilých Nepálců a Indů připravuje pravou orientální kuchyni a na chuť Orientu sází také restaurace Mountain s jedinečnou pecí Tandoori. Japonská kuchyně je zase specialitou restaurace Sakura, kde si můžete vybrat z velké škály tradičního Sushi s mořskými plody a nabídnout vám zde mohou i jídla čínská nebo vietnamská. Pokud milujete vietnamskou kuchyni, pak navštivte restauraci MOC nebo originální bistro v moderním stylu Sapa Liberec, zatímco opravdu hodně pálivá jídla vám naservíruje thajská restaurace Cosia.


AMERICKÁ KUCHYNĚ

Láká vás ochutnat pravou americkou kuchyni? V Chicago Grillu vám to rádi splní. Zrekonstruovaný interiér v krásném stylovém domě v samém centru Liberce vás v okamžiku dostane. 


MEXICKÁ KUCHYNĚ

Vychutnejte si mexická jídla a to překvapivě přímo v centru Liberce. Restaurace Ooh Mexicano si pro vás připravila nejen proslavené nápoje, jakými jsou Mezcal, Tequilla nebo mexická piva, ale také mexické pochoutky, které jsou lahodné a svěží. Vybrat si můžete z pokrmů od mírně kořeněných až po ty velmi ostré. Ooh, tak chutná Mexiko!


Chuťově jsme teď s vámi procestovali celý svět. Na další výlet vás proto chceme pozvat třeba na příjemné posezení v libereckých designových kavárnách.