Vyhledávání

Crystal Valley Week 2024

 
26.1.2024
<
image_2048x1755image_1000x667image_5000x3327image_9504x6336
>
TypeTopicCharacterSuitable for
Type:Glassmaking events – Křišťálové údolíTopic:Visual arts,
glass art
Character:LocalSuitable for:Holiday with children,
Relaxing holiday
A large summer show of glass, jewellery and costume jewellery from all over the Crystal Valley will light up Liberec in the last week of August. The third year of the glass festival will bring interesting exhibitions, outdoor installations, glass and jewellery making demonstrations and fashion shows
When Where Admission
When   Start: (Mon) 26. August     
     End: (Sat) 31. August     
WhereVisit Liberec Admissionnot specified
More information here: crystalvalleyweek.cz
Event location
Address:LiberecGPS:50°46'12.0''N; 15°03'30.4''E[Map]
Návštěvníci se mohou těšit na desítky zajímavých výstav, venkovní instalace, ukázky výroby skla i šperků, módní přehlídky, křišťálový trh, představení sklářských mistrů, ale i talentovaných studentů, projížďky speciálně vyzdobenou vánoční tramvají, vánoční dům v létě, koncerty, PechaKucha Night a mnoho dalších zážitků. 

Festival se letos ponese v duchu 300letého výročí výroby skleněných svítidel na severu Čech. Na Šaldově náměstí nebo balkóně liberecké radnice tak budou moci návštěvníci obdivovat výjimečné světelné objekty od Preciosa Lighting a Artcrystal Tomeš

Carnival of Plants bude výjimečná floristická show v botanické zahradě. Liebiegův palác zaplní práce šperkařů z Turnova – a to nejen mistrů svého oboru z Granátu Turnov, ale i studentů šperkařské školy. Hans van Bentem je nizozemský sklářský výtvarník, který přiveze svou výstavu Keep od Dreaming do Kavárny Pošta. Skvělé budou i módní přehlídky v Paláci Liebieg nebo tramvajovém depu. Sklárna Ajeto připomenesvé letošní 30. výročí výstavou ve foyer Divadla F. X. Šaldy. Lasvit vyzdobí průčelí budory Brouk a Babka, vratislavická Zauhlovačka dá příležitost mladým, talenotovaným výtvarníkům, mimo jiné se tak představí Ondřej Kábele, Josefína Váchová a studenti střední uměleckých škol z celého Libereckého kraje. Nedaleký rodný dům Ferdinanda Porche bude hostit výstavu  Rych-lost studia Houdek Art o legendách motosprotu.

Malí i velcí návštěvníci si během Týdne Křišťálového údolí samozřejmě vyzkouší práci sklářů a šperkařů vlastníma rukama a ke koupi budou i originální autorské šperky a výrobky ze skla. Skvělou příležitost k tomu nabídne Křišťálový trh v liberecké knihovně nebo workshopy na náměstí před radnicí.
Těšte se i na desítky dalších instalací a výstav, Crystal Valley Week 2024 se představí na 27 lokalitách v centru města a Vratislavicích n. N.


(Vstup na většinu festivalových akcí je zdarma.)

Attachments