Enjoy^Liberec


Liberecká kultura online

← Back to listing
Created:20.10.2020 | Modified:18.11.2020

Již podruhé v tomto roce jsou mnohá kulturní zařízení pro veřejnost uzavřena, a tak vás – své fanoušky a obdivovatele – zvou alespoň k virtuální návštěvě.

PRO DĚTI

 • Zoo Liberec je bohužel zavřená, ale vidět některá její zvířata nebo si poslechnout rozhovory s jejich kurátory můžete alespoň na dálku prostřednictvím YouTube kanálu zoo. Pokud se chcete připojit k výzvě „Do zoo nemůžu, ale nákupem pomůžu“ prohlédněte si jejich e-shop, určitě si vyberete skvělý suvenýr. I na Facebooku zoo najdete zajímavé informace ze světa zvířat. Můžete se tu dozvědět, zda mají zvířecí rčení pravdu či nikoli, vyzkoušet zookvíz nebo si třeba přečíst, co se v zoo právě děje. 

 • Naivní divadlo Liberec vás zve na svá divadelní představení online. Můžete si tak dopřát krásné inscenace – třeba Pohádku o LIAZce, Proletět duhou, Komáři se ženili nebo si třeba představit, jaké by to bylo, kdyby Čechy ležely u moře...
 • iQlandia Liberec je synonymum pro chytrou zábavu. Na jejich FB profilu vás čekají záludné otázky, na webových stránkách pokusy, které hravě zvládnete i doma a pro tvořivé badatele do 15 let si připravili soutěž iQVýzva. Tak do toho!
 • Brožura Putování s rytířem Rolandem po Liberci a Žitavě vás seznámí s libereckým dějepisem a zeměpisem. Je plná her, poučení a navíc si při vyplňování můžete naplánovat výlety, abyste se měli na co těšit. Brožurku máme připravenou i ve třech dalších jazycích, takže se dá využít také k procvičení cizí řeči (DE, EN, PL). Stáhněte si ji pod tímto odkazem.

 • Motyčkovic klika pro vás chystá online sérii pohádek s názvem "Pohádky z Lesnění". Podrobnosti najdete na webových stránkách
 • Krasohrátky Pavly Petrnouškové vám zajistí skvělou zábavu. Její tvořivé sady pro děti i rodiče si můžete objednat přímo na stránkách e-shopu.

 • V-klub Liberec nabízí on-line doučování. Dětem, které potřebují pomoci s domácí úkolem, radí V-klub každý všední den v čase 10:00-14:00 hod. prostřednictvím mailu vklub@ddmliberec.cz či messengeru.

PRO DOSPĚLÉ
 • Trhy v Liberci na svém Facebooku pravidelně informují o čtvrtečních farmářských trzích u radnice a zároveň zvou na Rozsvícení vánočního stromu ON-LINE. Tuto oblíbenou akci si tentokrát vychutnáte z pohodlí domova - přístup najdete na eVstupence, kde zároveň můžete dobrovolným vstupným přispět na Hospic sv. Zdislavy v Liberci.

 • Divadlo F. X. Šaldy umístilo na platformě pro online sledování záznamů divadelních her Dramox svou skvělou komedii Škola žen. Činoherní soubor divadla mezitím připravuje novou inscenaci "Společenstvo vlastníků". Pokud vás zajímá, jak zkoušení vypadá z pohledu jednoho z účinkujících a co se odehrává, když mají herci pauzu sledujte Facebook divadla vždy v pondělí a ve čtvrtek. Všechny díly pak budou zavěšené pěkně pohromadě na YouTube kanálu DFXŠ.
 • Lidové sady Liberec pro vás spouští virtuální program  ÉČKO LIVE se streamy koncertů, besed i pohádky. Podpořit účinkující umělce můžete nákupem dobrovolné vstupenky na portále www.evstupenka.cz Kompletní program vysílání najdete na webu Lidových sadů nebo jejich Facebooku.
 • Krajská vědecká knihovna Liberec vás zve na svůj YouTube kanál, kde najdete záznamy některých pořádaných akcí.  Půjčovat, prohlížet a číst můžete on-line! Vyzkoušejte e-knihy nebo online databáze.

 • Kultura přežije – každou listopadovou neděli pořádá spolek Kultura z. s. živý stream na YouTube a Facebooku. Celkem 10 kapel se na vás už teď těší a máte se opravdu na co těšit i vy! Dobrovolné vstupné se bude vybírat na portálu www.evstupenka.cz.
 • Komunitní středisko Kontakt zve na online cvičení jógy nebo poslech povídek. Více najdete na jejich YouTube.
 • Visit Jizerky představují na svém YouTube kanále úspěšné sportovce Jizerských hor.
 • Knihkupectví Fryč vás na svém YouTube kanále seznámí s knižními novinkami. Kromě nich tu najdete i besedy s lidmi z různých oborů, které se v tomto knihkupectví konaly nebo záznamy pouličního umění – tzv. buskingu.


INFORMACE

Městské informační centrum Liberec je pro veřejnost otevřené v pondělky a středy: 8:00-10:30 a 14:30-17:00 hod., úterky a čtvrtky: 8:00-10:30 a 13:30-16:00 hod.   K dispozici jsme také na telefonu 485243588 nebo mailu: info@visitliberec.eu. Buďte s námi v kontaktu i prostřednictvím sociálních sítí: Na Facebooku Visit Liberec bojujeme proti současné situaci pozitivními zprávami a na Instagramu Visit Liberec už se začínají objevovat první fotky v barvách podzimu.