Nové exponáty v iQLANDII


iQlandie si na léto 2018 připravila nové exponáty, které z prvních reakcí návštěvníků, budou patřit mezi ty nejpopulárnější.

Prvním z novinek je Amesův pokoj, ve kterém ošálíte své smysly. Exponát je navržen tak, že když se člověk postaví do jednoho ze zadních rohů pokoje a pomalu půjde do druhého, bude se pozorovateli měnit z trpaslíka na obra a naopak. Je to z toho důvodu, že byť se místnost jeví na první pohled jako pravoúhlá, ve skutečnosti má nepravidelný tvar. Strop se postupně snižuje, zadní stěna je částečně natočena směrem k pozorovateli a velkou roli hraje i výzdoba pokoje.

Unikátním exponátem, jaký jinde v celém Česku nenajdete, je podélný řez vozu Škoda Fabia Combi. Ve čtvrtém patře iQLANDIE uvidíte jednotlivé součásti vozu v naprostém detailu – řez sedaček, přístrojové desky nebo třeba navigace. Řezání auta nebylo vůbec jednoduché – celé se vlastně muselo rozebrat a řezat po částech – každý materiál totiž vyžadoval jiný technologický způsob.

Chcete se podívat do nekonečna? V iQLANDII je to hračka – prozkoumejte nový exponát Nekonečný prostor, který vám pomocí dvou naproti sobě uložených zrcadel umožní nahlédnout daleko. Hodně daleko.

Tak přijeďte, poznejte a divte se. Kromě těchto novinek má iQlandia přes 400 dalších interaktivních exponátů, které čekají na vaše prozkoumání.

Praktické informace zde