Kalendář akcí


Výstava: Sbor dobrovolných fotografů z Desné

← Zpět na výpis
upraveno:4.1.2019
Místo konání:Krajský úřad Libereckého kraje[detail]
Adresa:U Jezu 2a/64246001 LiberecGPS:50°45'47.7''N; 15°03'13.1''E[mapa]
Začátek:7. 1. 2019 0:00Konec:25. 1. 2019 0:00
Typ:VýstavaDruh:Jiný typ akceUrčená pro:Pohodovou dovolenouCharakter:Místní
Tato výstava není ničím jiným, než obyčejnou oslavou radosti z fotografování. Potěšte se touto radostí s námi. Výstava je přístupná v pracovních dnech 8-17 hod., v pondělí a středu do 18 hod., v pátek do 16 hod. Vernisáž se koná 7.1. v 16 hod.
Sbor dobrovolných fotografů nikdy nevznikl.
Prostě tu najednou byl.
Stalo se tomu tak někdy koncem minulého století, pravděpodobně v letech 1997 nebo 1998.
Proč právě takový název?
- protože nefotíme "z povinnosti", ale pro radost
- protože tak lépe splyneme s jinými dobrovolnými sbory (nejčastěji hasičskými) v okolí
Naším sídlem je Desná v Jizerských horách.
Stalo se pravidlem, že každým rokem vypustíme do světa jednu výroční fotovýstavu. Zpočátku šlo výhradně o fotografie krajiny Jizerských hor, ale je nudné každý rok oprašovat Ještěd nebo západ slunce za Bukovcem. Současné výstavy tak přinášejí fotografie nejen z našeho okolí, ale z celého světa. Jejich pojítkem je téma, nikoli místo, na kterém vznikly. Pro ilustraci - výstava “Suchou nohou” byla o mostech, výstava “Na vysoké noze” o rozhlednách. Výstavy “ Pryč z údolí” a “ Cesty k vrcholům” se věnovaly horám, “Samá voda” zase potokům, řekám, mořím. Pro výstavy “Když na spoušť není vidět”, “Mlha přede mnou, mlha za mnou” nebo “ Rána - výstava, která nebouchá” byl jednotícím prvkem denní čas nebo specifická meteorologická situace.
Výstava "2018:100" vznikla jako náš příspěvek k oslavám 100letého výročí vzniku republiky. Původní záměr vystavit stoleté fotografie vzal poměrně rychle za své. Zjistili jsme totiž, že nikdo z nás tu dobu nepamatuje a tím spíše ji nemá zachycenu na fotografiích. Přesto jsme však našli cestu, jak téma zachovat - onu “stovku” jsme přesunuli z obrazu do názvu vystavených fotografií.