Kalendář akcí


Začínající tento měsíc (126)Probíhající akce (22)

Liberecký jarmark 2018

Nenechte si ujít atraktivní historický program Libereckého jarmarku, který je opět dvoudenní. Dobová tržnice nabídne i letos tradiční keramické a proutěné zboží, oděvy, dřevěné meče a loutky či šperky. V doprovodném programu se můžete těšit na rytíře na koních, kejklíře, dobovou hudbu i tance, divadélko pro děti, šerm apod. Sobotní večerní program láká na pochodňový průvod, ohňovou show a slavnostní ohňostroj. Těšíme se na vaši návštěvu!

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark – Akce pro děti Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


ProART Festival

Již podruhé se ve své patnáctileté historii představí v Liberci mezinárodní ART_workshop festival ProART, který v sobě spojuje denní multižánrové umělecké dílny a večerní produkce nadžánrových projektů, koncertů a přátelských setkání.

Foto k akci

Typ: Představení – Festival Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Ostašovská noc

Rock a pop pod širým ostašovským nebem! Program pro děti i dospělé, domácí koláče, grilované klobásky a jiné občerstvení, zábava, tanec, všichni jsou vřele vítáni!

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Nohejbalové hřiště, TJ Sokol Ostašov


Den dětí

Do Botanické zahrady Liberec mají děti u příležitosti Dne dětí vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Botanická zahrada Liberec


Den dětí

Den věnovaný dětem oslavíme v zoologické zahradě sportovními a interaktivními stanovišti. Pro děti budou připravené soutěže s drobnými odměnami. Program zpěstří i divadlo určené nejmenším návštěvníkům.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Závody v plaveckém bazénu - omezení provozu

V pátek 1. června začnou ve 13.00 hodin závody "ploutvařů" a tak bude celá mokrá zóna, včetně atrakcí a parních komor pro veřejnost uzavřena. Provoz bazénů obnovíme až v neděli 3. června cca ve 14.00 hodin. Sauny a wellness mají provoz bez omezení.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Plavecký bazén Liberec


Výstava: Lidé na okraji

Výstava fotografií o nejchudších z chudých. Kdo jsou nejchudší z chudých? Rozvojovka, informační sekce společnosti Člověk v tísni, představuje ve fotografiích osudy těch, o kterých se nemluví. Výstavu svými fotografiemi podpořili Jan Šibík, Stanislav Krupař, Alžběta Jungrová, Iva Zímová, Jarmila Štuková, Tomáš Kubeš, Tomáš Hájek a Tereza Hronová.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Salming Nisaopen 2018

Areál Sport Park Liberec hostí již 19. ročník mezinárodního florbalového turnaje pro mladé. Během třech víkendů na přelomu května a června 2018 proběhne tradiční florbalový turnaj, na kterém se utkají týmy mužů, žen, chlapců a dívek v různých věkových kategoriích. Jednotlivé turnaje bude hostit Hala míčových sportů.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Den dětí s Michalem Nesvadbou v OC Forum

Přijďte 1. června oslavit Mezinárodní den dětí s oblíbeným a zábavným Michalem Nesvadbou z Kouzelné školky! Můžete se těšit na zábavné odpoledne! Po celém centru potkáte skvělé žongléry a veselé klauny, kteří vás rozesmějí. Dokonce vás čeká i excelentní hudební vystoupení. Dětský den bude plný legrace, zábavy a her...

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Bohéma

Pro pomíjivost chvíle, pro prchavou vůni růže, i pro tu stojí za to věčně milovat!

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Divadlo F. X. Šaldy Liberec


Jízdy na Zubačku

Jízdy s historickou soupravou na trase do Jablonce nad Nisou a historickým autobusem Jablonec nad Nisou - Kořenov a Kořenov-Jizerka. Podrobnosti k Zubačce na www.zubacka.cz

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MHD Liberec / Terminál Fügnerova


Jarní pohádkohraní pro děti a rodiče - den pro Liama

Vratislavický park se promění v dobrodružnou stezku plnou pohádkových bytostí. Startujeme za každého počasí od obecního úřadu Vratislavice v čase 10:00-16:30 hod. Připravena jsou pohádková stanoviště s úkoly pro děti a pohádkové bytosti na každém kroku.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: lesopark Vratislavice


Mezinárodní seminář WOF-Czech 2018, Okinawa Karate a Okinawa Kobudo

Okinawský velmistr hanshi Kenyu Chinen povede výuku Okinawa Karate a Okinawa Kobudo. Tato akce je vhodná jak pro veřejnost se zájmem o karate, začátečníky, tak i pokročilé zájemce bez rozdílu stylů a organizací. Hlavně pro ty, kteří najdou odvahu vyzkoušet skutečné karate a kobudo.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Dukla Liberec (Sportovní hala)


Komentovaná prohlídka CO krytu (podzemí)

Každou I. sobotu v měsíci je možné navštívit v rámci komentovaných prohlídek CO kryt v Lucemburské ulici. Časy prohlídek: 8:30, 10:00 a 11:30 hod. Prodej vstupenek: Městské informační centrum Liberec.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Liberecké podzemí


ŽLUTÉ - MODRÁ - ZELENÝ

Na počátku byl svět bezbarvý a prázdný. Ale pak se začaly dít čarodějné věci... Inscenace na motivy knihy Daniely Fischerové Duhové pohádky.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Naivní divadlo Liberec


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Staňte se Malým ekologem v iQPARKU

Vypravte se s rodinou v květnu a červnu do libereckého science centra iQPARK. Právě tam je pro všechny děti připraven workshop „Malý ekolog“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQPARK - Centrum Babylon Liberec


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Mše sv. u kříže na Ještědu a žehnání městu

V neděli 3. června 2018 od 16 hod se koná mše sv. u kříže na Ještědu s následným žehnáním městu Liberci. Touto mší sv. si připomene 28 let od instalace tohoto v pořadí již 8 kříže, jehož dějiny sahají až do roku 1737. Sraz pro zájemce o pěší výstup v 14:30 hod. dole pod Ještědem u lanovky.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Ještěd - televizní vysílač a hotel


Workshop na výrobu hřiště pro drobotiny

Krasohled Liberec pořádá workshop pro malé i velké v neděli 27. května 2018 a v neděli 3. června 2018 od 14.00 hodin na výrobu Hřiště pro LPS a jiné drobotiny. Registrace předem nutná: pavla.petrnouskova@email.cz.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Krasohled - dílna Liberec


Jahodová neděle

Další speciální trh v Kostelní, tentokrát na téma JAHOD. Ochutnáte nejrůznější výrobky z jahod - džemy, koláče, knedlíky, dortíky, zmrzlinu a mnoho dalšího, dobře si nakoupíte čerstvé JAHODY a spoustu dalších dobrot z našeho trhu. Připravili jsme soutěže, pohádku, dílničky a zábavu pro příjemnou neděli. Celý den vás bude bavit skupina Náhodné setkání.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Farmářské trhy


Den na Javorníku

Připravili jsme pro vás neděli plnou zábavy a poučení, pro všechny ZDARMA. Na své si přijdou malé děti, jejich rodiče, babičky, dědečci, ale i teenageři a dospěláci bez dětí.

Foto k akci

Typ: Slavnost – Akce pro děti Místo konání: Všesportovní areál Obří Sud Javorník


Koncert - Luděk Vele

Na koncertě vystoupí chotyňský rodák, sólista Národního divadla - Luděk Vele, který zazpívá árie českých a světových autorů. Varhanní doprovod - Bohuslav Lédl.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Kostel sv. Bonifáce


Liberecká pětka

Po několika sérii in-line závodů (7. ročníků), čeká Liberec 4. ročník běhů. Změna místa zázemí závodu prospěje všem běžcům i organizátorům - nově před branami pivovaru Konrad!

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Pivovar Konrad, Vratislavice nad Nisou


Pohár časovek 2018 - Slovanka

Trať: časovka do vrchu, délka 5,8 km, převýšení 276 m. Místo: u bobové dráhy, Janov nad Nisou.http://www.kcpivovar.cz/slovanka.htm

— Foto není k dispozici —

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Janov nad Nisou


Otevíráme Zauhlovačku Vol. 3 - Cesta do vesmíru

Připravujeme pro vás bohatý program, ve kterém si najdou své všechny generace včetně rodin s dětmi. Budete si moci poslechnout vystoupení několika kapel, o občerstvení se postarají regionální výrobci. Buďte součástí nové historie dominanty Vratislavic! Podnikněte s námi cestu do vesmíru.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zauhlovací a vodárenská věž


Bez obalů - Bez odpadu - Udržitelně

Inspirativní setkání zájemců (nejen) o bezodpadový životní styl. Přijďme společně sdílet své zkušenosti, nasát nové a podpořit žádoucí proměnu naší konzumní společnosti. Pro zájemce bude součástí programu i tematická meditace v trávě, tak si, prosím, na sezení přineste nějaké létající koberečky.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Urban Gardening Liberec - Zahrada Liberec


Dlouhomostecké slavnosti a 150 let SDH

V pátek "Výstava 150 let SDH Dlouhý Most (sál obecního úřadu), v sobotu soutěže, ukázky vyprošťování a hašení automobilu, ukázky výcviu záchranářských psů, koncerty kapel, ohňostroj.

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Dlouhý Most


P155: Sanitkové rojení

Od 8. do 10.6. se v Liberci sjedou záchranáři z celé České republiky a okolních zemí na metodickém cvičení P155 Liberecká. Budeme se cvičit, abychom vám mohli lépe pomáhat. Kde nás můžete vidět a třeba se naučit poskytnout první pomoc se dozvíte v odkaze.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Liberec


Rašovská pouť

Můžete se těšit na labutě, řetízák, lochnesku, autodrom, kolotoče, nafukovací hrad, projížďky na ponících, ukázku hasičské techniky, kouzelníka, ohňostroj a hudební vystoupení...

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Rozhledna Rašovka


Salming Nisaopen 2018

Areál Sport Park Liberec hostí již 19. ročník mezinárodního florbalového turnaje pro mladé. Během třech víkendů na přelomu května a června 2018 proběhne tradiční florbalový turnaj, na kterém se utkají týmy mužů, žen, chlapců a dívek v různých věkových kategoriích. Jednotlivé turnaje bude hostit Hala míčových sportů.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


KALI live Liberec

8.6.2018 se po druhé vrací, jeden z nejúspěšnějších CZ/SK raperů, KALI. Show bude astronomická a zazní ty největší hity. Po show bude následovat After party.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: CENTRUM BABYLON


Den s projekty zoo

Žáci libereckých základních škol a víceletých gymnázií představí návštěvníkům ZOO Liberec ochranářské projekty, na kterých liberecká zoo spolupracuje. Přijďte nasát atmosféru zemí z celého světa a pomoci nám i žákům chránit ohrožené druhy. Můžete se těšit na mnoho stanovišť, na kterých se seznámíte zábavnou formou s našimi ochranářskými projekty.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


90´s party

Bukkake Brothers.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Restaurace na liberecké přehradě


Dogdragons Cup

Turnaj družstev ve flyballu. Flyball je sport, který je provozován v týmech, kde hlavní roli hraje psovod a jeho pes. Součástí 1 týmu jsou minimálně 4 maximálně 6 psů. Týmy soutěží proti sobě v jednotlivých bězích, ve kterých vítězí ten nejrychlejší bezchybný tým.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


Bedřichovský Bastard

Nejdrsnější běžecký závod Jizerských hor je opět tady! Už 9. června se koná druhý ze série závodů s názvem Bedřichovský Bastard a opět v Bedřichově. Tento závod nese podtitul Vodní, což napovídá, jak budou vypadat některé překážky. Trasa bude tentokrát dlouhá 8 až 9 kilometrů a zpestří ji 15 až 17 překážek.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Bedřichov


Sportovní dopoledne pro děti a mládež

Přijďte si s dětmi zasoutěžit a vyhrát prima ceny. Děti si vyzkouší nový sport na Liberecku (hokejbal), který je zaručeně dostane! Dokonce se můžete těšit na prohlídku vozidla záchranné služby a hasičů.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj – Akce pro děti Místo konání: hřiště "Franťák


Sváťovo divadlo

Z pohádky do pohádky. Začátek pohádky je v 10:00 hodin: 7.4. O Koblížkovi / 28.4. O Broučkovi / 19.5. Neposlušná kůzlátka / 9.6. Kašpárek a hodná víla Jarmilka.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Staňte se Malým ekologem v iQPARKU

Vypravte se s rodinou v květnu a červnu do libereckého science centra iQPARK. Právě tam je pro všechny děti připraven workshop „Malý ekolog“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQPARK - Centrum Babylon Liberec


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Taktshow 2018 - 25 let

Na letošní TAKTSHOW se vám představí na 300 tanečníků na jednom tanečním parketu. Těšit se můžete na vymakané choreografie soutěžních složek, první vystoupení nesoutěžních kurzistů či Vojtu Drahokoupila, který vás bude provázet celým večerem.

Foto k akci

Typ: Představení Místo konání: Dům kultury Liberec


Festival talentů

Přehlídka tvorby a umění dětí z MŠ, ZŠ, ZUŠ a zájmových spolků.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Festival Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Komentovaná prohlídka liberecké radnice - po stopách filmu

Komentovaná prohlídky radnice, při které vám ukážeme filmové proměny radničních interiérů a dozvíte se zajímavosti z filmového zákulisí. Počet míst na prohlídce je omezen! Rezervace na www.evstupenka.cz nebo prostřednictvím infocentra Liberec.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Budova radnice, Liberec


ZOOObjektiv

Pravidelná neformální setkání a besedy se zoology liberecké zoo. Každou druhou středu v měsíci v 18.00 na ZooExpo(vstup do budovy ZooExpo z ul. Masarykova - tramvajová zastávka Botanická zahrada). Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Workshop: Vyrobte si vlastní dekoraci z betonu!

Spolu s KultiVAR vás zveme na další z jejich úspěšných workshopů - odlévání květináčů a dalších dekorací z betonu, tentokrát v open air verzi! Na workshopu si tedy vyrobíte min. šperk, květináč a bytovou dekoraci, ale pravděpodobně toho bude ještě víc.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: Urban Gardening Liberec - Zahrada Liberec


Slavnosti řeky Nisy

Víla Nisa, opět popluje v doprovodu skautů a vodáků obcemi na svém území (Nová Ves n/N, Lučany n/N, Jablonec n/N, Vratislavice n/N, Liberec, Stráž n/N, Chrastava, Bílý Kostel n/N, Chotyně, Hrádek n/N, Trojzemí).

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Liberecký kraj


"Zlaté rouno" - závody dračích lodí pro školy

V pátek se na Liberecké přehradě uskuteční závody dračích lodí ZŠ a víceletých<br /> gymnázií o putovní "ZLATÉ ROUNO". Těšíme se opět na fantastickou atmosféru a přejeme<br /> všem školám, kvalitní a silnou posádku.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Přehradní nádrž Harcov – Liberecká přehrada


Ekofestival Greenfest

Tradiční ekofestival Greenfest proběhne letos již pošesté a to tentokrát ve dvoudenním termínu 15. a 16. června v libereckých Lidových sadech.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Festival Místo konání: Lidové sady Liberec


Ekofestival Greenfest

Tradiční ekofestival Greenfest proběhne letos již pošesté a to tentokrát ve dvoudenním termínu 15. a 16. června v libereckých Lidových sadech.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Festival Místo konání: Lidové sady Liberec


Ještědská odysea

Ještědská odysea je nekomerční hudební festival, který spojuje rozličné hudební žánry a životní styly.

Foto k akci

Typ: Koncert – Festival Místo konání: Rekreačně-sportovní areál Vesec


"Liberecký drak" - závody dračích lodí

Na plovárně Liberecké přehrady se v sobotu uskuteční další ročník závodů dračích lodí o<br /> putovní pohár statutárního města Liberce "LIBERECKÝ DRAK".

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Přehradní nádrž Harcov – Liberecká přehrada


Hostr Prix 2018

Ti, kdo fandí rychlým kolům, mají možnost obdivovat jezdce Hostr Prix na automobilových závodech do vrchu s celkovou délkou 2 900 m.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Ski areál Ještěd


Letní veselení

Přijďte si k nám na šlapadla, zahrát si florbal nebo si nechat pomalovat obličej veselými barvičkami! Bambule si pro vás navíc připravila spoustu soutěží. A kromě našeho maskota potkáte i koně a velblouda.

Foto k akci

Typ: Hry – Akce pro děti Místo konání: Nákupní Centrum Géčko Liberec


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Staňte se Malým ekologem v iQPARKU

Vypravte se s rodinou v květnu a červnu do libereckého science centra iQPARK. Právě tam je pro všechny děti připraven workshop „Malý ekolog“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQPARK - Centrum Babylon Liberec


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


A-Styl Show 2018

Oslavte společně s námi 20 let! Zveme Vás na naší výroční SHOW ve stylu Narozeninová párty, která se bude konat 17.6.2018 od 17:00 v Home Credit Areně.

Foto k akci

Typ: Představení – Akce pro děti Místo konání: Home Credit Arena a Sport Park Liberec


Den s Policií ČR a IZS složkami

Prezentace všech složek Integrovaného záchranného systému, technického vybavení i praktické ukázky na nám. Dr. E. Beneše a v ulici 5. května.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Než zazvoní zvonec

Festival tvořivé dramatiky ZŠ Aloisina výšina.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení – Festival Místo konání: Naivní divadlo Liberec


Než zazvoní zvonec

Festival tvořivé dramatiky ZŠ Aloisina výšina.

— Foto není k dispozici —

Typ: Představení – Festival Místo konání: Naivní divadlo Liberec


Česko proti chudobě

Statutární města Liberec vás zve na akci "Česko proti chudobě". Přednášky jsou přístupné zdarma.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Krajská vědecká knihovna v Liberci


Liberecká pětka

Po několika sérii in-line závodů (7. ročníků), čeká Liberec 4. ročník běhů. Změna místa zázemí závodu prospěje všem běžcům i organizátorům - nově před branami pivovaru Konrad!

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Pivovar Konrad, Vratislavice nad Nisou


Tulifest 2018

Máme zde další ročník hudebního festuvalu TULIFEST. Soutěž zaměřená na začínající hudebníky s handicapem i bez. Přijďte se podívat a podpořit soutěžící, nebo se sami přihlašte a staňte se novou Libereckou hvězdou.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Soukenné náměstí


Musosyp Seric Hranáčový

Tvorba/instalace papírové sochy obřího papírového ještědského skřítka v Liberci jako symbol radosti ze spontánní tvorby a spolupráce.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna – Festival Místo konání: Vila Johanna Liebiega mladšího (Liebiegův palác)


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Staňte se Malým ekologem v iQPARKU

Vypravte se s rodinou v květnu a červnu do libereckého science centra iQPARK. Právě tam je pro všechny děti připraven workshop „Malý ekolog“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQPARK - Centrum Babylon Liberec


V iQLANDII to bude lítat

V liberecké iQLANDII to bude v květnu a červnu pořádně lítat, a to doslova. Neseďte doma a vypravte se do jednoho z největších science center v zemi. Tým centra si pro vás totiž nachystal speciální workshop pod názvem „Papírová fyzika aneb Lítám, lítáš, lítáme“.

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Místo konání: iQLANDIA


Dětský MTB cup 2018

4.závod v seriálu dětských cyklistických závodů MTB cup 2018.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj – Akce pro děti Místo konání: Liberec Ruprechtice


Jak se rodí řemeslo

Škola Kateřinky zve na ukázky a předvedení řemesel. Součástí akce je také módní přehlídka žákyň školy v 11:00 a ve 14:30 hod. před radnicí.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: nám. Dr. E. Beneše


Zahradní slavnost

V prostorách historické zahrady Jedličkova ústavu vystoupí Rachot band a Lessyho Woheň. Můžete se těšit také na prodej výrobků dílen CDS, výtvarnou dílničku, občerstvení, opékání buřtů...

Foto k akci

Typ: Slavnost Místo konání: Jedličkův ústav


Velká paráda v Malém Tibetu

Co se dá stihnout za dva měsíce v indické Himaláji? Jak vypadá cestování "na punk"? O čem mluví Dalajláma? Proč meditovat a jak souvisí meditace s intuicí?

Foto k akci

Typ: Promítání – Setkání Místo konání: EKOPark Liberec


Zoo Kaleidoskop

Budova ZooExpo: Obrázky a vyprávění lidí, kteří aktivně pracují v projektech na ochranu přírody. Vstup zdarma.

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Místo konání: Zoologická zahrada Liberec


Laco Deczi

Po úspěšných koncertech, které proběhly v roce 2015 a 2016 se po roční pauze vrací na podium Libereckého Beach Clubu Laco Deczi se svou kapelou Celula New York. Je nám ctí uvítat živoucí jazzovou legendu, trumpetistu, skladatele, kapelníka a amatérského malíře, který se na Liberecké přehradě představí ve čtvrtek 28.6.

Foto k akci

Typ: Koncert Místo konání: Restaurace na liberecké přehradě


Motopárty Liberec

Wanastowi vjeci revival, Kabát revival MB, Hustej Wimpy, Hymenoplastyk, Rain, Hand Grenade, Piranha, DWTK, Anarchia, F. A. King. Na akci bude připraven další doprovodný program.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Autokemp Pavlovice Liberec


Rally Bohemia v Liberci

Po mnoha letech zavítá rally také do Liberce, kde bude na závodníky i diváky čekat velká premiéra v podobě zcela nové rychlostní zkoušky Ještěd, která povede přímo přes sedlo této přírodní dominanty Libereckého kraje. Po prvním zdolání Ještědu bude na soutěžní posádky i jejich automobily čekat zasloužená servisní přestávka na letišti v Hoškovicích a po ní se vydají na opakované průjezdy úseků Chloudov, Radostín i Ještěd. Podrobné informace k celému průběhu rally najdete v odkaze.

Foto k akci

Typ: Soutěž, turnaj Místo konání: Liberec


Jízdy na Zubačku

Jízdy s historickou soupravou na trase do Jablonce nad Nisou a historickým autobusem Jablonec nad Nisou - Kořenov a Kořenov-Jizerka. Podrobnosti k Zubačce na www.zubacka.cz

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: MHD Liberec / Terminál Fügnerova


Nové výstavy v Oblastní galerii!

Oblastní galerie Liberec připravila pro své návštěvníky 3 nové výstavy: Fenomén Charlemont, Eduard, Hugo a Theodor / Platónův jednorožec / Adolf Hoffmeister: Dobrodružství malého námoříčka. Srdečně zveme k návštěvě!

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Komentované prohlídky města Liberce "Po stopách osmiček"

V letošním roce slaví Česká republika 100. výročí od svého založení. Také další data, končící osmičkou, byla v historii pro ČR velmi významná. Zveme vás proto na komentované prohlídky města Liberce, při kterých se dozvíte, jak osudová data prožívalo město pod Ještědem. Prohlídky se konají od května do září každý čtvrtek od 16 hodin, sraz v Městském informačním centru v Liberci.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Místo konání: Městské informační centrum Liberec


Magický Himaláj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevřeno: út-ne: 10:00-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Výstaviště Liberec


Duhová bouře

Můžete se těšit na strhující atmosféru čtvrtečního Karnevalového průvodu městem za rytmu samby v podání formace TAM-TAM Batucada Miloše Vacíka, krásné orientální tanečnice studia Aisha, skvělé tanečnice a tanečníky folklorního souboru Jizera, nespoutanou energií nabité tanečnice a cheerleaders studia Takt, rychlé a hbité tanečnice a tanečníky skupiny Divokej Ir a další...

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Festival Místo konání: Liberec


Alberto Kalach: Master of Mexican Architecture

Alberto Kalach je bývalým kolegou Louise Barragána a stejně jako on je posedlý zahradami. A proto svoje budovy noří podobně jako Barragán do přírodního rámce. Často se ve spojení s jeho tvorbou hovoří o nekompromisním přístupu k ekologii a a snaze propojení architektury s přírodou.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Viktorie Langer/Caramello

Novou sezonu výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2017 zahájí Viktorie Langer s instalací představující její experimentální malířské přístupy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Bydlet spolu: České kolektivní domy

Výstava o kolektivním bydlení, tzv. koldomech, je pojatá chronologicky a v každé dobové etapě se věnuje dominantním sociologickým, politickým, urbanistickým ad. důležitým tématům. Kromě architektonických modelů a plánů výstava představí rovněž dobové vybavení bytů nebo vzpomínky pamětníků.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Výstava: Osvětleno

Základní umělecká škola Liberec, pobočka Chrastava zve na výstavu v galerii Městského muzea v Chrastavě. Otevřeno ve všední dny 9:00-16:00 hodin a sobota 10:00-14:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Městské muzeum Chrastava


Výstava: Stavby století republiky 1918-2018 v Libereckém kraji

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa si dovolujeme všechny srdečně pozvat na výstavu „Stavby století republiky 1918 – 2018 v Libereckém kraji“. Výstava bude slavnostně zahájena ve středu 30. května 2018 v 16 hodin ve foyer Plaza Liberec, veřejnosti bude přístupna od 31. 5. do 24. 6. 2018 denně 9.00 – 20.00 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Nákupní Galerie Plaza


Výstava: Alfréd Symůnek

Alfréd Symůnek je malíř tradičních témat, která stojí v ostrém kontrastu s jeho způsobem malby. Téma krajiny, zátiší, ženského aktu, nebo autoportrétu je působivě barevné, obsahuje zkratku vyjádření s určitou mírou ironie.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Galerie Prostor 228


Adolf Hoffmeister: Dobrodružství malého námoříčka

Výstava koláží Adolfa Hoffmeistera z roku 1964 na téma lidských osudů a strašlivých nástrah života je doplněna animovaným filmem z roku 1970. Tyto zvláštní černobílé koláže, u nichž nikdo „kromě autora zpětně nerozluští všechny zdroje, z nichž vznikly“, se staly předlohou autorskému stejnojmennému filmu z roku 1970.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Platónův jednorožec

Balancování na hraně viditelného a skrytého je typické i pro současné post-konceptuálně orientované umění. Na výstavě Platónův jednorožec se představí tvorba dvou umělkyní – Kateřiny Dobroslavy Drahošové a Andrey Lédlové. Obě zastupují nastupující generaci výtvarníků a jejich post-konceptuální tvůrčí postoj je typický intermediálními přesahy.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Oblastní galerie Liberec - Lázně


Farmářské trhy v Kostelní

Návrat pěstitelů a výrobců z Liberecka a okolí na tradiční místo v centru Liberce. Trhy se konají každý ČTVRTEK v čase 8:00-14:00 hodin v Kostelní ulici vedle radnice.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Farmářské trhy


Farmářské trhy u OC Forum

Mezi OC Forum a Domem kultury: 6 dní v týdnu, od pondělí do soboty, od 7 hodin ráno, liberecké OC Forum ve spolupráci se statutárním městem Liberec organizuje trhy se širokou nabídkou sortimentu farmářů, pěstitelů a výrobců z libereckého kraje i širšího okolí.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Místo konání: Obchodní centrum Forum Liberec


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Výstava Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje