Top cíle


Technické muzeum Liberec

← Zpět na výpis
vytvořeno:3.7.2014 | upraveno:28.5.2019

Adresa:Masarykova 5/424Liberec, 460 01GPS:50°46'25.9''N; 15°03'58.2''E[mapa]
GSM:+420 731 737 969E-mail:info@TMLiberec.czWeb:www.TMLiberec.cz
V rámci expozic se představí historické automobily, motocykly a celá řada předmětů technického charakteru, které mají vztah k regionu Liberecka. Připraveny jsou mimo jiné jízdní kola, modely autíček, stabilní motory nebo bohatá expozice o historii tramvajové dopravy v regionu. Návštěvníci uvidí i exponáty zapůjčené ze zahraničních sbírek. Exponáty se budou pravidelně jednou do roka obměňovat.

Automobily: V expozici muzea je k vidění hned několik pozoruhodných automobilů. Návštěvníci se mohou potěšit pohledem na pár překrásně zrestaurovaných předválečných vozů. Pro příznivce mladších ročníků je zde vystaveno i několik automobilů vyrobených v posledních čtyřiceti letech. Auta, která jste možná ještě neviděli, a také pár „starých známých“, které jste třeba vlastnili, řídili, a na které určitě rádi vzpomínáte.

Motocykly: Expozice motocyklů je chloubou Technického muzea Liberec. Potěšit se totiž můžete sbírkou překrásných motocyklů z předválečného období, které na světe existují už jen ve několika exemplářích. Samozřejmě jsme k nim přidali i pár motorek, které dobře znáte, a na kterých jste možná v mládí sami jezdili.

Další vozidla: Co třeba sněžná rolba vítající návštěvníky hned u vchodu? Nebo překrásná expozice věnovaná městské hromadné dopravě ve městech Liberec a Jablonec nad Nisou? Opomenout nesmíme ani expozici jízdních kol, nevelkou svým rozsahem, zato nabízející opravdu exkluzivní kousky z dob, kdy se kolo teprve začínalo stávat běžnou součástí života. Za zmínku určitě stojí i sbírka modelů autíček, převážně v měřítku 1:87, čítající na tisíc kusů, doplněná o výstavku rarit z exotických zemí.

Království automobilů: Expozice je věnována legendárním a luxusním automobilovým značkám napříč celým 20. stoletím, jako například Rolls Royce, Cadillac či Triumph, ale i řadě dalších skvostů na čtyřech kolech. 

Nabídka:

  • komentované prohlídky – objednejte ještě dnes
  • prodej suvenýrů a upomínkových předmětů
  • „Chytré dítě“ – kvíz pro žáky ze základních škol
  •  workshopy pro děti a mládež, naučí vás zacházet s nářadím a opravovat tramvaj
  • možnost nechat si uspořádat v našich prostorách akci na klíč
  • možnost pronájmu učebny (15-20 osob)
  • možnost stát se vystavovatelem
Otevírací hodiny


Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce Út - Ne 10:00 - 17:00 otevřeno

Vstupné
Plné vstupné:100,00 CZK
Rodinné vstupné:200,00 CZKMax. 2 dospělí a 3 děti
Dětské vstupné:50,00 CZK pro děti do 18 let
Seniorské vstupné:50,00 CZK