Filmová místa

Kavárna Pošta (běžně nepřístupná)

Kavárna Pošta je významnou historickou budovou a jedním z nejhezčích míst v Liberci. Je vyzdobena ve vídeňském stylu, v titěrném neorokokovém slohu a díky rekonstrukci v osmdesátých letech se jí vrátil původní noblesní vzhled.

Akce (3)

Poloha
Adresa:– není k dispozici –
Kontakt
– není k dispozici –

Pošta naproti poště

Roku 1892 byla na tehdejším Staroměstském náměstí zřízena budova pošty a pouhý rok poté vystavěl Adolf Bürger na protější straně výstavní trojdům. V rohové části právě tohoto domu si pak podnikavý Theodor Cloin pohotově otevřel "vídeňskou kavárnu" a nazval ji Pošta.

Kavárna ve vídeňském stylu

Honosný interiér kavárny v novorokokovém stylu byl velice reprezentativní a směle se mohl měřit s podobnými podniky ve velkých evropských městech. Točité sloupy, keramické obklady, zrcadla, bohatě zlacená štukatérská výzdoba a stylový nábytek vytvářely dojem luxusu a komfort návštěvníků zajišťovalo i teplovzdušné vytápění a dokonalé větrání.

Romantika starých časů

V současné době kavárna Pošta patří Policii České republiky a jako restaurační zařízení už delší dobu neslouží. Příležitostně se tu konají výstavy, besedy nebo různé akce, v mezidobí se však dovnitř bohužel nedostanete. Abyste alespoň trochu mohli ocenit její krásu, nahlédněte skrz výlohy. Interiér kavárny tak věrně napodobuje vídeňský styl a dobu valčíků, že jejímu kouzlu často podléhají třeba filmaři. Určitě i vás její zdobnost ohromí.

Filmy, které se v Kavárně Pošta natáčely

Dobrodružství kriminalistiky
Poslední vízum
Brecht

Otevírací hodiny
Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce -- zavřeno