Ostatní sporty


In-line trasa okolo Geierswalder See

← Zpět na výpis
vytvořeno:18.8.2009 | upraveno:30.8.2016

Adresa:– není k dispozici –
16 km dlouhá trasa pro inline brusle v Německu, v oblasti Lužická jezera. Jezero Geierswalder je nepsaným centrem této části Lausitzer Seenland, dá se odtud vyrážet k ostatním jezerům v okolí.

Délka trasy: 16 km

Šířka trasy: 3,5 m

Povrch: Velká část trasy nový hladký asfalt, v lesním úseku u letiště nedaleko Kleinkoschen je asfalt trochu hrubší.

Popis trasy: Okruh okolo jezera Geierswalder See se dá jet oběma směry. Na trase je několik zajímavých mist. V západním cípu jezera byl vybudován kanál propojující jezera Geierswalder See a Senftenberger see. Jsou zde zdymadla vyrovnávající hladiny obou jezer. Je zajímavé se zde na chvíli zastavit a pozorovat projíždějící lodě. Na severním okraji jezera je Sornoer kanál, nad kterým byla vybudována zajímavá industriální rozhledna. Rozhodně doporučujeme sundat brusle a vystoupat nahoru, je odtud velmi pěkný výhled na okolní jezera.  Další vyhlídkové místo je u Barbara Canal.

Pokud byste se chtěli v oblasti ubytovat, ideální variantou poměrně levného, ale zároveň pohodlného ubytování jsou mobilhomy, které se nacházejí u Geierswalder See. V horkých dnech si nezapomeňte přibalit plavky. Hned u kempu v Geierswalde je upravená písečná pláž, na které nechybí ani stánky s občerstvením či půjčovna šlapadel a dalšího sportovního vybavení. Podrobné a pravidelně aktualizované informace o trase včetně mapy a údajů pro stažení do navigace najdete na stránkách Lužická jezera.


Hledáte ubytování v severních Čechách, odkud můžete k Lužickým jezerům dojet?
Ubytování Jizerské hory
Ubytování Frýdlantsko
Ubytování Lužické hory
Ubytování Liberec


Přílohy
  • Mapa oblasti [Mapa Lausitzerseenland.pdf | 3.21 MB | application/pdf]