Ostatní sporty


Horolezecká aréna

← Zpět na výpis
vytvořeno:6.3.2014 | upraveno:7.5.2019

Adresa:Na BíděLiberec, 460 01GPS:50°45'49.1''N; 15°03'43.9''E[mapa]
Telefon:+420 775 666 816E-mail:horolezeckaarena@gmail.comWeb:www.horolezeckaarena.cz
Horolezecká aréna se nachází v centru Liberce, 5 minut od terminálu MHD Fügnerova, vstup z ulice Mlýnská.

Horolezecká aréna přibližuje horolezectví široké veřejnosti ve všech jeho podobách. Zcela unikátní poloha v samotném centru Liberce umožňuje vyzkoušet si různé techniky lezení, v zimě ledolezení a po zbytek roku Via ferratu (zajištěnou cestu) a drytooling, což je lezení s cepíny a mačkami jak po skále, tak i umělých překážkách. Půjčuje potřebný materiál a vybavení nutný ke zdejším aktivitám, ale i speciální vybavení pro lezení v horách.

Můžete zde vyzkoušet horolezecké aktivity, které se používají na ne moc dobře veřejnosti přístupných místech, kam se na rozdíl od arény nedá dojet tramvají. Kamarádi Vás můžou fotit v polobotkách a vy přitom budete mít fotky jak z Alp. Můžete vyzkoušet lezecké techniky, dříve než vyrazíte do opravdových hor.

Jsou připravena i na rodinná odpoledne s opékáním buřtů, či hraní her, kde oceníte parkovou úpravu s jezírkem, kde lze pozorovat rybky a vzácného čolka horského.

NOC NA SKÁLE pro dva

Zažijte dobrodružství, o kterém se vám ani nesnilo. Usínat budete přímo na skále jeden nebo klidně dvacet metrů nad zemí a před tím, než si s partnerem dáte pusu na dobrou noc, vás čeká výuka slaňování, kurz ferraty i společná příprava marocké večeře na ohništi v hrnci tajine. To vše v lomu Na Bídě v liberecké Horolezecké aréně.

ZIMA

Když mrzne tak, že byste nejraději zůstali doma, to je ten správný čas, kdy to v horolezecké aréně teprve ožívá.  
Zkusit si zde můžete ledolezení – aktivitu dříve vyhrazenou jen pro zkušené lezce – pohodlně, bezpečně a pod dohledem zkušených instruktorů. Je vhodné i pro děti od 120 cm výšky.

Navštivte arénu po lyžařském výkonu ve Skiareálu Ještěd nebo v Jizerských horách, je to skvělá odměna a relax pro vaše tělo. 

JARO-PODZIM

  • Drytooling - lezení s cepíny a mačkami v teplém počasí po skále i umělých překážkách. Je zde připraveno 15 cest s horním jištěním, které je nejlepší pro ty co s lezením teprve začínají.
  • Via Ferrata - bezpečná procházka po skále a přidaných železných stupech a chytech s neustálým jištěním po ocelovém laně, které je po celé délce zajištěné cesty. Tento stále více populární způsob trávení volného času ve skalách po celé Evropě, můžete zde pod dohledem instruktorů vyzkoušet dříve, než vyrazíte na dovolenou.

Technické parametry:

Celková výška skal: 28 metrů
Délka lezeckých cest: 20 - 25 metrů
Počet lezeckých cest: 20
Jištění : horní jištění (erární lana)
Via Ferrta: 250 m
Půjčovna materiálu: ANO. Lze půjčit i na Vaše výlety.
Zastoupené značky pro TESTCENTRUM: Grivel, Petzl, Singing Rock, Climbing Technology, Cassin, DMM, Tendon, Ocun.

- Kapacita pro ledolezení: 20 lezců, diváků 100 (v sektoru pro stání)
- Kapacita pro drytooling: 10 lezců
- Kapacita pro zajištěnou cestu: 20-30 lezců

Vlastnosti subjektu
Typ sportovního zařízení:
sportoviště
Vybavení a služby:
WC / sprchyobčerstvenípůjčovna sportovního vybaveníinstruktor
Otevírací hodiny


Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce St - Ne 8:00 - 20:00 otevřeno

aktuální otevírací doba www.facebook.com/horolezeckaarena