Mototuristika

Motorkář je taky trochu kovboj

Prožeňte své plnokrevníky nejen cestou nejen za památkami, ale také na jedno zvláštní místo, kde se potkají s těmi živými.
Poloha
Adresa:Sasko
Kontakt
Telefon:+420 485 101 709E-mail:info@visitliberec.euWeb:http://www.visitliberec.eu

Motorkář je taky trochu kovboj

Délka trasy: 257 km

Doba jízdy: cca 4 a 1/2 hodiny

Tak kudy dnes? Začátek cesty vás přivede na tu nejzajímavější silnici v blízkém okolí Žitavy vedoucí ze Eichgraben a Lückendorf (bod č. 1) až k Oybinu. Necháme na vás, zda zajedete až k samotné vyhlášené zřícenině hradu a kláštera, nebo budete rovnou pokračovat na Jonsdorf a Groβschönau (bod č. 2). Odtud pokračujte po silnici číslo 135 do Spitzkunnersdorfu, kde to ohněte po hlavní doprava do obce a na jejím konci na kruhovém objezdu mírně doleva dle značení na Niederodewitz (bod č. 3). Tady překřižte hlavní tah číslo 96 a pokračujte dál rovně po silnici číslo 128 do Groβhennersdorfu. Silnice se příjemně klikatí, cesta začíná být zábavná. Opět překřižte hlavní tah (178) a držte se dál čísla 128 až do Kunnersdorfu (bod č. 4). Tady na náměstí se slavnou kašnou zahněte vlevo do Bautzener Straβe. Opět vás čeká řada zatáček a po pár kilometrech obec Kemnitz (bod č. 5). V ní u parku zahněte vpravo do Hornstraβe. Co takhle navštívit muzeum traktorů?

 Cesta dál směřuje přes Sohland am Rotstein až na okraj města Reichenbach/Oberlausitz (bod č. 6), kde se na chvilku napojte na silnici číslo 6 (směr Görlitz), abyste po zhruba 1 km zahnuli vlevo do ulice An der Schanze (silnice číslo 111). Ta vás přivede až do Weiβenbergu, kde potkáte máchní s hlavním tahem číslo 4. Ten ale pouze přejeďte a držte se dál rovně po silnici číslo 55 do Gebelzig, Ober Prauske, Weigersdorfu a Förstgen (bod č. 7). Samá zatáčka, tohle musí na motorce bavit snad každého.

Vpravo od vás bude rybník a proti němu do leva Dorfstraβe, kterou se dejte. Brzy se dostanete do lesa a za ním projedete vesnicemi Tauer a Zimpel. Pak u farmy sledujte odbočku doprava značenou na Kitten (bod č. 8). Tady v obci přijedete na hlavní silnici, zabočte vlevo. A už je to jen pár kilometrů k jižním břehům oblíbeného jezera Bärwalder See. U nich najdete nejen pláže, kde se dá dobře vykoupat, nebo jen tak odpočinout, ale také nějaké to občerstvení. Hned za jezerem pak potkáte silnici číslo 156, po které vyrazte vpravo. Po necelých 2 km tato silnice odbočí doprava (značeno Bad Muskau), vy ale pokračujte rovně po silnici číslo 108 kolem rybníků krásnou klikatou silnicí do obce Lohsa (bod č. 9). Tady jeďte dál po 108 (vpravo) a za vesnicí Weiβkollm odbočte kolem jezer vpravo. To vás za chvilku přiveze do vesnice Burg, kde za autobusovou zastávkou zahněte ostře vpravo k jezeru Bernsteinsee, které objedete ze severozápadní strany přes Burghammer do Burgneudorfu (bod č. 10).

Hned na začátku obce hledejte odbočku vpravo na silnici číslo 130 (značeno Schleife). Před vámi je dalších 13 km zatáček a radosti, než dorazíte do samotného Schleife (bod č. 11), respektive části obce Rohne. Tady sledujte odbočku vpravo do Trebendorfer Weg. A už je to jen pár stovek metrů k místní zajímavosti, ranči Reinert. Saloon s výbornou kuchyní, vyjížďky na koních, ale třeba také pro motorkáře zajímavé výpravy na čtyřkolkách a užít si toho tu můžete mnohem víc.

Další cesta bude pokračovat od ranče dál na hlavní a tady vpravo do Weiβwasser. Tady sice narazíte na hlavní tah číslo 156, ale vy pokračujte rovně po silnici číslo 126, která vás krásnou krajinou dovede až na kruhový objezd na severní straně obce Weiβkeiβel – jeďte přes něj rovně až do Sagar (bod č. 12). Před vámi Lužická Nisa oddělující Německo od Polska a vy se podél ní vydejte vpravo po silnici číslo 127. Cestu podél vojenské základny vystřídá téměř nedotčená krajina dříve uzavřeného příhraničního prostoru. Jedinou větší obcí, kterou tady potkáte je Rothenburg (bod č. 13), přes ten stále rovně a dál, dokud se nedostanete na nadjezd nad hlavním tahem číslo 4 a hned za ním na křižovatku se silnicí číslo 115 (bod č. 14). Tady doleva a už se dostáváte na obchvat města Görlitz. Sledujte pozorně značení na Zittau, které vás přivede na jih města a napojí na silnici číslo 99, kterou se kolem jezera Berzdorfer See a přes Ostritz (bod č. 15) dostanete zpět do Žitavy.

Odkaz na trasu v Google Maps.
Přílohy