Lyžování

Skiaréna Jizerky – Tanvaldský Špičák

Lyžařské středisko Špičák se nachází na svazích stejnojmenného vrchu nad obcí Albrechtice v Jizerských horách. Je jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek Jizerských hor. Na vrchu Špičák je rozhledna s turistickou chatou.
Poloha
Adresa:Údolí Kamenice 597Tanvald, 468 41GPS:50°45'32.8''N; 15°16'52.7''E[mapa]
Kontakt
GSM:+420 733 535 350E-mail:info@skibizu.czWeb:www.skijizerky.cz
Půjčovna, servis a prodej doplňků přímo na parkovišti v budově lanové dráhy pod Tanvaldským Špičákem a vedle pokladen ski areálu.

PŮJČOVNA SKIARÉNA RENT 

V našich půjčovnách naleznete značkové a velmi kvalitní sjezdové vybavení i snowboardy, test centrum Elan, K2 a ROSSIGNOL. Veškeré vybavení pravidelně servisujeme na strojích MONTANA = záruka perfektního svezení. V nabídce máme 400 sjezdových kompletů /carvingových/, 100 snowboardových kompletů, 30 kompletů na běžky a dále dostatek přileb. Půjčíme vám vybavení od výrobců: K2, ELAN, ROSSIGNOL, ATOMIC, SALOMON, SPORTEN, ALPINA a DALBELLO. 
 • proškolení pracovníci vám vždy vybavení seřídí 
 • dostatek vybavení i v období hlavní lyžařské sezony 
 • každoročně obměňujeme část vybavení 
 • bezplatná výměna vybavení 
 • přijímáme platby kartou

LYŽAŘSKÁ ŠKOLA SKIARÉNA SCHOOL TANVALDSKÝ ŠPIČÁK II

Sídlí vedle kasy u lanové dráhy Tanvaldský Špičák II. Poskytujeme veškeré služby v oblasti výuky lyžování a snowboardingu. Naučte se lyžovat právě v naší škole, kde na vás čeká přes 50 proškolených instruktorů se znalostmi cizího jazyka. Rezervace výuky je možná pouze telefonicky. Tel.: 732 751 119 

Víkendová lyžařská školička info zde:
Příměstský lyžařský tábor info zde:

PROČ ZVOLIT SKIARÉNA SCHOOL 

 • největší lyžařská a snowboardová škola v Jizerkách 
 • 4 provozovny vždy u nástupu na lyžařské vleky 
 • uzavřená hřiště pouze pro naše klienty a pro výuku 
 • jízdné při výuce ZDARMA 
 • uzavřená hřiště Dětský svět na Severáku a Špičáku II vybavená pojízdnými koberci a atrakcemi k výuce 
 • dětská herna na Severáku – prostor pro odpočinek dětí, hlídání dětí

DĚTSKÝ SVĚT

 • výuka určena pro děti od 3 let 
 • výuka probíhá každý den
 • hračky a zvířátka pro zpestření výuky 
 • dětský koutek pro nejmenší 

LANOVKA A VLEKY

Ve Ski areálu Tanvaldský Špičák, který je největším lyžařským areálem v Jizerských horách, jsou hlavními přepravními prostředky 2 lanové dráhy. Již od roku 2003 lyžařům slouží čtyřsedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. V roce 2018 byla postavena druhá lanovka od firmy Leitner. Jedná se o odpojitelnou 4 sedačku s bublinou. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma – Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

SJEZDOVKY

Ve Ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 8 200 m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Turistická je dlouhá 1 760 m s 280 metrovým převýšením. Ve ski areálu je 5 sjezdových tratí delších než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností – od nejtěžší černé až po lehké modré. 7 km sjezdových tratí je vybaveno systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600 m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený. Jedná se o nejdelší sjezdovky v Jizerkách!

Doprava a parkování

Ski areál je velice dobře dostupný autem. Jizerské hory leží zhruba 110 km severně od Prahy. Samotný ski areál pak naleznete v obci Albrechtice v Jizerských horách. Příjezd po R10 do Turnova, dále přes Jablonec nad Nisou a Smržovku. V areálu jsou k dispozici 2 bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy s celkovou kapacitou cca 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lanovku či lyžařský vlek. Do ski areálu je možné vydat se i vlakem, V blízkosti nástupu na lanovku je vlaková stanice Tanvaldský Špičák. NOVINKA – vyhrazená parkovací plocha pro vozy značky SUZUKI na parkovišti Tanvaldský Špičák II. Pokud přijedete vozem SUZUKI, tak najdete volné parkovací místo vždy, a to v blízkosti pokladen a nástupu na vleky!

Běžecké lyžování:

Albrechtice jsou východiskem tras do vrcholových partií Jizerských hor. Středisko je přímo napojeno na běžecké tratě Jizerské magistrály a to spojnicí ze Sedla pod Špičákem na Knajpu, v délce 6 km.

Aktuální informace z lyžařského střediska

Webkamera z lyžařského střediska

Mapa lyžařského střediska

Číselné informace

Kapacita

 • Čtyřsedačková lanovka: 2
Další informace
 • Počet vleků / lanovek: 4/2
Otevírací hodiny


Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
Prosinec - Březen všechny dny v týdnu 8:15 - 16:30 otevřeno