Lyžování


Biatlonový a běžecký areál Břízky

← Zpět na výpis
vytvořeno:11.4.2011 | upraveno:10.4.2019

Adresa:466 04 Jablonec nad NisouGPS:50°44'40.1''N; 15°11'4.5''E[mapa]
Běžecký areál Břízky, který provozuje Ski klub Jablonec nad Nisou, se nachází v zalesněné příměstské části města Jablonce. Areál svým umístěním i výškovou polohou umožňuje využití pro běžecké lyžování i v období, kdy již v nižších partiích nelze běžecké lyžování provozovat. Současně je vstupem na turistické a sportovně-rekreační trasy Jizerských hor.

Upravované závodní tratě jsou situované v lesních porostech v nadmořské výšce 600 m n. m. Stadion je vybaven technickým zázemím pro pořádání všech druhů závodů a umožňuje kvalitní organizaci jak pro závodníky, tak pro rozhodčí a organizační účely. Využitelnost tratí je podpořena i okruhem s umělým osvětlením a umělým zasněžováním, který profilově navazuje na homologované tratě 3, 5, 7 km. Pro veřejnost je okruh denně osvětlen do 22.00 hodin.

Propojení a trvalé úpravy tratí umožňují variabilnost okruhů a tím i pestrost tratí při pořádání závodů.

Dostupnost lyžařského areálu je přibližně 1 km od centrálně organizovaného parkoviště u víceúčelového sportovního areálu Břízky (kopaná, tenis, squash, volejbal, in-line brusle, kanoistika, plavání, regenerace...). Areál Břízky je součástí východního břehu přehradní nádrže „Mšeno“, která pak přímo navazuje na obytnou část města Jablonce nad Nisou i na městskou hromadnou dopravu.

www.skijablonec.cz

Vlastnosti subjektu
Sezóna:
zima