Užijte si^Liberec

Pánové, tohle v Liberci nesmíte minout

Kam se v Liberci vydat, pokud vás baví závodit, zajímáte se o techniku, fascinují vás vozidla všeho druhu a vaše myšlení je bezchybně logické? Pak vyzkoušejte třeba naše tipy, které jsou sice mířeny na pány, ale budeme jen rádi, když osloví i dámské publikum...

STAŇTE SE PILOTEM

Ve Vratislavicích se můžete posadit za knipl leteckého simulátoru, jehož veškeré systémy i vlastní kokpit pochází z opravdového dopravního letadla McDonnell Douglas DC-9. Pokud je na vás dopravní letadlo moc pomalé, vyzkoušejte si raději stíhačku MIG 21. Tu tady mají také a je to opravdu síla!

PROBUĎTE V SOBĚ ZÁVODNÍKA

Svištění pneumatik, rychlost, adrenalin, to je zážitek, jaký nabízí Motokáry Liberec. Motokáry ve špičkovém stavu s novými motory Honda GX 200ccm můžete pořádně prohnat po 450metrové trati, kde si na dlouhých rovinkách parádně vychutnáte jízdu na plný plyn.

OBDIVUJTE SE KRÁSE VOZIDEL

Pokud vás zajímá všechno, co kola má, určitě u nás navštivte Technické muzeum, kde najdete dopravní prostředky všeho druhu (automobily, kola, motorky, tramvaje, autobus i mašinu). Vynechat nemůžete ani Rodný dům Ferdinanda Porscheho s moderními expozicemi ve stylu 21. století. Jednoduše jsme skvělé místo pro všechny motoristické fandy.

OTESTUJE SVÉ LOGICKÉ MYŠLENÍ

Vyzkoušejte si, jak jste na tom s důvtipem, zda dokážete objasnit záhady a odhalit nebezpečná tajemství. Navštivte liberecké únikovky! Ocitnete se v místnosti plné skrytých indicií, ze které můžete vyváznout jen s pomocí řádné dávky fištrónu. A pozor, čas běží…

ZAMIŘTE DO KRYTU CO

Každou první sobotu v měsíci jsou pod Libercem otevřeny rozsáhlé prostory tzv. libereckého podzemí, které je ve skutečnosti krytem civilní obrany. Kromě původní a stále funkční techniky, jako jsou dieselagregáty nebo filtroventilační zařízení, si s průvodcem prohlédnete na kilometr chodeb a čeká vás tu i výstava tematicky zaměřená na ochranu obyvatelstva a vojenský materiál.

DEJTE SI POŘÁDNĚ DO TĚLA

Člověk odpradávna toužil překonávat vlastní limity a dobývat vrcholy, tak proč si to nevyzkoušet právě v Liberci? Když počasí není právě ideální, je skvělou možností Lezecká aréna Šutr nebo Makak Boulder. Jakmile nás venku vítr nebo jiný nečas neláme do předklonu, dá se vyzkoušet i open-air horolezecká aréna, kde je v létě přístupná via ferrata, drytooling a v zimě (především tedy pokud mrzne, až praští) nastává ten pravý čas na ledolezení.