Produkty regionalne


Bylinné sirupy, medovina a bylinná vína – Kitl s. r. o.

← Wróć
Stworzone:2.2.2009 | Zmodyfikowane:15.10.2020

Adres:Pasířská 3299/60Jablonec nad Nisou, 466 01GPS:50°43'30.1''N; 15°09'17.8''E[Mapa]
Regionální produkt Jizerské hory – bylinné sirupy, medovina a bylinná vína.

Kitlovy bylinné sirupy, medovina a bylinná vína

Inspirováni příběhy proslulého doktora Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela z 18. století, vyrábíme nápoje, které léčí, léky, které chutnají. Jedná se o sirup pro přípravu domácích limonád Kitl Syrob, sirup na povzbuzení Kitl Životabudič a sirup pro období chřipek a nachlazení Kitl Meducínka. Z medicinálních vín vyrábíme Kitl Šláftruňk na dobrou noc a Kitl Medovinu na zahřátí těla i duše.

Medicinální nápoje se dříve využívaly k léčení, dnes je nahradila chemie. Tradici vína a bylinek chceme vrátit zpátky tak, aby i nadále lidem pomáhaly. Kromě výroby a prodeje medicinálních nápojů provozujeme sezónně otevřené Kittelovo muzeum na Krásné – Pěnčíně.

Některé výrobky:

Kitl Šláftruňk navazuje na tradici medicinálních vín, kterých se v minulosti hojně používalo, avšak dnes jsou téměř zapomenuty. Zlatý a Rudý Kitl Šláftruňk (liší se od sebe použitým vínem a jednou – tajnou osmou – bylinkou) se vyrábí podle tajného předpisu z révového vína, sedmi bylinek na uklidnění a hroznového moštu. Kitl Šláftruňk má zklidňující a uvolňující účinky, proto ho doporučujeme užívat na dobrou noc.

Kitl Životabudič je medicinální sirup na povzbuzení. Vyrábí se z hroznové šťávy a pěti léčivých bylin s povzbuzujícími účinky (obsahuje velké množství hroznového cukru – a žádný cukr řepný, žádná umělá sladidla) a obsahuje přírodní kofein z bylin. Svými povzbuzujícími účinky odpovídá jedna láhev Životabudiče dvaceti plechovkám energetického nápoje.

Zámečnická mast je vyrobena dle starodávného receptu z mízy mladých jehličnanů, panenského olivového oleje a včelího vosku. Používá se na bolestivé a nepohyblivé klouby a záda, doplňkově též na bolavé svaly a šlachy.

Kittelova medovina s propolisem spojuje unikátní vlastnosti květového medu a propolisu. Propolis pomáhá posilovat přirozenou imunitu organizmu, má antibiotické, antibakteriální a antivirové účinky. Kittelova medovina neprošla varem, uchovává si proto všechny vlastnosti květového medu, ze kterého je vyrobena.

Bylinný likér doktora Kittela, 40% bylinný likér je vyroben z velejemného lihu a speciální směsi bylin a koření.

Kitl Syrob – pro zdravé domácí limonády
Kitl Syrob je poctivý hustý sirup vyráběný podle tradiční domácí receptury. Má vynikající chuť, je vhodný pro přípravu domácích limonád a k ochucení teplých i studených nápojů a koktejlů. Syrob vyrábíme ve variantě bezový, zázvorový a mátový.

Kitl Meducínka
Jedná se o medicinální sirup pro období chřipek a nachlazení, jehož jednotlivé složky pomáhají posilovat přirozenou obranyschopnost organizmu. Je registrován jako doplněk stravy (Státním zdravotním ústavem a Ministerstvem zdravotnictví).

Šumavské Bylinné
Jedná se o tradiční žaludeční medicinální víno – digestiv, který je vhodný k dobrému jídlu pro lepší trávení. 

Recept na zaručeně výborný horký Syrob:

(doporučené ředění je v poměru 1: 8)

* horký nápoj ze zázvorového Syrobu doplňte kolečkem pomeranče nebo citrónu a přidejte špetku skořice

* horký nápoj z bezového Syrobu je dobré podávat s plátkem sladkého jablíčka nebo hrušky, okořeňte trochou hřebíčku

* horký nápoj z mátového Syrobu dotáhnete do sladkého konce lžičkou medu

Jednotlivé ingredience vložte do hrnečku nebo sklenice na horké nápoje, ale pozor – nepřehánět! Ovoce i koření stačí opravdu málo, jinak přebijete původní chuť Syrobu. Ten nalejte do hrnku také a jej nakonec zalejte horkou vodou o teplotě mezi 70 a 80°C.