Vyhledávání

Crystal Valley Week 2024

 
26.1.2024
<
image_2048x1755image_1000x667image_5000x3327image_9504x6336
>
TypThemaCharakterGeeignet für
Typ:Glasmacher-Veranstaltungen – Křišťálové údolíThema:Bildende Kunst,
Glas
Charakter:LokalGeeignet für:Urlaub mit Kindern,
Annehmlichen Urlaub
In der letzten Augustwoche findet in Liberec eine große Sommerausstellung von Glas, Schmuck und Modeschmuck aus dem gesamten Kristalltal statt. Der dritte Jahrgang des Glasfestivals bietet interessante Ausstellungen, Installationen im Freien, Vorführungen der Glas- und Schmuckherstellung und Modeschauen
Wann Wo Zulassung
Wann  Anfang: (Mon) 26. August     
    Ende: (Sam) 31. August     
WoBesuchen Sie Liberec Zulassungkeine Angabe
Mehr Informationen hier: crystalvalleyweek.cz
Ort der Veranstaltung
Adresse:LiberecGPS:50°46'12.0''N; 15°03'30.4''E[Karte]
Návštěvníci se mohou těšit na desítky zajímavých výstav, venkovní instalace, ukázky výroby skla i šperků, módní přehlídky, křišťálový trh, představení sklářských mistrů, ale i talentovaných studentů, projížďky speciálně vyzdobenou vánoční tramvají, vánoční dům v létě, koncerty, PechaKucha Night a mnoho dalších zážitků. 

Festival se letos ponese v duchu 300letého výročí výroby skleněných svítidel na severu Čech. Na Šaldově náměstí nebo balkóně liberecké radnice tak budou moci návštěvníci obdivovat výjimečné světelné objekty od Preciosa Lighting a Artcrystal Tomeš

Carnival of Plants bude výjimečná floristická show v botanické zahradě. Liebiegův palác zaplní práce šperkařů z Turnova – a to nejen mistrů svého oboru z Granátu Turnov, ale i studentů šperkařské školy. Hans van Bentem je nizozemský sklářský výtvarník, který přiveze svou výstavu Keep od Dreaming do Kavárny Pošta. Skvělé budou i módní přehlídky v Paláci Liebieg nebo tramvajovém depu. Sklárna Ajeto připomenesvé letošní 30. výročí výstavou ve foyer Divadla F. X. Šaldy. Lasvit vyzdobí průčelí budory Brouk a Babka, vratislavická Zauhlovačka dá příležitost mladým, talenotovaným výtvarníkům, mimo jiné se tak představí Ondřej Kábele, Josefína Váchová a studenti střední uměleckých škol z celého Libereckého kraje. Nedaleký rodný dům Ferdinanda Porche bude hostit výstavu  Rych-lost studia Houdek Art o legendách motosprotu.

Malí i velcí návštěvníci si během Týdne Křišťálového údolí samozřejmě vyzkouší práci sklářů a šperkařů vlastníma rukama a ke koupi budou i originální autorské šperky a výrobky ze skla. Skvělou příležitost k tomu nabídne Křišťálový trh v liberecké knihovně nebo workshopy na náměstí před radnicí.
Těšte se i na desítky dalších instalací a výstav, Crystal Valley Week 2024 se představí na 27 lokalitách v centru města a Vratislavicích n. N.


(Vstup na většinu festivalových akcí je zdarma.)

Anlagen