Aussichtstürme


Aussichtsturm Císařský kámen

← Zurück
Erstellt:7.7.2009 | Aktualisiert:13.3.2020

Adresse:468 03 RádloGPS:50°42'47.2''N; 15°06'16.1''E[Karte]
Der ursprüngliche hölzerne Aussichtsturm Císařský kámen musste wegen des Notfalls demontiert werden, aber es gibt keinen Grund zur Traurigkeit. An seiner Stelle steht ein neuer Aussichtsturm, der sogar über 3 Meter höher ist. Da die Holzstruktur des ursprünglichen Gebäudes nicht erfolgreich war, ist der derzeitige Aussichtsturm aus Stahl und das Holz wird nur eine dekorative Funktion erfüllen. Erklimmen Sie den 637 Meter hohen Berg und sehen Sie sich aus Císařský kámen um!

Císařský kámen se během posledních let stal hojně vyhledávaným turistickým cílem. Nyní zde stojí dokončená nová rozhledna. Místo je přístupné celoročně a přestože stavba má již finální podobu, její okolí ještě prochází drobnými úpravami, přibude zde mobiliář pro turisty. Tabulky s popisy vrcholů a dominant okolí jsou umístěny na vrcholu rozhledny, aby lidem usnadnili orientaci při pohledech na krásy našeho kraje. Nová rozhledna Císařský kámen je již od pohledu vyšší než její předchůdkyně, přesně o tři metry. Během let okolní stromy povyrostly a rozhledna již v původní výšce nenabízela tak krásné výhledy, jaké se naskytnou turistům nyní.

Původní dřevěná rozhledna Císařský kámen musela být sice kvůli havarijnímu stavu rozebrána, ale není důvod ke smutku. Na jejím místě už kraluje rozhledna nová, která je dokonce o 3 metry vyšší. Protože se dřevěná konstrukce původní stavby neosvědčila, je nynější rozhledna ocelová a dřevo tu bude plnit již jen dekorativní funkci. Rozhledna byla dostavěna koncem loňského roku a nyní je úspěšně zkolaudována. Vystoupejte na kopec v nadmořské výšce 637 metrů a rozhlédněte se z Císařského kamene!

Zpestřením putování na rozhlednu je malý bufet nacházející se cca 500 m od rozhledny v osadě Milíře, směrem k obci Rádlo. Nabízí občerstvení, dětský koutek, využíván je především cyklisty.   

Přístup:
* po zelené značce z liberecké čtvrti Rochlice (zhruba 6 km)
* po zelené značce z obce Jeřmanice (zhruba 2 km)
* po červené značce z obce Rádlo (zhruba 2 km)
* po červené značce z obce Proseč nad Nisou (zhruba 2 km)
* po žluté značce z Vratislavic nad Nisou (zhruba 4,5 km)

Öffnungszeiten
Monat von / bisTag in der Woche von / bisStunden von / bisKennzeichen
alle Monate -- In Betrieb