Moderní architektura

Krajská vědecká knihovna v Liberci

Budova Krajské vědecké knihovny byla postavena pod záštitou prezidentů ČR V. Havla a SRN R. Herzoga v letech 1996-2000 na místě synagogy zničené roku 1938, a proto je nazývána Stavbou smíření.

Akce (11)

rozbalit výpis
Poloha
Adresa:Rumjancevova 1362/1Liberec, 460 53GPS:50°46'17.9''N; 15°03'31.0''E[mapa]
Kontakt
Telefon:+420 482 412 133E-mail:library@kvkli.czWeb:www.kvkli.czwww.facebook.com/knihovnaliberec

Stavba smíření

Kdysi tu stála jedna z největších synagog ve střední Evropě, kterou však nacisté během Křišťálové noci roku 1938 do základů vypálili. Důstojného využití se opuštěnému místu dostalo až na přelomu 20. a 21. století, kdy tu za podpory  prezidentů ČR Václava Havla a SRN Romana Herzoga vyrostla knihovna s židovskou modlitebnou. Budova dostala symbolický název „Stavba smíření“ a svým posláním nejenže zahlazuje křivdy minulosti, ale šířením vzdělání dává naději i budoucnosti.

Informační služba a internet

V přízemí budovy najdete knihovní informační službu, Wi-Fi, veřejný internet (při práci můžete používat vlastní USB disky a tisknout) a také knihovní kavárnu s výběrem nápojů a občerstvení.

Všeobecná knihovna

V suterénu je umístěna všeobecná knihovna, která nabízí k zapůjčení miliony svazků beletrie včetně cizojazyčné, časopisy a taképublikace z celé řady oborů. Inspirujte se výběrem TOP knih na stolcích. Půjčujte si snadno pomocí samoobslužných automatů.

Studijní knihovna a periodika

V 1. patře jsou umístěna periodika (denní tisk, časopisy) ke čtení na místě a najdete tu i skripta, odborné publikace v cizích jazycích, mapy měst a států nebo čtečky e-knih, iPady k vypůjčení.

Knihovna pro děti a mládež

Krásná literatura pro dětizaplnila 3. patro budovy. Na malé čtenáře tu čekají pohádky, povídky, romány, komiksy, báje, sci-fi, fantasy a další literární žánry.

Hudební knihovna

Ve 4. patře je připravena pestrá nabídka hudby na CD, filmů na DVD, zvukových knih, not pro různé hudební nástroje a najdete tu také společenské hry deskové, karetní, vědomostní, strategické, a to pro děti i dospělé.

Velký sál a konferenční místnost

V knihovně si můžete pronajmout sály, zasedací místnost nebo výstavní prostory. Právě za kulturou sem ostatně mnoho návštěvníků také míří. Nabitý program výstav a dalších kulturních akcí najdete na webu knihovny.
Otevírací hodiny
Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce Po 9:00 - 19:00 otevřeno
Út 12:00 - 19:00 otevřeno
St - Pá 9:00 - 19:00 otevřeno
So 9:00 - 13:00 otevřeno