Vyhledávání

Crystal Valley Week 2024

 
26.1.2024
<
image_2048x1755image_1000x667image_5000x3327image_9504x6336
>
TypTémaCharakterVhodné pro
Typ:Sklářské akce – Křišťálové údolíTéma:Výtvarné umění,
sklo
Charakter:MístníVhodné pro:Dovolenou s dětmi,
Pohodovou dovolenou
Velká letní přehlídka skla, šperku a bižuterie z celého Křišťálového údolí rozzáří Liberec v posledním srpnovém týdnu. Třetí ročník sklářského festivalu přinese zajímavé výstavy, venkovní instalace, ukázky výroby skla a šperků i módní přehlídky
Kdy Kde Vstupné
Kdy Začátek: (Po) 26. Srpen      
   Konec: (So) 31. Srpen      
KdeLiberec Vstupnéneuvedeno
Více informací zde: crystalvalleyweek.cz
Místo konání akce
Adresa:LiberecGPS:50°46'12.0''N; 15°03'30.4''E[mapa]
Návštěvníci se mohou těšit na desítky zajímavých výstav, venkovní instalace, ukázky výroby skla i šperků, módní přehlídky, křišťálový trh, představení sklářských mistrů, ale i talentovaných studentů, projížďky speciálně vyzdobenou vánoční tramvají, vánoční dům v létě, koncerty, PechaKucha Night a mnoho dalších zážitků. 

Festival se letos ponese v duchu 300letého výročí výroby skleněných svítidel na severu Čech. Na Šaldově náměstí nebo balkóně liberecké radnice tak budou moci návštěvníci obdivovat výjimečné světelné objekty od Preciosa Lighting a Artcrystal Tomeš

Carnival of Plants bude výjimečná floristická show v botanické zahradě. Liebiegův palác zaplní práce šperkařů z Turnova – a to nejen mistrů svého oboru z Granátu Turnov, ale i studentů šperkařské školy. Hans van Bentem je nizozemský sklářský výtvarník, který přiveze svou výstavu Keep od Dreaming do Kavárny Pošta. Skvělé budou i módní přehlídky v Paláci Liebieg nebo tramvajovém depu. Sklárna Ajeto připomenesvé letošní 30. výročí výstavou ve foyer Divadla F. X. Šaldy. Lasvit vyzdobí průčelí budory Brouk a Babka, vratislavická Zauhlovačka dá příležitost mladým, talenotovaným výtvarníkům, mimo jiné se tak představí Ondřej Kábele, Josefína Váchová a studenti střední uměleckých škol z celého Libereckého kraje. Nedaleký rodný dům Ferdinanda Porche bude hostit výstavu  Rych-lost studia Houdek Art o legendách motosprotu.

Malí i velcí návštěvníci si během Týdne Křišťálového údolí samozřejmě vyzkouší práci sklářů a šperkařů vlastníma rukama a ke koupi budou i originální autorské šperky a výrobky ze skla. Skvělou příležitost k tomu nabídne Křišťálový trh v liberecké knihovně nebo workshopy na náměstí před radnicí.
Těšte se i na desítky dalších instalací a výstav, Crystal Valley Week 2024 se představí na 27 lokalitách v centru města a Vratislavicích n. N.


(Vstup na většinu festivalových akcí je zdarma.)

Přílohy