Vyhledávání

Věž Severočeského muzea

Vyhlídková muzejní věž je velkou zajímavostí, protože je vlastně kopií věže \"staré\" liberecké radnice a její interiér zdobí nejdelší skleněný žebřík na světě od firmy Salansky.
Poloha
Adresa:Masarykova 437/11Liberec, 460 01GPS:50°46'28.5''N; 15°04'6.4''E[mapa]
Kontakt
Telefon:+420 485 246 111E-mail:info@muzeumlb.czWeb:http://www.muzeumlb.cz
Už jste si prohlédli nejdelší skleněný žebřík na světě, který zdobí "Křišťálovou věž" Severočeského muzea?

Tohle parádní dílo vykouzlili bratři Jan a Ondřej Salanští a proťali jím hned dvě patra věže. První část tvoří samotný žebřík, který díky vnitřnímu vystříbření vypadá jak z nerezu. V druhé části žebřík doplňují stříbrná mračna z ručně foukaného hutního skla.

Možná nám to nebudete věřit, ale čtyřiadvacetimetrový žebřík váží poctivých 140 kg a mraky pak dalších 120 kg. Věž tedy zdobí napohled sice éterické sklo, které má však ve skutečnosti přes čtvrt tuny.

Šprincle vyrůstají z hromady křemičitého písku, protože právě v něm má sklářství svou základnu, a návštěvníkům se při stoupání (po schodech) vzhůru představuje cesta skla zakončená výhledem do Křišťálového údolí.

Užijte si procházku historií, kdy se ve zdejším kraji získával mimořádně kvalitní sklářský písek, bystřiny dávaly vodu a bučiny skvělé tvrdé dřevo, takže se pod rukama sklářů rodila krása, před kterou poklekal celý svět. Průvodcem vám bude i působivý videomapping!
Otevírací hodiny

Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce Po - zavřeno
Út - Ne 10:00 - 19:00 otevřeno

Vstupné - věž
Plné vstupné:50,00 CZK
Související karty (1)