Vyhledávání

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. V současné době zde sídlí muzeum, které vás v moderně pojatých expozicích interaktivně zapojí do poznávání světa techniky, technologií, bohaté historie i budoucnosti mobility.
Poloha
Adresa:Tanvaldská 38Liberec, 463 11GPS:50°44'43.4''N; 15°05'11.6''E[mapa]

Inženýrské umění

Vitríny prezentují historické milníky konstrukčního a inženýrského umu – od prvních nástrojů až po vynálezy, které se uplatní v blízké budoucnosti. Zvláštní pozornost je věnována regionu Čech a bohaté tradici, kterou v oblasti technického vývoje máme.

Mobilita

Středobodem této části expozice je vůz spjatý se jménem Ferdinanda Porscheho. Návštěvníci zde najdou i ukázky vývojových prací, designových studií či výzkumných projektů, které se uplatní u automobilů budoucnosti. To vše je doplněno výhledem, jak by mohla vypadat mobilita budoucnosti.

Rodina

Dominantním prvkem je zde velký rodinný stůl, věnovaný rodině Porscheových. Stůl je zaplněný vzpomínkami a důležitými momenty, které vyprávějí o životě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích, Vídni, Vídeňském Novém Městě, Stuttgartu, Wolfsburku, Gmündu a Zell am See. Dobové fotografie jsou přitom vstupem do multimediální prezentace o životě a díle Ferdinanda Porscheho.


Co je dobré vědět

  • Individuální prohlídky - v otevírací době si můžete expozici samostatně prohlédnout, a to interaktivně s pomocí na místě půjčovaných iPadů.
  • Skupinové prohlídky - v případě skupiny nad 20 osob doporučujeme kontaktovat rodný dům s předstihem.
  • Rodný dům lze po předchozí domluvě navštívit i mimo standardní otvírací dobu.
Otevírací hodiny


Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce Pá - Ne 9:00 - 17:00 otevřeno

Vstupné
Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:30,00 CZK
Rodinné vstupné:120,00 CZK
Poznámka:Zvýhodněné vstupné: děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, zaměstnanci ŠKODA AUTO