Rozhledny a vyhlídky


Rozhledna Císařský kámen

← Zpět na výpis
vytvořeno:7.7.2009 | upraveno:13.3.2020

Adresa:468 03 RádloGPS:50°42'47.2''N; 15°06'16.1''E[mapa]
Rozhledna se nachází na Císařském kameni u Rádla.

Císařský kámen se během posledních let stal hojně vyhledávaným turistickým cílem. Nyní zde stojí dokončená nová rozhledna. Místo je přístupné celoročně a přestože stavba má již finální podobu, její okolí ještě prochází drobnými úpravami, přibude zde mobiliář pro turisty. Tabulky s popisy vrcholů a dominant okolí jsou umístěny na vrcholu rozhledny, aby lidem usnadnili orientaci při pohledech na krásy našeho kraje. Nová rozhledna Císařský kámen je již od pohledu vyšší než její předchůdkyně, přesně o tři metry. Během let okolní stromy povyrostly a rozhledna již v původní výšce nenabízela tak krásné výhledy, jaké se naskytnou turistům nyní.

Původní dřevěná rozhledna Císařský kámen musela být sice kvůli havarijnímu stavu rozebrána, ale není důvod ke smutku. Na jejím místě už kraluje rozhledna nová, která je dokonce o 3 metry vyšší. Protože se dřevěná konstrukce původní stavby neosvědčila, je nynější rozhledna ocelová a dřevo tu bude plnit již jen dekorativní funkci. Rozhledna byla dostavěna koncem loňského roku a nyní je úspěšně zkolaudována. Vystoupejte na kopec v nadmořské výšce 637 metrů a rozhlédněte se z Císařského kamene!

Zpestřením putování na rozhlednu je malý bufet nacházející se cca 500 m od rozhledny v osadě Milíře, směrem k obci Rádlo. Nabízí občerstvení, dětský koutek, využíván je především cyklisty.   

Přístup:
* po zelené značce z liberecké čtvrti Rochlice (zhruba 6 km)
* po zelené značce z obce Jeřmanice (zhruba 2 km)
* po červené značce z obce Rádlo (zhruba 2 km)
* po červené značce z obce Proseč nad Nisou (zhruba 2 km)
* po žluté značce z Vratislavic nad Nisou (zhruba 4,5 km)

Otevírací hodiny
Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce -- otevřeno