Rozhledny a vyhlídky

Liberecká výšina

Liberecká výšina je stranou rušného města a přitom od konečné stanice tramvaje coby kamenem dohodil (a příjemnou procházkou došel). Je ideálním cílem krátkých výšlapů i zastávkou na vašem výletě do Jizerských hor.
Poloha
Adresa:Wolkerova 251Liberec, 460 15GPS:50°46'41.8''N; 15°05'29.2''E[mapa]
Kdyby se v Liberci někde v noci procházela bílá paní, pak to bude právě tady. Středověký hrádek na kraji jizerskohorských lesů je náležitě vyzdobený. Hradní příkop s mostem, kamenná brána a nádvoří s rumpálovou studnou působí opravdu romanticky. A co teprve 25metrová kamenná věž. 

Už jste se hezky historicky naladili? Trochu je nám stydno přiznat, že tenhle „středověk“ je z počátku 20. století. Ale vždyť to koneckonců ničemu nevadí. Naopak. Použitím starobylého zdiva dosáhli stavitelé dokonalé iluze.

Nechte se nalákat hezkým výhledem z věže i občerstvením ve stylové restauraci a přijďte si tuhle romantiku pořádně užít. Dojdete sem po žluté turistické značce přímo z Lidových sadů, od liberecké zoo je to jen kilometr do mírného kopce. Pochopitelně dojet můžete i autem, parkovat lze přímo u objektu.
Otevírací hodiny


Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
všechny měsíce všechny dny v týdnu 10:30 - 22:00 otevřeno

Přílohy