Historické stavby


Hotel PRAHA

← Zpět na výpis
vytvořeno:11.5.2009 | upraveno:14.2.2020

Adresa:Železná 2/1Liberec, 460 01GPS:50°46'10.8''N; 15°03'27.6''E[mapa]
GSM:+420 734 440 035Telefon:+420 485 102 655Fax:+420 485 113 138E-mail:recepce@hotelprahaliberec.czWeb:http://www.hotelprahaliberec.cz
Secesní hotel PRAHA se nachází v samém historickém centru města Liberec.
Hlavní vchod má hotel Praha ze Železné ulice, kudy v dávných dobách vedla obchodní cesta z Čech a do Žitavy a Lužice, bývalé součásti Českého království. Na místě dnešního hotelu prý stávala odedávna zájezdní hospoda, jejíž majitelé získali později várečné právo. Provoz hostince vzkvétal také díky trhům, které se dvakrát v týdnu pořádaly na náměstí.

Čtyřpodlažní nárožní dům je vynikající secesní architekturou. Tento tehdy módní sloh se plně projevuje nejen na průčelí budovy, ale ovlivnil i jeho interiéry, zejména původní prostor kavárny a restaurace v prvním poschodí.

Hotel projektoval jablonecký architekt R. Hemmerich. (zdroj: Liberecké domy hovoří I., 1992)

Hotel PRAHA – ubytování:

Hotel PRAHA je 3* + 4* hotel, jenž nabízí ubytování v jednolůžkových či dvoulůžkových pokojích a luxusních Junior Suite, s exkluzivním výhledem na hlavní náměstí v Liberci. Ubytování v hotelu je vhodné pro jednotlivce, rodiny s dětmi, mladé páry i seniory, obchodní klienty i firemní partnery.

Vybavení hotelových pokojů - TV se satelitním příjmem, telefon s přímou volbou, WiFi zdarma, sprcha a toaleta. Na pokoji je minerální voda pro osvěžení gratis jako pozornost klientům.

Apartmány - luxusní koupelna s vanou pro dva, originální secesní nábytek. Výhled z okna patří k nezapomenutelným dojmům, které si návštěvník z města odváží.

Hotel PRAHA – stravování:

Kavárna v přízemí hotelu nabízí výbornou kávu, zákusky a zmrzlinu. Restaurace Hotelu Praha se nachází v 1. patře hotelu a slouží pouze pro podávání snídaní hotelovým hostům, její kapacita je 55 míst.

Hotel PRAHA – další služby:

Praní a žehlení prádla dle aktuálního ceníku
TV se satelitním příjmem na všech pokojích
Faxové a telefonní služby dle aktuálního ceníku
Snídaně na pokoj za příplatek 50 Kč
Trezor na recepci je k dispozici zdarma - recepce 24/7
Parkování na uzavřeném parkovišti - vstup na parkoviště vede z Kostelní ulice
WiFi zdarma
Vaše kola a lyže uloží zdarma
Související články