Ubytování

Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****

Poloha
Adresa:Gutenbergova 126/3Liberec, 460 01GPS:50°46'7.6''N; 15°03'41.3''E[mapa]

Historie:

Clarion Grandhotel Zlatý Lev slouží svým hostům již od roku 1906, kdy jej u příležitosti česko-německé výstavy slavnostně uvedl do provozu rakousko-uherský císař František Josef I. Hotel je umístěn v parkové zóně města Liberce, v jeho historické části v sousedství libereckého zámku.

Impulsem pro výstavbu hotelu se stala plánovaná Výstava českých Němců v roce 1906. Investorem byl hoteliér Raimund Haschke a autorem projektu místní stavitel Anton Worf. Hotel postavený v letech 1904-1905 má v kontextu liberecké architektury mimořádné postavení, neboť se jedná o slohově nejčistší libereckou stavbu ve stylu florální secese. Vysokou úroveň mělo i technické a hygienické vybavení hotelu, kdy bylo např. v jednotlivých pokojích užito centrální vysávání. Ve své době byl hotel považován za jeden z nejlepších a nejluxusnějších v celé monarchii. V roce 1929 pak interiér hotelu doplnila elegantní kavárna od věhlasného drážďanského ateliéru Lossow & Kühne.

Ubytování:

Hotel se nachází v klidné lokalitě a přesto v centru Liberce.

Hotel disponuje celkovou kapacitou 117 pokojů. K dispozici jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje Superior, jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje Deluxe, Junior Suite, Prezidentské Apartmá v art-nouveau stylu a Apartmá Ještěd. Pro rodinné pobyty nabízí hotel propojené dvoulůžkové pokoje.

Hostům i široké veřejnosti je k dispozici vyhlášená kuchyně v místní Benada Restaurant, která nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně v moderním pojetí.

Plánujete-li konferenci v Liberci, Clarion Grandhotel Zlatý Lev vám nabízí 4 konferenční místnosti s kapacitou až pro 400 osob. Největší sál poskytuje možnost uskutečnění i velkých společenských akcí, jako jsou plesy, velké firemní akce či svatby.

Hotelovým hostům je k dispozici také Wellnes & Therapy.

Vlastnosti
Doplňkové služby:
masáže, rehabilitace
Vybavení:
pokoj s vanou / sprchou
Klasifikace:

Druhy pokojů:
1 lůžkové2 lůžkovéapartmá
Číselné informace

Kapacita

  • Orientační cena za noc se snídaní / osoba: 1960
  • Orientační cena za noc / osoba: 1560
  • Počet apartmá: 6
  • Počet 2 lůžkových: 106
  • Počet 1 lůžkových: 5
  • Celkový počet pokojů: 117
  • Celková kapacita lůžek: 229
Přílohy