Sportovní centra


Sportovní areál Na rozcestí, Vratislavice nad Nisou

← Zpět na výpis
vytvořeno:31.8.2009 | upraveno:15.5.2018

Adresa:Na rozcestíLiberec, 463 11GPS:50°44'22.7''N; 15°05'23.5''E[mapa]
Moderní víceúčelový sportovní areál ve Vratislavicích nad Nisou nabízí hřiště na fotbal, beach volejbal, tenis, basketbal, volejbal.

Součástí areálu je fotbalové hřiště s umělým trávníkem třetí generace, hřiště na plážový volejbal a víceúčelové hřiště pro tenis, basketbal a další sporty s umělým povrchem druhé generace. Povrchy všech hřišť jsou díky kvalitnímu podkladu a odvodnění vhodné pro celoroční provoz.

Fotbalové hřiště

Fotbalové hřiště s umělým trávníkem III. generace se zásypem gumového granulátu (certifikace FIFA). Základní rozměry fotbalového hřiště jsou 30 x 44 m, hřiště je ohraničeno ochranným oplocením typu COREL do výšky 2 m. Za brankami o rozměrech 5 x 2 m je oplocení navýšeno ochrannými sítěmi proti míčům do výšky 6 m. K dispozici jsou 4 přenosné branky o rozměrech 3 x 2 m určené pro hraní na šířku hřiště.

Beach volejbal

Hřiště pro plážový volejbal o rozměrech 8 x 18 m je vyplněno certifikovaným křemičitým pískem. Celé hřiště je ohraničeno ochrannými sítěmi do výšky 3 m. Po hře je hráčům k dispozici venkovní sprcha s ohřevem vody.

Víceúčelové hřiště

Hřiště s umělým trávníkem tloušťky 1,5 cm se zásypem křemičitého písku je určeno pro tenis, basketbal, volejbal, nohejbal aj. Rozměry hřiště jsou 18 x 36 m. Celé hřiště je obehnáno rámovým oplocením typu COREL výšky 3 m, ve spodní části doplněným dřevěným mantinelem s pružnou gumou.

Umělá plocha

V centrální části areálu se nachází hřiště s umělou plochou. Obdélníková plocha o rozměrech 17 x 24 m je k využití po celý rok. V letním období je využívána zejména pro rekreační florbal, hokejbal nebo střílení na hokejovou branku. V zimním období, v případě příznivého - mrazivého počasí, bruslíme na přírodním ledu.

Stolní tenis

K hraní stolního tenisu lze ve sportovním areálu využít jednoho zbrusu nového venkovního stolu s technologií pružného pórovitého betonu s klasickou hrací plochou o rozměrech 274 x 152,5 cm. Zapůjčení pálek a míčků je samozřejmostí.

Pétanque

Společenskou hru pro dvě 1-3 členná družstva zvanou pétanque můžete ve svém volném čase provozovat ve sportovním areálu Na Rozcestí na hrací ploše s pískovým podkladem o rozměrech 11 x 4 m. Výraznou předností tohoto sportu je, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení). K dispozici je několik sad koulí k zapůjčení zdarma.

Relax zóna

Pro společné chvíle po sportovních aktivitách je možné ve sportovním areálu využít relaxační zóny v prostoru za hřištěm na beach volejbal. Zde je k dispozici posezení kolem ohniště s možností zapůjčení grilu u správce areálu. Prostor lze využít k oslavě zakončení sezóny sportovními oddíly, stejně jako pro oslavy narozenin se sportovním vyžitím na přilehlých sportovištích.

Šatny a sociální zařízení

Zázemí pro sportovce sportovního areálu poskytují tři šatny. Nedílnou součást šaten tvoří sociální zařízení (toalety a sprchy). K dispozici je občerstvení s otevírací dobou shodnou s provozní dobou areálu.

Vlastnosti subjektu
Sezóna:
létozima
Typ sportovního zařízení:
sportoviště
Vybavení a služby:
šatnyWC / sprchyobčerstvenípůjčovna sportovního vybavení
Další možnosti:
občerstvení
Druh kurtů:
venkovní
Číselné informace

Kapacita

  • Počet kurtů: 1
Otevírací hodiny
Měsic od / doDen v týdnu od / doHodiny od / doPříznak
Duben - Září Po - Pá 10:00 - 21:00 otevřeno
So - Ne 9:00 - 21:00 otevřeno
Říjen - Březen Po - Pá 13:00 - 21:00 otevřeno
So - Ne 9:00 - 21:00 otevřeno