Pěší turistika


Procházka libereckým dolním centrem

← Zpět na výpis
vytvořeno:9.12.2019 | upraveno:9.12.2019

Adresa:Pražská 23/15LiberecGPS:50°46'3.7''N; 15°03'25.6''E[mapa]
V téhle části Liberce je spousta lidí, kteří někam cestují nebo vyrazili na nákupy. Šrumec je tu proto pořádný. Málokdo si při tom shonu všimne, že i tady jsou domy se zajímavou architekturou nebo historií. Pojďte si je prohlédnout spolu s námi.
Jít na procházku dolním centrem by napadlo málokoho. Většina z nás tudy chodí tak často, až máme dojem, že tu už není co objevovat. Tentokrát však nepůjdeme nakupovat ani nepojedeme hromadnou dopravou za každodenními povinnostmi. Na téhle procházce zvedneme hlavu a prohlédneme si, kolem čeho vlastně denně všichni chodíme. Půjdeme od nestarší hospody k nejvyšší budově, od přestavěných textilek k současným „Mekkám“ zábavy a přitom zjistíme, že od Dunaje k Nise vlastně není zas tak daleko. Nahoru i dolů jako ostatně všude po městě, po dlažbě z liberecké žuly, po asfaltu, přes koleje nebo přes vodu, křížem krážem dopravním uzlem i kolem větších či menších obchodů, taková je naše procházka dolním centrem.

Mapka s trasou a podrobnějšími informacemi je k dispozici v příloze, nebo si ji zdarma vyzvedněte v našem informačním centru.


Přílohy