Pěší turistika

Skryté příběhy - Město vzpoury (Liberec)

Máš-li odvahu, vyber si trasu v Liberci, jejíž příběh se odehrává v roce 1623, a začni měnit historii. Albrecht z Valdštejna chce nechat vypálit město Liberec, protože je vzpurné. Přiveď ho k rozumu.
Poloha
Adresa:Park Clam-GallasůLiberecGPS:50°46'4.7''N; 15°03'43.1''E[mapa]
Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Prvním krokem, který musíte udělat, je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu). Pak už stačí vybrat si místo, kam vyrazíte.

Stáhni si zdarma aplikaci do chytrého telefonu s OS Android nebo iOS a vydej se ven za dobrodružstvím. Velké osobnosti i malé postavy českých dějin už na tebe čekají a potřebují tvou pomoc. Poznáš zajímavá místa po celé České republice a zažiješ spoustu zábavy. 

Liberec býval v 15. století vesnicí, kde žilo několik soukeníků. Po bitvě na Bílé hoře ho výhodně získal Albrecht z Valdštejna. Mocný muž, vojevůdce a politik, který by rád ovládal celou Evropu. Ten z Liberce udělal skutečné město a centrum textilního průmyslu. Vyráběly se zde tisíce uniforem pro jeho armádu. Valdštejn v celém svém panství bojoval proti protestantům, kterých zde byla většina, a snažil se je přivést na víru katolickou. Marně. Lidé se bouřili, Valdštejn zuřil, ale město přesto vzkvétalo a obyvatelé byli i v čase války v klidu a dostatku. Několikrát ale hrozilo, že Valdštejn město vypálí a obyvatele vyžene.

délka 2 km | 7 zastavení | trvání 1h 

Trasa vede těmito zastaveními:

Park Clam-Gallasů
liberecká radnice
Valdštejnské domky - ul. Větrná
kostel Nalezení sv. Kříže - Malé nám.
Základní umělecká škola - Frýdlantská ul.
Krajská vědecká knihovna - Rumjancevova ul.
Nerudovo nám.