Pěší turistika


Putování s rytířem Rolandem po Liberci a Žitavě

← Zpět na výpis
vytvořeno:29.10.2018 | upraveno:31.5.2022

Adresa:nám. Dr. E. Beneše 23Liberec, 460 01GPS:50°46'13.5''N; 15°03'29.2''E[mapa]
Telefon:+420 485 101 709E-mail:info@visitliberec.euWeb:http://www.visitliberec.eu
Projekt je zaměřen na propagaci území měst Liberce a Žitavy a je orientován především na děti a mládež. Jeho cílem jsou představení zajímavé turistické nabídky a podpora přeshraničního cestování rodin s dětmi. Výstupem tohoto projektu je interaktivní turistický průvodce, kterého společně vytvořily děti z Liberce a Žitavy.

Zdravím tě, ať jsi, kdo jsi. Jmenuji se Roland a v rytířské zbroji střežím z věže radnice hrdé město Liberec. Kromě toho, že jsem ochráncem městských práv, jsem také patronem všech dětských návštěvníků našeho města pod Ještědem. 

Společně s mými kamarády jsem pro tebe připravil 20 zajímavých tipů na výlet, které můžeš podniknout se svými rodiči nebo prarodiči. Nebudou to ale ledajaké výlety. Čeká Tě zajímavé putování za mými všetečnými úkoly. Pokud bude úspěšné, připravil jsem si pro Tebe odměny. Jednu můžeš získat v Liberci, druhá na Tebe čeká v sousední Žitavě.

PRAVIDLA PUTOVÁNÍ

  • Kniha obsahuje celkem 20 tipů na výlet. 10 v Liberci a 10 v sousední Žitavě.
  • Každý výletní cíl má svůj vlastní všetečný úkol. Pokud jej splníš, zapiš si odpověď do připravené kolonky.
  • Políčko, nad kterým najdeš číslo, je součástí závěrečného úkolu.
  • Kniha je rozdělena na dvě části – liberecké tipy na výlet a žitavské tzn., že v knize se nachází dva závěrečné úkoly.
  • Pokud zjistíš odpovědi na Rolandovi všetečné otázky a budeš vědět „tajné heslo“, čeká na tebe odměna. Za splnění libereckých všetečných otázek získáš odměnu v Městském informačním centru v Liberci. Odměnu za splnění žitavských všetečných úkolů si můžeš vyzvednout v informačním centrum v Žitavě.

Tento projekt je financován Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa. 

Přílohy