Ostatní sporty


Stáj a jízdárna Prašný Dvůr

← Zpět na výpis
vytvořeno:26.1.2009 | upraveno:25.1.2022

Adresa:Heřmánková 13Liberec, 460 01GPS:50°47'17.1''N; 14°59'52.0''E[mapa]
Stáj PRAŠNÝ DVŮR provozuje své vyjížďky na koních již od roku 1990. Stáj nachází v Machníně na okraji Liberce, kam dojíždí i městský autobus č. 16 a vlak na Hrádek.
Můžete se přiučit jízdě na koni na venkovní nekryté pískové jízdárně nebo si vyjet na koni do krásné přírody v našem okolí. Mezi oblíbené vyjížďky patří například Ovčí hora, ke zřícenině hradu Hamrštejn nebo krásné malebné lesy okolo Karlova. Pro zkušenější jezdce je možno domluvit si vícehodinový výlet na Andělskou horu, do Krásné Studánky nebo na Bedřichovku. Příznivci zimních sportů můžou po domluvě vyzkoušet skijőring (jízda na lyžích, tažených koněm), pokud si ale přinesou vlastní lyže.

K dispozici jsou zde převážně čeští teplokrevníci, kteří se skvěle hodí na agroturistiku. Jsou sice méně temperamentní, ale pro sovu klidnou povahu jsou výborní pro výuku jízdy. Většina zdejších koní se na Prašném dvoře už narodila a byla vychována pro rekreační ježdění.

Budete-li chtít ve stáji prožít celý den nebo i několik dní poblíž koní a zkusit si kromě jízd i práci, která se musí každý den udělat, můžete si zde postavit na pár dní stan a vše si zkusit na vlastní kůži - čištění stájí, koní, sedlání i krmení. Toto včetně jízd si můžete domluvit telefonicky. Stačí jeden den nebo i jednu hodinu předem. Koně pro vás připraví a nemusíte čekat, jako když přijdete neohlášeni.

Vlastnosti subjektu
Sezóna:
léto
Nabídka jízdárny:
vyjížďkyustájeníjezdecká škola, kurzyprůvodce na vyjížďky