Cykloturistika

Koloběžky Ještěd

Sjezd na koloběžce je opravdová zábava, která nadchne všechny věkové kategorie.
Poloha
Adresa:Horní HanychovLiberec, 460 08GPS:50°43'57.3''N; 14°59'4.8''E[mapa]
Kontakt
GSM:+420 602 770 893+420 777 281 273E-mail:briza.martin@gmail.comWeb:www.kolobezkyjested.cz

Pokud si chcete ozvláštnit tradiční výlet na Ještěd, nabízí se vám jedinečná možnost v podobě jízdy na koloběžce. Přímo u Horského hotelu Ještěd se v současné době nachází půjčovna koloběžek, která nabízí několik typů tohoto dopravního prostředku, takže si vybere opravdu každý. Pokud se rozhodnete pro netradiční sestup, máte na výběr ze čtyř různě náročných tras. Některé vedou terénem, některé po silnici, některé jsou kombinací obojího.

RYCHLOVKA
Červená trasa neboli "rychlovka" je dlouhá 6 km a vede po silnici z Ještědu přes Výpřež ke spodní stanici lanovky. Je určena pro všechny, kteří mají rádi pevný povrch.

TURISTICKÁ
Modrá - turistická - trasa měří 7 km a vede přírodním terénem. Od vrcholu Ještědu přes Pláně pod Ještědem, kde je možné se výborně občerstvit, se dostanete po dobře značené stezce ke spodní stanici kabinové lanovky. Tato trasa je určena těm, kteří mají rádi adrenalin.

HOSPODSKÁ HŘEBENOVKA
Tato trasa je nejdelší, měří  celých 12 km a zavede vás z Ještědu, přes Pláně pod Ještědem až na Rašovku. Zde se trať stáčí zpět k Liberci. Přes Panský lom a dolní stanici lanové dráhy Skalka se dostanete zpět ke spodní stanici kabinové lanovky.

Z JEŠTĚDU DO KRYŠTOFOVA ÚDOLÍ 
Svezte se trasou z Ještědu do Kryštofova údolí. Jedná se o přírodní trasu, která Vás z Ještědu, přes Výpřež zavede do malebné vesničky Kryštofovo Údolí. Po cestě je možné se občerstvit v Penzionu Novina. Pro cestu zpět do vhodné využít spoje Českých drah, které jezdí v pravidelných intervalech.

JÍTRAVSKÝ DVOREC
Půjčovna KOLOBĚŽKY Ještěd nabízí  i možnost zapůjčit si koloběžku a vrátit ji ve 20 km vzdáleném apartmán resortu Jítravský Dvorec, který se nachází v malebné vesničce Jítrava.

Vlastnosti
Sezóna:
léto
Otevírací hodiny
Koloběžky se půjčují pouze za příznivého počasí. Provozní dobu sledujte na: www.kolobezkyjested.cz
Přílohy
  • Mapa tras [Mapa A3 penziony 2013.pdf | 4.31 MB | application/pdf]