Cykloturistika

Bikepark VAPARK Vratislavice

Vratislavický Active Park (VAPARK) je unikátní koncepce příměstského volnočasového areálu pro cyklisty ve Vratislavicích nad Nisou. V lokalitě nad hasičárnou najdete dva pumptracky pro děti i dospělé, dvě singletrailové dráhy na louce, dva lesní traily a prostor pro trénink technických dovedností (tzv. skill centrum).
Poloha
Adresa:U TělocvičnyLiberecGPS:50°44'48.0''N; 15°05'21.7''E[mapa]
Kontakt
Web:http://vapark.cz/

Traily na louce:

Pro děti a začínající cyklisty je k dispozici modrý Chrpový trail. Pohodový flow trail s mírným sklonem má délku 405 metrů. Pro pokročilejší jezdce, kteří si chtějí vyzkoušet například i skoky a dropy, je určen červený Brusinkový trail. Ten má délku 340 metrů. Na vrchol kopce vás dovede 455 metrů stoupáku a navíc dvě zpevněné cesty pro pěší.


Lesní traily:

Pro zkušené cyklisty jsou od roku 2022 ve spolupráci s Městskými lesy Liberec přichystané traily v přilehlém lesíku. Červený Ginzkey trail nabídne náročnější profil, ale pořád zachovává skvělé flow na celých 570 metrech délky. Černý Porsche trail je pak již pro opravdu zkušené jezdce ve freeride a gravity disciplínách a nabídne 555 metrů adrenalinu. Vystoupat na vrchol kopce můžete od konce lesních trailů po připraveném stoupacím trailu o celkové délce 780 metrů.


Pumptrack:

Pumptrack je uzavřený uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami.Vratislavický pumptrack má perkový povrch a je složen ze dvou zrcadlově shodných částí. Umožňuje tak pořádání závodů.


Dětský pumptrack:

Od roku 2023 je novinkou v areálu také dětský pumptrack. Zhruba 50 m dlouhý okruh je určen pro děti na odrážedlech a prvních kolech.

Vlastnosti
Sezóna:
léto